Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Galip Atar Avrupa Ve Dünya Şampiyonluğu İçin Mugello’da

Ferrari Challenge Europe’da kategorisinde lider durumda olan Galip Atar, 27-29 Ekim tarihlerinde İtalya’nın ünlü pisti Mugello’da gerçekleş...

Ferrari Challenge Europe’da kategorisinde lider durumda olan Galip Atar, 27-29 Ekim tarihlerinde İtalya’nın ünlü pisti Mugello’da gerçekleşecek sezonun son yarışında Avrupa Şampiyonluğu’nu ülkemize getirmek için start alıyor. 

Ferrari 458 Challenge kategorisinde 16 puan farkla lider durumda olan milli sporcu, 29 Ekim Pazar günü koşulacak Dünya Finali’nde de kazanmak için mücadele edecek. 

Ferrari Challenge Europe’da ülkemizi başarıyla temsil eden Galip Atar, İtalya’nın Mugello Pisti’nde organize edilecek sezonun 7. ve son ayağı öncesinde 458 Challenge kategorisi liderliğini koruyor. 

Milli sporcu, ilk kez start alacağı Mugello’da Cuma ve Cumartesi günkü her iki yarışı da kazanarak Ferrari Challenge Europe kupasını Türkiye’ye getirmeyi hedefliyor. 
Avrupa’nın en zorlu ve prestijli yarış serilerinden biri olan Ferrari Challenge’da şimdiye kadar gösterdiği başarılarla birçok ilke imza atan Atar, Mugello’da yeni bir ilk için mücadele edecek. 

DÜNYA FİNALİ 29 EKİM’DE 
Galip Atar, Mugello’da şampiyonluğa uzandığı takdirde pist branşında FIA Uluslararası Yarış Serileri’nde bu başarıyı gösteren ilk Türk pilot olarak tarihi bir başarı elde edecek. 

Avrupa, Asya ve Amerika olmak üzere 3 farklı kıtada organize edilmekte olan Ferrari Challenge’ın Dünya Finali, 29 Ekim Pazar günü yine Mugello’da koşulacak. Atar’ın yer aldığı 458 Challenge kategorisinde 19, toplamda ise 101 sporcunun start alacağı Finali Mondiali büyük bir rekabete sahne olacak. 

Final mücadelesi öncesi Galip Atar “Sezon başında Ferrari Challenge Europe kupasını ülkemize kazandırma hedefiyle yola çıktık. 

Çok şükür ki Mugello’daki son yarış öncesinde 16 puan farkla lider durumdayız. Cuma ve Cumartesi günü yapılacak son iki yarışta hedefimize ulaşmak için mücadele edeceğiz. 

Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarındaki pilotların katılımıyla 29 Ekim Pazar günü düzenlenecek Dünya Finali’nde de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve Cumhuriyet bayramımızda halkımıza ikinci bir bayram sevinci yaşatmak istiyoruz.” dedi.

Hiç yorum yok