Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS KOMPAKT SUV

Citroën, cesur bir kişiliğe sahip “yeni nesil” kompakt SUV’si C3 Aircross ile SUV segmentindeki uluslararası atağına hız veriyor. Citroën ...

Citroën, cesur bir kişiliğe sahip “yeni nesil” kompakt SUV’si C3 Aircross ile SUV segmentindeki uluslararası atağına hız veriyor. Citroën C3 Aircross, 90 gövde kombinasyonu ve 5 kabin tasarım seçeneği ile çok çeşitli kişiselleştirme imkanı sunuyor. 

Müşteri beklentilerine göre şekillenen, “kullanıcı odaklı” bir SUV olan C3 Aircross, rakip tanımayan hacmi, modüler tasarımı ve açılır panoramik cam tavanıyla sosyal yaşantısına önem verenleri hedefliyor. 

Citroën Advanced Comfort® programı dahilinde oluşturulan C3 Aircross, yolcularına ferahlık ve sürücüsüne de sıra dışı bir sürüş deneyimi sunuyor. Citroën C3 Aircross, yılın son çeyreğinde Türkiye pazarında satışa sunulacak. 

 3 adet PureTech ve 2 adet BlueHDi motor seçeneği ile sunulan C3 Aircross Kompakt SUV, EAT6 otomatik şanzıman opsiyonuna sahip. Citroën’in uluslararası SUV atağı, Nisan ayında Şangay Otomotiv Fuarı’da tanıtılan C-segmenti SUV C5 Aircross’un ardından C3 Aircross Kompakt SUV ile yeni bir aşamaya geçiyor. 

2012 ile 2016 yılları arasında tüm dünyada satış rakamları beş kat büyüyen bir segment olan SUV pazarında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Citroën, SUV kullanıcılarından ilham alarak yepyeni bir model olan C3 Aircross’u geliştirdi. Bir SUV’den beklenen; farklı ve canlı tasarım, hem nitelik hem de nicelik anlamında eksiksiz güvenlik, karakterli, konforlu ve kullanışlı araç özelliklerinin tamamı Citroën C3 Aircross’un iddiaları arasında yer alıyor. 

Citroën marka geleneği olan kullanıcı dostu konfor ve araç içi yaşantısındaki pratik detaylar Yeni C3 Aircross’un, SUV pazarındaki yoğun rekabette konumunu güçlendirecek. 2017 Cenevre Otomotiv Fuarı’nda tanıtılan C-Aircross Concept’ten esinlenen ve klasik Citroën tasarım nüanslarına sahip olan Yeni C3 Aircross, kompakt SUV segmentine yeni bir nefes getiriyor. 

Çağa ayak uyduran Citroën C3 Aircross her zaman kullanıcı odaklı, şehirde veya şehir dışındayken de kullanım kolaylığı sağlayan çeşitli teknolojilere sahip. Kısacası, Citroën’in yeni SUV’si C3 Aircross, stil, rahatlık ve macera tutkunlarını yepyeni bir deneyime davet ediyor. 


CESUR VE KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR BİR SUV 
Yeni Citroën C3 Aircross, güçlü, özgün ve canlı duruşu ile dikkat çeken, 4,15 m uzunluğunda kompakt bir SUV. Yerden yüksek tasarımlı taban, yüksek sürüş pozisyonu, geniş çamurluklar, ön ve arka tamponlardaki koruyucu panelleriyle gerçek bir SUV’nin tasarımına sahip. 

Yeni Citroën C3 Aircross’un, tavan çıtalarında ve C sütunundaki camlarında kullanılan özel Venedik Kırmızısı renk güçlü bir grafik tasarımı sunuyor. Dört farklı tavan renk seçeneğine sahip olan C3 Aircross’ta toplam renk kombinasyonları 90’ı, kabin opsiyonları da 5’i buluyor. Yatay çizgilerle genişlik algısına katkıda bulunulan kabinde ferahlık ve güven hisleri büyük bir uyum içerisinde. 

Yeni Citroën C3 Aircross, sürüş keyfi ve yol tutuşu açısından tam bir SUV. Kompakt yapısı sayesinde şehirde kıvrak, Grip Kontrol ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) ile maceraya hazır olan C3 Aircross, tasarruflu ve verimli benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip. 


KOMPAKT SUV SEGMENTİNDEKİ EN FERAH VE MODÜLER ARAÇ 
Citroën Advanced Comfort® programı kapsamında geliştirilen Yeni Citroën C3 Aircross Kompakt SUV, sadece fiziksel özellikleriyle değil, iç mekanındaki benzersiz atmosferiyle de yolcularının iyi hissetmelerini sağlıyor. Her şeyin düşünüldüğü tasarımı sayesinde Yeni C3 Aircross günlük yaşantıda konfor veya fonksiyonlarından kesinlikle ödün vermeden hayatı kolaylaştıran bir kompakt SUV. 

