Header Ads

Jeep Renegade 1.6 Mjet Test sürüşü

Jeep Renegade 4x2; kar, kış, yağmur, çamur demiyor, karları yerinden söküp atıyor. Uzun süredir bu kadar adrenalin dolu bir çekimin içerisinde olmamıştım. 

Dwight David Eisenhower da dediği gibi, “Köpek kadar sağdık, katır kadar sağlam” bir aile yapısı var bu aracın. 30 santim kar kalınlığında en ufak bir kalma korkusu yaşatmaz mı bir araç... Cidden sahibine çok sadık.  

DIŞ TASARIM 
 Since 1941 yani 1941 den beri. Dünyanın en eski markalarından biridir Jeep. O tarihten bugüne kadar birçok makyaj geçirse de, hala eskiyi hatırlatır tasarımları barındırıyor bünyesinde. Ön tarafta klasik meşhur 7 bölmeli ızgarası bunun en büyük kanıtı. 

Kaslı çamurluk yapısı ve yuvarlak off-road farları da JEEP’in vazgeçilmezleri arasında yerini korumuş. Yan profilde dikdörtgen yapısını koruyan model , tavana ek bagaj koyarak profili daha dikkat çekici hale getirmiş. Arka tarafta ise en çok dikkat çeken tasarım, X görünümlü arka stop farlar.  

İÇ TASARIM 
İçeriye oturduğunuzda sizleri yeni dönem Fiat modellerinde gördüğünüz konsol karşılıyor. İlk olarak direksiyon neredeyse aynı. Havalandırma kanalları ve Klima ayarlama butonları da Egea'dan esintiler sunuyor. 

Dağ Keçisi benzetmesi yaptığımız model de OFF-ROAD ruhu iç tasarımda da devam ediyor. Çamur görünümlü kadranlar, Torpido üstünde bir tutamaç, sizlere arazi havası verebiliyor. Modelin, Küçük ancak kullanım pratikliği ile öne çıkan bir de dokunmatik ekranı var.  
ARTILAR VE EKSİLER 
+ 4x2 olmasına rağmen muazzam TORK gücü ile arazide çok başarılı işler sergileyebiliyor. 
+ Yakıt tüketimi, arazi de aracı zorlamamıza rağmen hiç 7.5’in üzerine çıkmadı. 
+ Dışardan çok etkileyici bir tasarım diline sahip, içerisi için aynı şeyleri söyleyemem. 
+Koltuklar inanılmaz rahat. 
+Kadranlar , çamur desenleriyle çok dikkat çekici. 
+Havalandırma kanalları, krom detaylarla süslenmiş göze hoş geliyor. 
+Eşya gözleri oldukça yeterli. Kapı gözleri biraz daha büyük olabilirdi. 
+Vites geçiş aralığı kısa olduğundan, geçişlerde en ufak bir sarsıntı yaşamıyorsunuz. 
+Süspansiyonlar biraz sert, arazi düşünülmüş, ancak ON-ROAD da özellikle yol tutuşunda artılarını görebiliyorsunuz. 
+ Ses izolasyonu üzerine koymuş. 
- Bagaj kapasitesi biraz küçük ancak, üstteki ek bagajla bu sorunu da çözebiliyorsunuz. (isteğe göre takılabiliyor.) 
- İç tasarım biraz sade kalmış.
-Multi-jet motor sesi biraz rahatsız edebiliyor. 

MOTOR ÖZELLİKLERİ 
Silindir Hacmi 1598 cc Beygir Gücü 120 HP Maksimum Tork 320 Nm 0-100 Km Hızlanma 10.2 sn Maksimum Hız 178 km/s Vites Tipi 6 İleri Düz Yakıt Türü Dizel Şehir İçi Ortalama Tüketim 5.5 lt Şehir Dışı Ortalama Tüketim 4.0 lt Karma Yakıt Tüketimi 4.6 lt Bagaj Hacmi 351 lt Yakıt Deposu 48 lt Lastik Ölçüleri 215/60 R17 Modelin 4x4 seçeneği 2 lt dizel Multijet motorlarla satılıyor.Serkan Saraç / Haber7
Blogger tarafından desteklenmektedir.