Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ MERCEDES-BENZ C-SERİSİ CABRİOLET AMG TÜRKİYEDE

Mercedes-Benz, C-Serisi platformu üzerine geliştirdiği ilk cabriolet modelini Türkiye’de satışa sunuyor.   Güçleri 156 ile 367 HP (1...

Mercedes-Benz, C-Serisi platformu üzerine geliştirdiği ilk cabriolet modelini Türkiye’de satışa sunuyor.  

Güçleri 156 ile 367 HP (115 ile 270 kW) arasında değişen verimli motor seçenekleri sportif ve atak bir sürüşü beraberinde getirirken motorlar yeni 9G-TRONIC dokuz ileri oranlı otomatik şanzımanla sunuluyor. 

Konfordan ödün vermeyen sportif süspansiyon sistemi, isteğe bağlı olarak sunulan havalı süspansiyon AIRMATIC ile bir üst seviyeye taşınıyor. Mercedes-Benz Cabriolet dünyasına giriş modeli olan C-Serisi Cabriolet, Mercedes-Benz tasarım felsefesine uygun olarak modern ve lüks kavramlarını duyguları harekete geçiren sade çizgilerle yorumluyor. 

Tamamen kendine özgü bir karaktere sahip olan C-Serisi Cabriolet sportifliği ön plana çıkartan genç ve dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor.

Elmas görünümlü radyatör ızgarasına sahip gösterişli ön tasarım, LED yüksek performanslı farlar, uzun motor kaputu ve yüksek omuz çizgisi gibi tasarım özellikleriyle yeni iki kapılı Cabriolet, tentesi kapalıyken neredeyse aynı boyutlara sahip C-Serisi Coupé modelinin siluetini andırıyor. 

Cam pencereye sahip gergin kumaş tente gövdeye uyumlu çizgisiyle özgün tasarıma sahip bagaj kapağı ile birleşiyor. Önden başlayarak arkaya doğru genişleyen omuz çizgisi yatay konumlu LED stop lambalarıyla birleşirken sportifliği ve dinamizmi destekliyor. 

Kumaş tente kapalıyken 360 litre olan ve kumaş tente açıldığında bile 285 litrelik bir hacim sunan bagaj bir cabriolet otomobilden beklenmeyen genişlik sunarken ileri seviyede günlük kullanım uygunluğu da sağlıyor. 

 Sedan ile kıyaslandığında 15 mm daha alçak olan yürüyen aksam ve standart olarak sunulan 18 inçlik hafif alaşım jantlar cabriolet modelin sportifliğine katkı sağlarken, 0,28’lik cw değeri aerodinamik yapıya verilen önemi gösteriyor.  

Premium sınıf tente 
Yeni C-Serisi Cabriolet’de standart siyah elektrikli kumaş tente dışında isteğe bağlı olarak koyu kahve, koyu mavi, koyu kırmızı veya siyah renk alternatiflerine sahip ses izolasyonlu akustik tente sunuluyor. 

Rüzgar ve yol gürültüsünü düşürerek hızlı otoyol sürüşlerinde dış dünyadan gelebilecek rahatsız edici sesleri etkin bir şekilde izole eden akustik tente ileri seviyede iklimlendirme ve gürültü konforu sunuyor. S-Serisi Cabriolet modelinden C-Serisi Cabriolet modeline aktarılan kumaş tente, yüksek dayanıklılık ve fonksiyonellik beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor. 

50 km/saat hıza kadar hareket halindeyken 20 saniyeden daha kısa bir sürede açılma ve kapanma özelliğine sahip olan kumaş tente açıldıktan sonra sessiz bir şekilde bagaj bölmesindeki tente kabinine gizleniyor. Tente kabinini örten tente kapağı gerek rengi, gerekse de tasarımı ile iç mekanla bütünleşiyor.  
Modernliği ve yaşam tarzını yansıtan iç mekan 
Yolcuları C-Serisi Sedan ile aynı ancak Cabriolet detaylarıyla süslenmiş bir iç mekan karşılıyor. Kaliteli malzemeler ve işçilikle bezenen iç mekan, sportifliği ve yaşam tarzını harmanlıyor. 