Geniş kabini ve konforlu koltuklarıyla sınıfının en geniş hacmi (en iyi tavan yüksekliği, geniş bacak alanı), rakip tanımayan modülerlik (iki bağımsız parça halinde kaydırılabilen koltuk sırası, 2,40 metrelik yükleme uzunluğu için düz-katlanır ön yolcu koltuğu) ve çok geniş bir bagaj hacmi (410 litre ile 520 litreye arasında) sunuyor. 

Açılır panoramik cam tavan penceresi, yolculara aydınlık bir ortamda seyahat etme ve gökyüzünü izleyebilme imkanı sağlıyor. Zamana ayak uyduran C3 Aircross aynı zamanda orta konsoldaki kablosuz akıllı telefon şarj alanı dahil olmak üzere pek çok detayın düşünüldüğü depo alanlarına sahip. 

Yeni C3 Aircross, Head-Up-Display, Aktif Güvenlik Frenlemesi, otomatik uzun farlar, hız tabelası tanıma ve uyarlaması ile Otomatik Park Desteği ve Citroën Connect Nav gibi kullanışlı teknolojiler dahil olmak üzere çeşitli sürücü destek sistemleri ile donatıldı. 

BENZERSİZ GÖVDE TASARIMI 
Yeni Citroën C3 Aircross Kompakt SUV, Citroën Stil Direktörü Alexandre Malval’ın liderliğindeki tasarım ekiplerinin hayal gücü ile geliştirildi. 

C3 Aircross benzersiz gövde stili, canlılığı ve korunaklı görünümü ile daha ilk bakışta cezbedici bir etki bırakıyor. Kompakt ve yüksek ölçüleri (4,15 m uzunluk, 1,76 m genişlik ve 1,64 m yükseklik) ile çok iyi oranlara sahip. 

C3 Aircross'un yerden yüksekliği aynı platformu paylaştığı Yeni C3'ten yaklaşık 20 mm daha fazla. Yeni C3 Aircross’un ön tasarımında Citroën’nin iki kademeli aydınlatma grubundan oluşan karakteristik görünüm sunuluyor. Üst bölümde LED’li gündüz farları mevcut. İkili krom şerit üzerinden ambleme bağlanan bu farlarla aracın genişliğine dikkat çekiliyor. 

Ana farlar orta kısımda bulunuyor. Sis farları da renkli bir çerçeve içinde en alt bölümde yer alıyor. Ortadaki büyük hava girişi aracın gücünün habercisi. Tamponun en ucunda, alt bölüme doğru bulunan koruyucu parça, Yeni C3 Aircross’un SUV etkisini güçlendiriyor. 

 Arka bölümde, C3 Aircross Kompakt SUV’un güçlü omuzları, genişliğini ve güçlü kişiliğini ön plana çıkarıyor. 3D efektli arka farlar Yeni C3 ile C-Aircross Concept’in aile bağlarına dikkat çekiyor. 

Zarif ışık üniteleri iki renkli C3 Aircross logosunun bulunduğu bagaj kapağındaki Parlak Siyah detaylar ve yine Parlak Siyah Citroën logosuyla tamamlanıyor. Öndekilerle benzer biçimde arka tamponda da koruyucu parçalar SUV etkisine katkıda bulunuyor. Kompakt SUV stiline enerji katan renk rötuşlarını pek çok noktada kişiselleştirmek mümkün. 

Bu parçalar, tavan çıtaları, arka kelebek camları, yan ayna kapakları, ön far çerçevesi veya jant göbekleri olarak sıralanabilir. Yeni C3 Aircross’ta 8 ana gövde rengi, 4 tavan rengi ve 4 renk paketi ile kombinasyon sayısı 90’ı buluyor. Jant seçenekleri ise 16 veya 17 inç olarak tercih edilebilecek. 

İÇ MEKANDA 5 AYRI PAKET 
Yeni C3 Aircross’un iç mekanında 5 ayrı kişiselleştirme paketi sunuluyor. Standart tasarım seçeneğinde Mika Grisi kumaş koltuk döşemeleri, beyaz havalandırma çevreleri ve dokulu gri gösterge paneli ile son derece sade bir yapıda. 

Metropolitan Gri tasarım seçeneğinde kabin hacminin ön plana çıkartıldığı; gösterge panelinde bulunan parlak renkler ve sıcak kumaşlar, turuncu havalandırma çevreleri ile kombine ediliyor. Urban Kırmızı tasarım seçeneğinde koyu renkler ile Koyu Gri Kuartz kumaş koltuklar, turuncu renkli havalandırma çerçeveleri ve dikişler ile harmanlanırken kokpit de TEP ile kaplı. 

