Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

EyeSight teknolojisine sahip Subaru 8 yılda 1 milyonluk üretim adedini geride bıraktı

Subaru’nun, bağımsız testlerde benzer güvenlik teknolojileri arasında en iyi sonuçları sunabilen EyeSight teknolojisi, Kasım 2016 itibariyl...

Subaru’nun, bağımsız testlerde benzer güvenlik teknolojileri arasında en iyi sonuçları sunabilen EyeSight teknolojisi, Kasım 2016 itibariyle 1 milyon adetlik üretim seviyesini geride bıraktı. 

Dünyanın farklı kıtalarından sayısız güvenlik ödülüyle onurlandırılan Subaru EyeSight teknolojisine bir ödül de Amerika’dan, IIHS’den geldi. Subaru’nun EyeSight güvenlik ve sürücü yardım teknolojisine sahip modelleri Kasım 2016 itibariyle dünya çapında 1 milyon adetlik üretimi geride bıraktı. 

İlk olarak Japonya’da 2008 yılında pazara sunulan sistem, aradan geçen 8 yıl 7 aylık dönemde 1 milyon adetlik üretim barajını aştı. Subaru EyeSight kapsamında yer alan Adaptif Hız Kontrolü, sadece araçları değil aynı zamanda EyeSight kameralarının görüş açısında bulunan yayaları, bisikletlileri ve motosiklet sürücülerini de algılayarak Çarpışma Önleyici Frenleme sistemi gibi özellikleri de barındıran, sürüş desteği sağlayan teknolojiyi kullanarak dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Bugüne kadar dünyanın pek çok bölgesinden ödüller kazanan Subaru EyeSight teknolojisine, yeni bir ödül de Amerika’dan geldi. 

IIHS (Insurance Institute for Highway Safety-Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından EyeSight ve LED teknolojisine sahip yeni farlar ile donatılmış olan Subaru Legacy, Outback ve Forester modelleri, “2017 En Güvenli Araçlar+” (TSP+) standartlarına uygun olarak en yüksek puanları aldılar. 

Amerika’daki otomobil sigortacıları tarafından desteklenen ve kâr amacı gözetmeyen bir kuruluş olan IIHS, en katı güvenlik standartlarını uygulayan organizasyonlardan biri olarak anılıyor. 

EyeSight ile trafik kazalarında yüzde 84 azalma gerçekleşti Japonya Trafik Kazaları Araştırma ve Veri Analiz Enstitüsü’nün gerçekleştirdiği, 10 bin araç arasında yapılan araştırmaya göre, EyeSight güvenlik ve sürücü yardım teknolojisine sahip Subaru otomobilleri, Japonya’da bu özelliğe sahip olmayan araçlara kıyasla, yaralanma ya da ölümle sonuçlanan kazalara yüzde 61 daha az karıştı. 

Yayalar hariç ve sadece araçlar arasındaki kazalardaki verilere bakıldığındaysa, EyeSight teknolojisine sahip Subaru araçlarının yüzde 84 daha az arkadan çarpmalı kazalara karıştığı tespit edildi. EyeSight güvenlik ve sürücü yardım teknolojisi dünyanın farklı kıtalarından, pek çok bağımsız test kuruluşu tarafından yüksek puanlarla ödüllendiriliyor. 

Japonya’da, Japonya Yeni Araç Değerlendirme Programı (JNCAP) kapsamında önleyici güvenlik performansı değerlendirmesinde test edilen EyeSight teknolojisine sahip modellerin tamamı en yüksek notu aldı. 

Güvenlik değerlendirmesinde EyeSight teknolojisine sahip Subaru araçları, Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı (EuroNCAP) kapsamında en yüksek puan olan 5 yıldıza layık görülmüştü. 

Son olarak; Kuzey Amerika’dan, Karayolları Güvenliği Sigorta Kuruluşu (IIHS), önden çarpışma önleme testlerinde EyeSight teknolojisine sahip tüm araçlara 2017 yılında olası en yüksek “Üstünlük” notunu verdi.

IIHS’nin en güncel test sonuçlarına göre; EyeSight teknolojisi ve LED farlarla donatılan 2017 Subaru Legacy, Outback ile aynı ekipmanlara sahip Ekim 2016 sonrasında üretilen Forester modelleri 2017’nin en güvenli araçları arasında sayıldı. 

IIHS, 2016’da uygulanmaya başlayan yeni far değerlendirmeleriyle ilgili TSP+ kriterlerini zorlaştırdı. Bu program, üreticileri kazalar sırasında insanları son teknoloji koruma ve sürücülerin kaza yapmalarını önlemelerine yardımcı olmak için sistemler sunmak konusunda teşvik ediyor. 

 Subaru, tüm sürücüler ve yolcular için “keyif ve iç huzur” sunan bir sürüş deneyimini sağlayan “360˚güvenlik” prensibi kapsamında Temel, Aktif, Önleyici ve Pasif güvenlik teknolojilerini geliştirmeye devam edecek.