Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Konya Drag Yarışına Yoğun İlgi

Konya’da 13-14 Ağustos tarihlerinde düzenlenen drag yarışları büyük ilgi gördü.  Mapa Petrol’ün, dünyanın önde gelen sentetik motor ...

Konya’da 13-14 Ağustos tarihlerinde düzenlenen drag yarışları büyük ilgi gördü. 

Mapa Petrol’ün, dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1in de sponsorlar arasında yer aldığı drag yarışlarına 20 bin kişi katıldı. 13-14 tarihleri arasında Konya’da gerçekleşen drag yarışlarında, Türkiye genelinden 41 yarışçı hünerlerini sergiledi. 

6 farklı klasmanda yapılan yarışta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Konya, Adıyaman, Eskişehir ve Kayseri illerinden yarışçılar yer aldı. 20 bin kişinin seyrettiği yarışlara ilgi büyüktü. 
Aynı grupta kura ile eşleşen iki otomobilin aynı anda start alarak düz asfalt bir zeminde 1/4 mil (402 metre) uzunluğunda bir parkuru en kısa zamanda bitirmesi prensibine dayalı, Amerika kökenli bir yarış olan drag yarışları özellikle son yıllarda ülkemizde de düzenleniyor. 

Mobil 1 motor yağlarının da desteklediği Konya drag yarışları, kente hareket getirdi. Düzenlenen yarışlar sonucunda kategorilere göre Antalya’dan Serdar Özen, İstanbul’dan Fatih Bilal Danış, Mersin’den Mehmet Kuzu, Ankara’dan Ziya Ayanlar ve Ankara’dan Yasin Tolga Kara birinci oldular.

Hiç yorum yok