Mistral tasarım seçeneğinde, siyah deri ve köpek dişi desenli kumaş kombinasyonu, TEP kaplamalı gösterge paneli ve saten havalandırma çerçeveleri ile tamamlanarak kalite hissine vurgu yapılıyor. Colorado tasarım seçeneğinde yumuşak malzemeler ve yarı deri koltuklar, iki renkli direksiyon simidi ve gösterge panelindeki özel, Colorado renkli döşemeler ile zenginleştiriliyor. 

SUV SÜRÜŞ KARAKTERİNDEN ÖDÜN VERİLMİYOR 
Yeni C3 Aircross, yerden yüksek yapısı ve büyük lastikleri ile yol üzerinde hakimiyetini ilan eden kompakt bir SUV. Yeni Citroën C3 Aircross’ta Grip Control (Yol Tutuş Kontrolü®) ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) sayesinde her türlü zeminde kolayca hareket edebilebiliyor. 

Farklı zemin koşulları için Grip Control sistemi ve 16 ya da 17 inçlik çamur-ve-kar (M+S) lastikleri ile donatılmış olan C3 Aircross, son derece modüler bir sürüş deneyimi sağlıyor ve koşul veya yüzey ne olursa olsun kendini her türlü yola uyarlayabiliyor. 

5 sürüş modu bulunan Grip Control’de Standart moda alındığında çekiş otomatik olarak ayarlanıyor. Sistemde ayrıca, Kum, Tüm Yollar, Kar veya ESP Kapalı modlarından birini seçilebiliyor. Grip Control ile birlikte Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) sunuluyor ve eğimin çok olduğu yokuşlardan inerken aracın hızı otomatik olarak ayarlanıyor. 

Bu teknoloji sayesinde araç yokuş aşağı inerken hem düz bir şekilde ilerler hem de kayma riskini sınırlıyor. Sistem, sürüşün normalde stresli olabileceği durumlarda kontrol ve güvenliği arttırmak için aracı çok düşük bir hızda (3 km/s) tutabiliyor. 

ÇEVRECİ VE VERİMLİ MOTOR SEÇENEKLERİ 
Yeni C3 Aircross’un ileri teknolojisi ve macera sever doğası, tasarruflu ve verimli son nesil motor seçenekleri ile çevreci özelliklerine de vurgu yapıyor. Günlük yaşamdaki yolculuklar veya haftasonu kaçamakları için ideal bir yaşam ortağı olan Yeni C3 Aircross, benzinli PureTech ya da dizel BlueHDi motor seçeneklerine sahip olacak. 

 2015 ve 2016 yıllarında Uluslararası Yılın Motoru ödüllerini kazanmış olan benzinli PureTech güç ünitesi, 82, 110 ve 130 HP’lik seçeneklere sahip. EAT6 tam otomatik şanzıman, sadece PureTech 110’da mevcut. PureTech 130 ise sadece 6 ileri manuel ile sunulacak. BlueHDi seçenekler ise 5 ileri manuel şanzımanlı 100 ya da 6 ileri manuel şanzımanlı 120 seviyelerine sahip olacak.  

YENİ C3 AIRCROSS’UN DİKKAT ÇEKEN DETAYLARI -2.60 metrelik dingil mesafesiyle segmentinin en geniş iç mekan özellikleri, arkada geniş diz mesafesi. 
-Segmentinin en yüksek tavanlarından birini sunarak ön ve arkada en yüksek baş mesafesi. 
-150 mm öne-arkaya kaydırılabilen arka koltuklar ve 60/40 yatırılabilen sırtlıklar. 
-Ön yolcu koltuğunun tamamen yatırılabilmesiyle 2.4 metrelik yüklerin iç mekana sığabilmesi. 
-Segmentindeki en geniş bagaj hacmi. 410 litrelik bagaj, koltuk sırtlıklarının yatırılmasıyla 520 litreye çıkarken toplam hacim 1289 litreye kadar arttırılabiliyor. 
-Açılabilen panoramik cam tavan yaklaşık 1 metre uzunluğuyla B SUV segmentindeki en büyüklerinden biri olurken, elektrikli perde ve LED aydınlatma gibi detayları barındırıyor. 
-Orta konsolda yer alan akıllı telefonlar için şarj bölümü. Özel yuvası ile bu kablosuz şarj özelliği sayesinde akıllı telefonlar kendiliğinden şarj olabiliyorlar.  

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS KOMPAKT SUV TEKNİK ÖZELLİKLERİ  
Uzunluk: 4,15 m Genişlik: 1,76 m Yükseklik: 1,64 m Dingil mesafesi: 2,60 m Bagaj kapasitesi: 410 - 520 litre

Hiç yorum yok