Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Lexus valerian filmi için skyjet uzay aracını tasarladı

Lexus, sadece bir otomobil üreticisi değil bir yaşam tarzı markası olduğunu göstermeye devam ediyor.  2017’de vizyona girecek ve bü...

Lexus, sadece bir otomobil üreticisi değil bir yaşam tarzı markası olduğunu göstermeye devam ediyor. 


2017’de vizyona girecek ve büyük bir merakla beklenen kitap uyarlaması “Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu” filminde de Lexus’un yıldızı bir kez daha parlayacak. 

Lexus’un tasarım ve mühendislik grubunun,Valerian ekibiyle birlikte tasarladığı SKYJET uzay aracı, filmin yıldızı Dane DeHaan ile birlikte tanıtıldı. 
Lexus’un Miami’deki gösterisinin bir parçası olarak gösterilen tek koltuklu SKYJET uzay aracı, aynı zamanda markanın son ürünlerini ve sunduğu yaşam tarzını temsil ediyor. 

Valerian’ın zamanda ve uzayda yolculuk yapmasını sağlayan SKYJET modelinin tasarım teması film yapımcıları ve Lexus tasarımcılarının bir araya gelmesiyle oluşturuldu. 

Lexus’un kendine özgü ön panjurunu taşıyan SKYJET, Lexus LC coupe modelinin tasarımını yansıtan farlarını da kullanıyor. Lexus dokunuşlarına sahip uzay aracı atletik ve aerodinamik duruşuyla dikkat çekiyor. Konsept model tamamlanırken Lexus’un son Yapay Zeka ve HMI teknolojisini de araca eklendi. 

Ayrıca filmin hikayesine göre geleceğin enerji kapsülü olarak gösterilen araç, Lexus’un yenilikçi hidrojen yakıt hücresi teknolojisinden ilham aldı. 

Valerian'ın efsanevi kovalama sahnelerinde en heyecan verici anların parçası olan SKYJET, markanın sıra dışı deneyimler yaratma felsefesini de yansıtıyor. 

Lexus bakış açısıyla oluşturulan SKYJET ile mühendisler ve tasarımcılar bir uzay aracı üzerinde çalışma şansı elde ettiler. Lexus, Temmuz ayında vizyona girecek film öncesinde, film tutkunlarını Valerian dünyasına daha da yaklaştıracak deneyimler sunmaya devam edecek.