Beş farklı renk alternatifine sahip deri (isteğe bağlı donanım) kadar mat krom tente kumanda düğmesi de iç mekandaki kalite algısını arttıran detaylar olarak dikkat çekiyor. C-Serisi Coupé modelinden aktarılan güçlü yan desteklere ve entegre başlıklara sahip koltuklar isteğe bağlı olarak baş ve boyun bölgesini ısıtan AIRSCARF ile donatılabiliyor.  

Yılın her günü üstü açık sürüş 
Mercedes-Benz Cabriolet otomobilleri için özel olarak geliştirilen AIRCAP, ön cam direğinin üstünde ve arka koltukların arkasında yer alan iki adet elektrikli rüzgar perdesinden oluşuyor. 

Söz konusu iki rüzgar perdesi birbirini tamamlıyor. AIRCAP yol rüzgarının üstü açık sürüşlerde ön ve arka koltuk yolcularına ulaşıp rahatsız etmesini önlüyor. 

AIRCAP gibi AIRSCARF da Cabriolet Konfor Paketiyle birlikte sunuluyor. AIRSCARF sürücü ve ön yolcunun baş ve boyun bölgesini ılık havayla ısıtıyor. Her iki ekipmanın bir arada kullanılmasıyla C-Serisi Cabriolet yılın 365 günü üstü açık sürüş konforu sunuyor. 

Sportif, atak ve konforlu yürüyen aksam 
Konfordan taviz vermeden dinamik olacak şekilde ayarlanan yürüyen aksam atak sürüş özellikleri ve bununla birlikte üstün sürüş keyfi sunuyor. 

C-Serisi Sedan ile kıyaslandığında C-Serisi Cabriolet modelinin yürüyen aksamı 15 mm daha alçak ayarlanırken, çelik yaylı yürüyen aksam için süspansiyon ayarı da bulunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan spor yürüyen aksamla birlikte süspansiyon geometrisi sertleşirken daha sportif ve atak bir sürüşü beraberinde geliyor.  

Havalı süspansiyonla gelen ilave konfor 
İsteğe bağlı olarak sunulan AIRMATIC havalı süspansiyon ön ve arka aks süspansiyon sertliğini elektronik olarak sürekli ayarlıyor ve her tür yol koşulunda ideal sürüş konforu sağlıyor. Standart olarak sunulan DYNAMIC SELECT sürücüye; sportif, konforlu veya tutumlu olmak üzere sürüş stilini ayarlama imkanı sunuyor. 

Sürücü DYNAMIC SELECT ayar düğmesini kullanarak; ‘ECO’, ‘COMFORT’, ‘SPORT’, ‘SPORT PLUS’ ve ‘Individual’ olmak üzere beş farklı sürüş modundan birini seçebiliyor. ‘Individual’ modunda araç ayarları kullanıcının kişisel zevkine uygun olarak yapılabiliyor.  

4 ve 6 silindirli motorlar ve ilk defa 4MATIC 
C-Serisi Cabriolet altı farklı motorla sunuluyor. Benzinli motorlar 156 PS (115Kw) gücündeki 1,6 litrelik dört silindirli C 180 ile başlıyor ve Mercedes-AMG C 43 4MATIC Cabriolet modelindeki 367 PS (270 kW) gücündeki 3,0 litrelik altı silindirli motora kadar uzanıyor. C 200 ise isteğe bağlı olarak dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile donatılabiliyor. 

Dizel motor seçenekleri 170 PS (125 kW) gücündeki C 220 d ve 204 PS (150 kW) gücündeki C 250 d çevre dostu SCR (Selective Catalytic Reduction) teknolojisiyle egzoz gazını arıtıyor. Bütün motor seçeneklerinde yeni 9G-TRONIC otomatik şanzıman sunuluyor. Mercedes-Benz C 180 Cabriolet AMG 225.400 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuluyor.  

Hafif ve güvenli gövde 
Genel olarak tavana sahip olmayan cabriolet karoserli otomobillerde yaşanabilen gövde rijitliği sorununun üstesinden gelmek üzere tasarımcılar henüz C-Serisi Sedan modelini geliştirirken gerekli önlemleri aldılar. 

