Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ZUBİZU İLE SHELL DE İNMEDEN ÖDE

Plaka numaralarını ve kredi kartlarını ZUBİZU uygulamasına kaydeden ZUBİZU kullanıcıları,artık Shell’den yakıt alırken araçlarından inmeden...

Plaka numaralarını ve kredi kartlarını ZUBİZU uygulamasına kaydeden ZUBİZU kullanıcıları,artık Shell’den yakıt alırken araçlarından inmeden ödeme yapabiliyor. 

Turkcell’in mobil ödeme altyapı platformu Paycell işbirliği ile hayata geçen bu özelliktenoperatör bağımsız olarak tüm ZUBİZU kullanıcıları yararlanabiliyor. 

Doğuş Müşteri Sistemleri’nin hayata geçirdiği Türkiye’nin yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran mobil ödeme özelliğini yakıt alımlarına da taşıdı. ZUBİZU inovatifürün ve servisleri ile hayatı kolaylaştıran Turkcell vemüşterilerin beklentilerine yönelik yenilikçi çözümler sunan Shell ile stratejik bir işbirliğine imza attı. 

ZUBİZU üyeleri Shell istasyonlarındanyakıt alırken otomobillerinden inmeden ödemeyapabilmenin kolaylığı ve rahatlığını yaşıyor. Bu kolaylığın yanındaaraç plakalarını uygulamaya bir kez tanımlayan tüm ZUBİZU üyeleri Shell’den her ay toplam 300 TL’lik yakıt alımlarında 15 TL değerinde yakıt hediyesi kazanıyorlar. 

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Doğuş Müşteri Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato, Shell & Turcas CEO’su Felix Faber, Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan, Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Melike Kara ve Shell &Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı Burçin Toktamış’ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, tüketicinin hayatını kolaylaştıran bu özel işbirliğinin detayları paylaşıldı. 

Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirilen toplantının açılışında söz alan DMS Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Shell & Turcas CEO’su Felix Faber,Shell istasyonlarından yapılacak yakıt alımlarında Turkcell’in ödeme platformu Paycell’in sağladığı hızlı ve güvenli ‘mobil ödeme’ sistemi ile önemli bir yeniliğe imza atarak hayatı kolaylaştırdıklarını vurguladı. “Akaryakıt sektöründe de mobil ödeme sistemini başlatıyoruz” 

Doğuş Müşteri Sistemleri olarak ZUBİZU’yu kurgularken, ilk günden itibaren kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini vurgulayan DMS Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato, “Türkiye’de bir sadakat programını ilk defa mobil ödeme fonksiyonuyla buluşturarak Haziran ayında restoranlarda cep telefonundan ödeme yapma imkanını kullanıcılarımıza sunmuştuk. Şimdi bir adım daha ileri gidiyoruz. ZUBİZU-Turkcell işbirliği ve Shell iş ortaklığında, akaryakıt sektöründe de ‘mobil ödeme sistemi’ni başlatıyoruz” dedi. 

Dünyanın enerji ihtiyacını sorumlu bir şekilde karşılamak için çalışan lider enerji şirketlerinden biri olmanın yanı sıra Shell olarak aynı zamanda dünyanın en büyük perakende şirketlerinden biri olduklarının altını çizen Shell & Turcas CEO’su Felix Faber Zubizu ve Turkcell ile birlikte tüm dünya’da Shell’de ilk olan bir iş ortaklığına imza attıklarını ifade etti. 

Faber sözlerini, “Tüm dünyada yaklaşık 43 bin istasyonumuz ile; her gün kadın-erkek, genç-yetişkin, çalışan, evhanımı 25 milyon kişiye yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyoruz.Türkiye’ye yayılmış yaklaşık 1000’den fazla istasyonumuzda günde 1 milyondan fazla kişiyle yollarımız kesişiyor. 

Kimi yakıt alışverişini yapıyor, kimi Deli2Go sandviçlerimizi alıyor, kimi de kahvesini. Herkesin daha mobil olduğu günümüz dünyasında, müşteri deneyiminin ayrılmaz bir parçası olan ve bizim için öncelikli alanlarından biri de kuşkusuz ki dijital deneyim alanı. 

Bizi dijital müşteri deneyimi alanında çok heyecanlandıran bu projenin tanıtım toplantısında bir araya geldiğimiz için çok mutluyum” diyerek tamamladı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “İletişim teknolojilerindeki gelişimle birlikte mobilite ve dijitalleşme artık birçok sektörü adeta yeniden tanımlıyor. 

4.5G’nin sağladığı avantajlar ve artan akıllı telefon penetrasyonu ile bu değişim daha da hızlanıyor. Farklılaşan müşteri alışkanlıkları sektörleri artık mobil etrafına topluyor ve yakınsamayı artırıyor. Biz de bu teknolojilerin kalbinde yer alan entegre telekomünikasyon şirketi olarak bu yakınsamada önemli bir rolümüz olduğuna inanıyoruz. 

Bugün burada bunun en güzel örneklerinden birini duyurmanın mutluluğu içindeyiz. Shell, DMS ve Turkcell işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz araçtan inmeden ödeme servisi ile müşterilerimize önemli bir yenilik sunuyoruz. Üstelik bu Turkcell’li olsun olmasın tüm müşterilere açık bir çözüm. 

