Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2017 FIA Avrupa Kamyon Yarışlarının Lastik Tedarikçisi Goodyear Oldu

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, özel olarak geliştirdiği kamyon yarışı lastikleriyle, 'gezegendeki en muhteşem kamyon y...

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, özel olarak geliştirdiği kamyon yarışı lastikleriyle, 'gezegendeki en muhteşem kamyon yarışı' ilan edilen FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın 2017 sezonunda da lastik tedarikçisi oldu. 

Goodyear, 13. sezonuna giren Avrupa Kamyon Yarışları’nda, 315/70R22.5 kamyon yarışı lastiklerinin resmi tedarikçisi oldu. Goodyear, bu şampiyonaya özel 1.500 bg'lik yüksek etkili, 160 km/saat'lik yarışma kapasitesi olan 5.5 tonluk kamyonlar için özel kamyon lastikleri üretti. 

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), geçen yıl Avrupa Kamyon Yarış Şampiyonası'nın tek lastik ortağı olarak seçilen Goodyear ile uzun süredir devam eden ortaklığını üç yıl daha uzatmıştı. 

Goodyear EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Benjamin Willot, "Avrupa Kamyon Yarışları gibi önemli bir etkinliğe olan katılımımız bize, standart kamyon lastiklerinde kullanılan gövde üzerine inşa edilen ve Avrupa'da binlerce filo tarafından kullanılan kamyon yarışı lastiklerimizin olağanüstü performansını göstermek için bir fırsat sunuyor. 
Aynı zamanda kamyon meraklılarıyla tanışma fırsatı sağlarken, onlarla kamyon yarışlarına ve ulaştırma endüstrisine olan katkımız, kamyon lastiklerimiz, teknolojilerimiz, hizmetlerimiz ve sektördeki diğer konularla ilgili olarak daha önce olmayan çözümlerimiz hakkında konuşma olanağı da sunuyor "diye konuştu. Goodyear’ın geliştirdiği “lastik çipi” teknolojisi kamyon yarışlarında fark yaratıyor! 

 Kamyon yarışları için özel olarak geliştirilen Goodyear Kamyon Yarışı lastikleri, standart olarak üretilen son nesil 315/70R22.5 kamyon lastiği gövdesi üzerine yapılandırılarak sağlamlığı artırılmıştır. Yüksek yol tutuşuna katkıda bulunan özel sırt bileşeni, Goodyear'ın uzun süreli motor sporları deneyimine dayanmaktadır. 

Goodyear lastikleri, ayrıca aşırı ısınmayı önlemek, hasar ve aşınmaya karşı koruma sağlamak için özel bir taban yüzeyi özelliğine sahiptir. Asimetrik taban yüzü, hem ıslak hem de kuru yol koşullarında yüksek bir kavrama seviyesi sağlar; bu durum, seride tek bir lastik tipi kullanıldığı için oldukça önemlidir. 

Tüm Goodyear kamyon yarış lastiklerinde, her lastiğe benzersiz bir kimlik kazandıran RFID (Radyo Frekansı Kimliği) bulunmaktadır. Bu 'lastik çipi' teknolojisi, FIA yarış yetkilileri tarafından her lastiğin izlenmesi ve her takımın kullanılan yarış lastiği sayısı ve tahsisi ile ilgili yönetmeliklere uymasını sağlamak için kullanılır.

2017 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası Programı: 
13-14 Mayıs : Red Bull Ring / Spielberg, Avusturya 
27-28 Mayıs : Misano, İtalya 
1-2 Temmuz : Nürburgring, Almanya 
15-16 Temmuz : Slovakiaring, Slovakya 
26-27 Ağustos : Hungaroring, Macaristan 
2-3 Eylül : Most, Çek Cumhuriyeti 
16-17 Eylül : Le Mans, Fransa 
7-8 Ekim : Jarama, İspanya