Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Tüvtürk’ten İki Yeni İstasyon

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminde Türkiye’de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan T...

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminde Türkiye’de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK 10’uncu yılını İstanbul’da ve Hakkari’de açılan iki yeni istasyon ile kutluyor. 

Hakkari Yüksekova’da ve İstanbul Hadımköy-Yeşilbayır mevkiinde açılan iki yeni istasyonla birlikte TÜVTÜRK’ün 81 il genelindeki istasyon sayısı 305’e ulaştı. 

İstanbul genelindeki 14’üncü sabit istasyon olan ve 6 kanal ile ağır vasıta dahil tüm araç tiplerine hizmet verecek İstanbul “Onuncu Yıl” İstasyonunun açılışına Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mahmut Gürses, TÜVTÜRK Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve TÜVTÜRK yöneticileri katıldı. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminde Türkiye’de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK, 10’uncu yılını Hakkari Yüksekova ve İstanbul’da faaliyete açtığı istasyon ile kutluyor. 


Aralık ayı başından itibaren faaliyete geçen iki istasyon ve mobil istasyonlarla birlikte Türkiye genelinde 305 istasyona ulaşan Tüvtürk’ün İstanbul ‘Onuncu Yıl İstasyonu’nun açılışına Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mahmut Gürses, TÜVTÜRK Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve TÜVTÜRK yöneticileri katıldı. 

 Açılış töreninde konuşan Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Gürses, “Yeni bir istasyonu daha faaliyete açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birkaç gün önce Yüksekova’daki istasyonun açılışındaydık. 

Oradaki gibi burası da çok modern bir istasyon oldu. TÜVTÜRK’ün kaliteden ödün vermeden hizmet vermeye devam edeceğine yürekten inanıyorum. Bu vesileyle TÜVTÜRK’e yapmış olduğu yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Araç muayene sürecini müşterilerin tüm beklentilerini karşılayacak hale getirmek için çalışıyoruz İstanbul “Onuncu Yıl” İstasyonu’nun TÜVTÜRK’ün İstanbul il sınırları içerisindeki 14’üncü sabit istasyonu olduğuna dikkat çeken TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, istasyonu üç ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını belirtti. 

Ören, “Bugüne kadar faaliyete açtığımız en büyük istasyon. 12 dönüm arazi üzerine 3 bin 600 metrekare kapalı alana sahip. 3 katlı ve karma inşaat teknolojisi ile inşa edildi. 

Radyan temelli istasyon, ilk kez betonarme ve çelik konstrüksiyon kombinasyonuyla yapıldı. Modern bekleme salonu, kafeteryası ve geniş otopark alanıyla müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına hizmet edecek şekilde tasarlandı. 

Aynı zamanda TÜVTÜRK İstanbul Genel Müdürlüğü’nün de faaliyetlerini yürüteceği İstanbul “Onuncu Yıl” İstasyonu, bugüne kadar ulaştığımız en modern, en güzel ve en yüksek teknolojiye sahip istasyon oldu. 

Ayrıca istasyonumuz TEM ve 3’üncü Havaalanı yollarının kesişme noktasında olması sebebiyle konum açısında da büyük bir öneme sahip. 1 Aralık’ta faaliyete geçen istasyonumuz, sadece dün 350’ye yakın araç muayenesi gerçekleştirdi. 

Yüksekova ile birlikte 207’inci sabit istasyonumuzu faaliyete açtık 
TÜVTÜRK’ün 10’uncu yılında iki yeni istasyonu faaliyete geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kemal Ören, “Yüksekova’da hizmete giren yeni istasyonun, TÜVTÜRK’ün Hakkari sınırları içindeki 2’inci, Türkiye genelinde de 207’inci sabit araç muayene istasyonu olduğunu söyledi. Ören şöyle devam etti: 
“Yüksekova İstasyonu, 2 kanallı olarak yarı randevulu hizmet verecek. Bu anlamda bölgedeki araç muayene ihtiyacı açısından çok önemli bir yatırım olduğunu düşünüyoruz.” 

Artan araç muayene talebi değerlendiriliyor, yatırımlara devam ediyoruz 10 yıl önce başlayan çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Kemal Ören, “Hizmet kalitesini artırmak amacıyla yatırımlara devam ediyoruz. 

2027 yılına kadar gerçekleştireceğimiz daha büyük yatırımlarla beraber trafik güvenliğine daha da fazla katkıda bulunmak hedefindeyiz” dedi. 

Randevular ücretsiz Araç sahipleri, araç muayene hizmeti için www.tuvturk.com.tr sitesinden veya TÜVTÜRK Çağrı Merkezi’nden ücretsiz randevu alabiliyor

Hiç yorum yok