Güçlü altyapımız, mobil yeteneklerimiz ve inovatif servislerimiz ile tüm sektörlere sadece iletişim alanında değil yeni nesil hizmetlerimizle de iş ortağı olmak adına güçlü adımlar atıyoruz. Finansal teknolojiler ve ödeme hizmetleri de bunun en önemli parçalarından biri. Birçok firmanın dijitalleşen bu yolculuğunda dijital ödeme platformumuz Paycell ile çözümler sunuyoruz”dedi.

 “ZUBİZU cepteyse Shell’de araçtan inmeden ödeme yaparsınız” Mobil ödeme fonksiyonunun hayatımıza getirdiği kolaylıklara dikkat çeken Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan, “ZUBİZU kullanıcıları halen birçok restoranda cüzdanlarına ihtiyaç duymuyor. Çünkü cep telefonlarından tek tuşla hesabı ödüyorlar. Şimdi ise araçlarından inmedenShell istasyonlarında akaryakıt ödemelerini yapabilecekler” dedi. 

Müşterilerinin hayatını kolaylaştırmanın ve daha keyifli kılmanın ZUBİZU’nun öncelikli hedeflerinden biri olduğunu belirten Hakan Kaplan, şöyle konuştu: “ZUBİZU bir yaşam tarzı uygulaması. Bugün 1 milyon’u aşkın kullanıcımıza değer teklifimiz alışverişleri sırasında sunduğumuz özel indirim ve fırsatlarla kısıtlı değil. Hayatın her alanında üyelerimizin yanındayız. 

Herşeyden önce ZUBİZU programının faydalarının net ve kolay anlaşılır olmasına her zaman büyük önem veriyoruz. Şimdi üyelerimiz ZUBİZU’ya plaka numaralarını kolayca kaydedecek. Ardından Shell istasyonlarında yaptıkları yakıt alımlarından fayda sağlamaya başlayacak. Her ay 300 TL yakıt alımına her ay 15 TL yakıt hediye kazanacaklar. 

Bir kere kampanyaya kayıt olmaları mobil ödeme özelliğimizi kullansalar da kullanmasalar da üyelerimizin Shell’de her ay ödül kazanmaları için yeterli. İstasyona geldiklerinde ceplerinden telefonlarını çıkartmalarına veya ZUBİZU kodunu göstermelerine bile gerek kalmadan ödülden faydalanacaklar. Araçlarından inmeden ödeme yapabilmek için ise yine ZUBİZU’ya kredi kartı numaralarını kaydedecekler. 

Böylece her yakıt alımı sonrası cüzdanlarına ihtiyaç duymayacaklar. Yani çocuklarını ödeme sırasında arabada bırakmak istemeyen annelere, karda, yağmurda aracını terk etmek istemeyenlere, acelesi olanlara veya birçok nedenden dolayı aracından inmek istemeyen tüm kullanıcılara konfor ve rahatlık sağlıyoruz. 

‘Shell’de ZUBİZU ile inmeden öde’ diyoruz.” Shell istasyonlarını ziyaret eden ZUBİZU üyelerinin, bugün yaklaşık 1.000 istasyonda iş birliğinin ve kampanyalarının avantajlarından faydalanabildiğini ifade eden Shell &Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı Burçin Toktamış, Paycell mobil ödeme entegrasyonu ile de ilk etapta 100, sene sonuna kadar 300’e yakın Shell istasyonunda yakıt ödemelerini araçlarından inmeden hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebileceklerini belirtti. 

Toktamış“Yaptırdığımız araştırmalardan biliyoruz ki bugün tüketiciler için en tatmin edici perakende alışveriş deneyimi onlara zaman kazandırdığını hissettikleri deneyimler.

Bunu sağlamak için de dijital dünya ile yüzyüze perakende deneyimini kesintisiz şekilde birleştirmeniz, aynı zamanda tüketicilere keyif verecek ve onları şaşırtacak, hayatlarını kolaylaştıracak işbirlikleri ve kampanyalar sunmanız gerekiyor. Yeniliklerimize devam edeceğiz, gözünüz Shell istasyonlarında olsun“ diyerek konuşmasını tamamladı. 

Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Melike Kara, “2010 yılında Turkcell Mobil Ödeme markası ile başlattığımız ödeme çözümlerimizi Ağustos ayı sonunda BDDK’dan aldığımız lisans ile yeni alanlara taşıyoruz. 

Bugün burada duyurduğumuz bu önemli işbirliği bunun ilk örneklerinden biri. Türkiye’de gerçekleştirilen kartla ödemeler toplamı içerisinde ikinci büyük paya sahip olan akaryakıt ödemelerinde bu işbirliği sayesinde önemli bir gelişime imza attık. 

Bu sayede ödeme konusunda en zor deneyimi olan alanlardan biri artık müşteriler için çok daha kolay, güvenli ve hızlı. Ana şirketimiz Turkcell’den aldığımız teknoloji gücü ve yeni lisansımız ile pek çok alanda daha Paycell ile kusursuz ödeme çözümleri sunarak hayatı kolaylaştırmayı hedefliyoruz”dedi.