Gövdenin ön ve alt bölümünde yapılan güçlendirmeler sayesinde C-Serisi Cabriolet son derece sağlam ve rijit bir gövde ve bununla birlikte son derece dinamik sürüş özellikleri sunuyor. Coupé versiyonunda olduğu gibi Cabriolet versiyonda da yoğun alüminyum kullanımını temel alan hafif yapı prensibi devreye giriyor. 

Çamurluklar, motor kaputu ve bagaj kapağında hafif alaşımlı metal kullanılıyor. Böylece C-Serisi Cabriolet sadece uluslararası yasal gereklilikleri yerine getirmekle kalmıyor, aynı zamanda gerçek kaza koşullarına dayanan Mercedes-Benz güvenlik şartlarını da yerine getiriyor. 

Kısmi otonom sürüşle azalan stres Mercedes-Benz’in Akıllı Sürüş konseptinin bir parçası olarak sunulan üstün teknolojik sistemler ile konfor ve güvenliği daha da üst seviyelere taşıyor. 

Dikkat dağınıklığı ile yorgunluğa karşı uyaran Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı (ATTENTION ASSIST) ile birlikte arkadan çarpma risklerini azaltan Çarpışma Önleme Yardımcısı (COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS) da standart olarak sunuluyor. Görsel ve işitsel olarak sürücüyü olası bir çarpmaya karşı uyaran sistem ayrıca olası bir çarpmayı engellemek üzere fren gücünü arttıran adaptif BAS fren destek sistemini kapsıyor. 

Çarpışma ihtimalinin devam etmesi ve sürücünün herhangi bir önlem almaması halinde sistem 105 km/saat hıza kadar otonom olarak fren yaparak daha yavaş ilerleyen veya durmak üzere olan araçlara çarpma şiddetini azaltırken, şartların ideal olması halinde çarpmanın tamamen önüne geçebiliyor. 

Hareketsiz araçlara karşı ise 50 km/saat hıza fren yapabilen sistem böylece 40 km/saat’e kadar hızlarda şartların ideal olması halinde arkadan çarpma kazalarının önüne geçebiliyor. İsteğe bağlı olarak sunulan Sürüş Yardım Paketi PLUS kapsamında özellikleri daha da genişletilmiş olan ilave sürüş yardımcıları devreye giriyor. 

Söz konusu sistemler radar veya stereo kamera gibi farklı sensör teknolojilerinden elde edilen Akıllı Sürüş Konseptinin verileriyle birlikte hareket ederek sürüş güvenliğinin yanı sıra sürüş konforunu da arttırıyor. 

Takip edilen araç ile aradaki mesafeyi sürekli koruyan, hatta trafik sıkıştığında otomatik olarak dur-kalk yapabilmesini sağlayan DISTRONIC PLUS veya kavşaklarda karşıdan karşıya geçen nesneleri ve yayaları da algılayarak gerektiğinde fren desteği de sağlayan radar destekli acil fren destek sistemi BAS PLUS gibi özellikleri de kapsayan PRE-SAFE® Fren bunlardan bazıları. 

Sürüş Yardım Paketi PLUS ayrıca sürekli olarak şerit çizgilerini takip ederek aracın kontrolsüz bir şekilde şerit çizgisinin üzerinden geçtiğini belirlediğinde yan şeritte bir araç olması halinde aktif bir fren müdahalesi ile bunu engelleyen ve hatta kesik çizgilerde destekleyen Aktif Şerit Takip Yardımcısı’nı da kapsıyor. 

Kısmi otonom park etme olanağı sunan aktif park yardımcısı, ön ve arka taraftaki kameralardan gelen görüntü bilgilerini kullanarak aracın ve çevresinin kuş bakışı görüntüsünü çıkaran, manevra sırasında, park yerlerine giriş çıkışta kolaylık sağlayan 360° kamera, karşıdan gelen sürücülerin gözlerini rahatsız etmeden ve görüşünü kısıtlamadan uzun farları kullanma imkanı sunan Adaptif Uzun Far Yardımcısı diğer sürüş yardımcıları olarak öne çıkıyor.