Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Fiesta Rally Cup’ta Şampiyon belli Oldu

Türkiye’nin tek marka ralli kupası “Fiesta Rally Cup”, bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası’yla aynı anda 11-12 Kasım tarihlerinde Ford Otosan’...

Türkiye’nin tek marka ralli kupası “Fiesta Rally Cup”, bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası’yla aynı anda 11-12 Kasım tarihlerinde Ford Otosan’ın sponsorluğunda gerçekleşti. 

Fiesta Rally Cup’ta sezonun son ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nin tamamlanmasıyla 2017 sezonun Fiesta Rally Cup Şampiyonu olmaya hak kazanan ekip Cem Alakoç & Yusuf Çelik ikilisi oldu. 

Ford Motorsport Türkiye tarafından, yenilenen formatı ile amatör ralli tutkunlarına profesyonel bir takımın parçası olarak yarışma imkanını sunmak üzere organize edilen “Fiesta Rally Cup”, ralli severlerle birlikte heyecan dolu bir sezonu daha geride bıraktı. 

İzmir’de Ege Rallisi ile başlayan sezonda Fiesta Rally Cup ekipleri Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ni de tamamlayarak altı yarışlık sezonu tamamladılar. 


Sezon boyunca heyecanın hiç eksik olmadığı şampiyonada ekipler, Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde dereceye girmek için kıyasıya mücadele ettiler. Özellikle şampiyonluk için yarışan Ümit Can Özdemir ile Cem Alakoç arasındaki Fiesta Rally Cup Şampiyonluk çekişmesi adeta nefes kesti. 

Son etaba kadar yaşanan başabaş mücadeleden galip çıkan taraf Cem Alakoç oldu. Bu sonuçla Cem Alakoç & Yusuf Çelik ikilisi Ford Fiesta R2 araçları ile Fiesta Rally Cup’ta şampiyon oldukları gibi, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da “İki Çeker Birinciliği” ve “Sınıf 4 Birinciliği”ne sahip oldular. 

Fiesta Rally Cup’ta ikincilik sezon boyunca Fiesta R2T ile üç yarış kazanan Ümit Can Özdemir & Batuhan Memişyazıcı ikilisinin olurken, üçüncülük ise yine Fiesta R2T ile yarışan İsmet Toktaş & Sedat Bostancı ikilisinin oldu. 

Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde sınıf birinciliklerinde ise durum şu şekilde gerçekleşti; Cem Alakoç & Yusuf Çelik ikilisi aynı zamanda Fiesta R2 sınıfı birincisi olurken, Fiesta R2T sınıfında Kağan Karamanoğlu & Cem Bakançocukları, Fiesta ST sınıfında ise Melih Evranlı & Tuğba Bora ikilileri birinci oldu. 

Genel klasmanın yanı sıra sınıf birinciliklerinin de ödüllendirildiği Fiesta Rally Cup’ta, Fiesta R2T sınıfında Ümit Can Özdemir & Batuhan Memişyazıcı, Fiesta R2 sınıfında Cem Alakoç & Yusuf Çelik ve Fiesta ST sınıfında ise Onur Çelikyay &Uğur Çelikyay ikilileri şampiyonada sınıflarında birinci oldular. 

Ayrıca Ford Motorsport Turkey çatısı altında yarışan ekiplerimizden And Sunman Fiesta R2 ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonu Genç Pilotlar Birincisi olarak tamamlarken , Burcu Çetinkaya Bucak ise yine Fiesta ST ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Kadın Pilotlar Birincisi olarak sezonu başarılı bir şekilde geride bıraktı. 
Cem Alakoç: “ Ford Motorsport Turkey çatısı altında Fiesta Rally Cup Şampiyonu olmaktan çok mutluyuz” Fiesta Rally Cup Şampiyonu Cem Alakoç, şampiyonluk hakkında şunları söyledi: “Bizlere Ford Motorsport Turkey çatısı altında profesyonel şartlarda yarışma imkani sunan Fiesta Rally Cup'ta sezonu birincilikle bitirmiş olmaktan çok mutluyuz. 

Aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası'nda Sınıf 4 ve İki çeker klasmanlarını kazanarak co-pilotum Yusuf Çelik ile takımımıza iki önemli başarı kazandırmış olduk. Sezon boyunca büyük çekisme ve rekabet yasadığımız tüm rakiplerimizi kutluyor, teknik ekibimiz ve takım yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.” 

 Murat Bostancı: “Fiesta Rally Cup ekiplerine bize sunduğu inanılmaz mücadele için teşekkür ediyorum” Ford Motorsporları Türkiye’nin Fiesta Rally Cup Koordinatörü Murat Bostancı ise şunları söyledi: “Avrupa’da elde ettiğimiz bütün bilgi, birikim ve tecrübeyi paylaştığımız Fiesta Rally Cup’ta sezonu geride bıraktık. 

Öncelikle yarışan tüm ekiplerimize bize bu sezon sundukları mücadele için teşekkür ediyorum. Şampiyon olan ekibimizi de ayrıca kutluyorum, Cem Alakoç &Yusuf Çelik ikilisi herkese Ford Fiesta’nın iki çeker sınfında ne kadar hızlı ve dayanıklı bir araç olduğunu gösterdi ve burada kazanarak şampiyonluğu hak ettiler. 

Umarım 2018 sezonunda ekiplerimizle birlikte Fiesta Rally Cup’ı daha güzel yerlere getireceğiz. Ekiplerimize daha iyi ve profesyonel hizmet vermek için önümüzdeki sezon hazırlıklarına şimdiden başlayacağız.

Hiç yorum yok