Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Bayramda tuzak radar Uyarısı

Ramazan Bayramı’nda alınacak tedbirler için genelge yayımlayan İçişleri Bakanlığı, "tuzak radar" algısına neden olacak yöntemleri...

Ramazan Bayramı’nda alınacak tedbirler için genelge yayımlayan İçişleri Bakanlığı, "tuzak radar" algısına neden olacak yöntemlerin kullanılmamasını istedi. 

İçişleri Bakanlığı, Ramazan Bayramı'nda alınacak trafik tedbirleri konusunda bir genelge yayımladı. Genelgenin en dikkat çeken bölümü radarlarla ilgili. Bakanlık, "tuzak radar" algısına neden olacak yöntemlerin kullanılmamasını istedi. 

Bu denetimler, hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı noktalarda gerçekleştirilecek. Araçlarda sadece ön koltuklar için değil, arka koltukları kullananlar için de emniyet kemeri denetimleri yapılacak. 
Bu konuda yolculara bilgilendirme de yapılacak. Otobüslerde de emniyet kemeri denetimlerine ağırlık verilecek. Son 10 yılda bayram tatillerinde, kazaların yoğun meydana geldiği 20 güzergahta önlemler arttırılacak. 

Bu noktalarda 10-20 kilometrede bir ekip görevlendirilecek. HAVADAN DENETİM Helikopterler ve insansız hava araçları ile trafiğin yoğun olduğu güzergahlar bayram süresince gözlenecek.NTV

Hiç yorum yok