Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Türkiyede Yılın Otomobili ödülü Renault Megane Sedan' ın oldu

Oyak Renault tarafından üretilen ve Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Renault Megane Sedan’ın a...

Oyak Renault tarafından üretilen ve Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Renault Megane Sedan’ın aldığı büyük ödül, Oyak Renault Fabrikaları’nda onur köşesinde yerini aldı. 

Türkiye’de Yılın Otomobili ödülünü Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş’tan alan Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez, “Türk mühendisliğinin imzasıyla Bursa’dan dünyaya açılan Megane Sedan’ın bu başarısıyla gurur duyuyoruz” dedi. 

Yılın ilk yarısında Türkiye’de en çok satılan ilk üç model arasında yer almayı başaran Megane Sedan, Bursa Oyak Renault Fabrikaları bantlarından çıkarak 35 ülkeye ihraç edildi.  


BURSA OYAK RENAULT FABRİKALARI’NDA, TÜRKİYE’DE ‘YILIN OTOMOBİLİ’ GURUR GÜNÜ… TÜRKİYE’nin en büyük otomobil üretici Oyak Renault tarafından üretilen ve Bursa’dan dünyaya ihraç edilen Renault Megane Sedan’ın Otomobil Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili Yarışması’ndan elde ettiği birincilik ödülü, Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş tarafından Oyak Renault Fabrikaları’nda Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez’e takdim edildi. Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez, aldıkları bu ödülle gurur duyduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Yılın ilk yarısında Türkiye’de en çok satılan ilk üç otomobil modeli arasında yer almayı başaran Megane Sedan’ın, Bursa Oyak Renault Fabrikaları bantlarından çıkarak 35 ülkeye ihraç edildiğini de vurgulayan Başeğmez, “Oyak Renault Fabrikaları olarak, 2016 yılında Türkiye’de üretilen otomobillerin yüzde 36’sına imzamızı attık. 

Yine Türkiye’nin ihraç ettiği otomobillerin yarısına yakını fabrikamız bantlarında üretildi. Türkiye’de ‘Yılın Otomobili’ seçilerek göğsümüzü kabartan yeni Megane Sedan’ın ise yılın ilk yarısında 23 bin 886 adet üretimini gerçekleştirdik ve 35 ülkeye ihraç ettik. 

Türk mühendisliğinin imzasıyla Bursa’dan dünyaya açılan ve ekonomimize katma değer sağlayan Megane Sedan’ın bu başarısıyla ne kadar gurur duysak azdır. Tüm projelerde olduğu gibi Renault Mais ile ortak çalışmalarımızın sonucu olan ve gururla taşıyacağımız bu ödül, onur köşemizin en özel yerini alacak” dedi. 

Türkiye’de Yılın Otomobili seçilen yeni Megane Sedan’ın bu başarısını kutlamak ve büyük ödülü takdim etmek üzere Oyak Renault Fabrikaları’na ziyarette bulunan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş ise yaptığı açıklamada, “Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin çok değerli bu ödülünü mühendis ve işçi kardeşlerimize teslim etmek üzere Oyak Renault’da bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Megane Sedan onların emeğinin ürünü. Megane Sedan’ın kaydettiği 16 bin 750 adet* satış rakamı, binek otomobili satışlarımızın yüzde 34,3’ünü oluşturuyor; ayrıca Megan Sedan Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç modelinden biri. 

Bu başarılı sonuçlar OGD üyeleri tarafından Megane Sedan’a layık görülen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ ünvanının ne kadar haklı bir ünvan olduğunun da göstergesi niteliğinde. Sorumluluğunu ve kıymetini bildiğimiz bu ödülü Oyak Renault da Onur Köşesi’nde gururla saklayacak” dedi. 

 Fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi özellikleri dikkate alınarak Türkiye’de Yılın Otomobili seçilen yeni Megane Sedan’ın Bursa’da üretilebilmesi için 200 milyon Euro yatırım yapıldı ve 700 kişilik ek istihdam yaratıldı. 

Oyak Renault Fabrikaları’nda 2017’nin ilk yarısında 23 bin 886 Megane Sedan üretimi yapılırken, 35 ülkeye 6 bin 617 adet Megane Sedan ihracatı gerçekleşti. Megane Sedan, 2017’nin ilk yarısına göre ise Türkiye’de en çok satılan ilk üç model arasında yer alıyor.

Hiç yorum yok