Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MAHMUTBEY GİŞELERİNE SERBEST GEÇİŞ GELİYOR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.  Arslan, "M...

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. 

Arslan, "Mahmutbey adeta İstanbul’un dışında bir yerken şimdi kavşak haline geldi. Karayolu tabiriyle şişe başı konumu var. Trafik geliyor ve toplanıyor. 

Biz İzmir - Seferihisar’da serbest geçiş dediğimiz, araçların direkt takip edildiği, araçların duraksamadığı bir sistem kurduk. Mahmutbey gişeleri için de süreci başlattık. 

2 ay içinde Mahmutbey gişelerini serbest geçiş haline getireceğiz. Tam 2 aylık bir süremiz var. Serbest geçiş haline getirince yüzde 30 trafiğin rahatlamasını bekliyoruz.'' dedi. 

ÜCRETSİZ GEÇİŞ YOK 
Sistemle ilgili bilgi veren Arslan, şunları söyledi: ''OGS – HGS ayrımı olmadığından şoförler zikzak da yapmayacak. Bu yüzde 30 rahatlama sağlayacak. Ekim ayının sonunda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Etiler katılımı var, orayı da 30 Ekim’de devreye sokuyoruz. 

Mahmutbey gişelerinin tamamen ücretsiz olması yönünde talepler geliyor, ama mesafe çok uzun. Otoyol yapıyorsunuz, oraya para yatırıyorsunuz. Yeni yatırımları yapabilmeniz için ücretli geçiş gerekli." Habertürk