Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

JEEP 75.YEARS CONCEPT

Kuruluşunun 75’inci yılını kutlayan, bir segmente adını verecek kadar güçlü marka köklerine sahip Jeep, gelecekteki yeni modelleri hakkında...

Kuruluşunun 75’inci yılını kutlayan, bir segmente adını verecek kadar güçlü marka köklerine sahip Jeep, gelecekteki yeni modelleri hakkında ipuçları taşıyan ve özel modifikasyonlara sahip yedi konsept aracını tanıttı. 

Jeep Global Marka Direktörü Mike Manley, “Bu yıl Jeep’in 75’inci yaşını kutluyoruz. Bu noktada bugüne kadar ürettiğimiz en becerikli ve göz alıcı konsept Jeep modellerinin yedisini paylaşmaktan keyif duyuyoruz” açıklamasında bulundu. 

Hem geçmiş tarihli modellerden hem de güncel modellerden esinlenerek geliştirilen yedi Jeep konsepti, aynı zamanda gelecekte yollara çıkabilecek yeni modeller hakkında da ipuçları taşıyor. 

Jeep Renegade Commander 
Jeep Renegade Commander konsepti, üst düzey off-road macerası için Mopar ve Jeep performans parçalarından bir seçkiyle donatıldı. İki inçlik yükseltme indirme kiti ve 17 inçlik Rubicon alüminyum jantlar ile 29.5 inçlik BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 lastikler Jeep Renegade Commander’ın off-road becerilerini artırıyor. 

“Floresan Gri” rengindeki dış kısımda çıkarılabilir panellerle Renegade’s MySky açık tavan, özel gövde çıkartması, Mopar off-road yan basamakları, kaydırma plakaları ve modifiye edilmiş bir egzoz yer alıyor. Özellikler arasında Mopar markasının çekme bağlantısı alıcısı ve ön ve arka yedek ışıklar da yer alıyor. 

Renegade Commander’ın iç kısmında Katzkin koltuk kılıfları, gövdenin renginde cam yuvası vurguları, bir pedal kiti, Mopar off-road kiti ve Mopar’ın tüm hava koşullarına uygun zemin paspasları bulunuyor. Jeep Renegade Commander, 2.4 litrelik Tigershark motorla ve dokuz ileri otomatik şanzıman kombinasyonuna sahip.  

Jeep Trailcat 
Jeep Trailcat konsept aracı hem engebeli yollarda hem de yüksek hızlı sürüşlerde üst düzey bir off-road makinesi olarak dikkat çekiyor. Kompresörlü 6.2 litrelik Hemi Hellcat V8 motoru kullanılan Trailcat konsept, kabartmalı bir Hellcat logosu taşıyan özel vites kolu başlığıyla manuel altı ileri şanzımana sahip. 

Tasarımcılar, 707 HP’lik Hellcat motoru Trailcat’e dahil etmek için aks aralığını 12 inç artırırken, daha şık bir görüntü için ön camı iki inç daraltmışlar. 

Mopar dış özellikleri arasında bir power-dome havalandırılma, satensi siyah renkte ızgara, LED farlar, sis lambaları ve yan basamakları yer alıyor. Dayanıklı off-road görüntüsü; çelik ön ve arka tamponlarla, 17 inçlik jant jantlarla ve 39.5 inçlik BFGoofrich T/A lastiklerle, ön ve arka Dana 60 akslarla ve Fox amortisörlerle daha da güçlendiriliyor. 

Ön çamurluklardaki Hellcat çıkartmaları ve gövdenin yanındaki “Trailcat” amblemi gibi zarif tasarım öğeleri aracın ardında yatan beygir gücüne işaret ederken, onu tipik bir Wrangler üretiminin ötesine taşıyor. 

Trailcat’in iç kısmında sade ama işlevsel ve karbon lifinden yapılmış ve vurgulu dikişlere sahip Katzkin deri koltuk kılıflı Dodge Viper açılır kapanır spor koltuklar bulunuyor.  


Jeep Crew Chief 715 
Jeep Crew Chief 715 konsept aracı, efsanevi askeri hizmet araçlarına, özellikle de Kaiser M715’e bir selam niteliğinde üretilmiş. 

Klasik askeri köklerine yakınlığını koruyan Crew Chief 715’te, ek yolcu kapasitesi için bir arka koltuk ve ekstra kapılarla modern bir tasarım kullanılıyor. Orijinal Jeep askeri hizmet araçları, askerleri engebeli zeminlerden geçirmek için efsanevi bir işleve sahipti. 

Jeep Crew Chief 715 de bu mirası yansıtıyor. Çelik ön ve arka tamponlar, 20 inçlik jant kilitli tekerlekler ve 40 inçlik NDT askeri tekerlekler orijinal Jeep askeri araçlarına selam duruyor. 

Crew Chief 715’te, yol üzerindeki diğer araçların lastiklerine hava basmak ya da destek sağlamak için kaba montajlı çabuk açılır bağlantılı bir araç içi hava sistemi kullanılıyor. 

Diğer özellikler arasında üst model bir ana fren merkezi, soğuk hava girişi ve modifiye edilmiş bir egzoz yer alıyor. “Taktiksel Yeşil” renk şeması özel modifiye edilmiş, M715’ten ilham alınmış ön uçtan bagaj kapağına kadar devam ediyor. 

Crew Chief 715 askeri temalı 1.5 metrelik bir yolcu yatağına sahip. Pratik iç kısımda ise kanvas eklemeli açılır kapanır deri koltuklar, hava taşıtlarından ilham alınmış kontrol düğmeleri ve Mopar’ın tüm hava koşullarına uygun paspasları yer alıyor. 

Medya merkezi, merkezi olarak yerleştirilmiş bir navigasyon pusulasına sahip. Jeep Crew Chief 715, 3.6 litrelik bir Pentastar V6 motorla çalışıyor ve otomatik beş ileri şanzımana sahip. 


Jeep Trailstorm 
Trailstorm konsept aracı ıssız yolları keşfe çıkmaya yönelik olağanüstü bir Jeep Wrangler versiyonu olarak dikkat çekiyor. Ekstra vites ve yakıt deposuna yer açan araç, Jeep Wrangler Unlimited’dan yola çıkarak tasarlanmış ve yolları kolaylıkla fethetmek için büyük bir beceri sergiliyor. 

Off-road becerileri, aralarında 37 inçlik lastiklerle kaplı 17 inçlik konsept off-road tekerleklerinin, iki inçlik bir yükseltme indirme kitini Jeep performans parçaları/Fox amortisörün, bir Jeep performans parçası Rubicon vincinin ve Dana 44 ön ve arka aksların da bulunduğu çeşitli Jeep performans parçaları ile güçlendirilmiş. 

Yarım camlı kapılar öndeki engellerin kolaylıkla görülmesini sağlıyor ve iç kısımdaki zemin kaplaması yollarda geçen bir günün ardından temizliği kolaylaştırıyor. 

Mopar dış özellikleri arasında bir vinç koruması, satensi siyah ızgara, LED farlar ve sis farları, yüksek üst çamurluklar, power-dome havalandırma, Mopar off-road yan basamakları, Big Brake Kiti, arka lambası korumaları ve bir Mopar yakıt doldurma kapağı yer alıyor. Trailstorm’un dış özellikleri bir çelik ön ve arka Rubicon tampon ve bir Jeep performans parçaları lastik taşıyıcıyla tamamlanıyor. 

Trailerstorm, çöl şartlarına uyum sağlamasına olanak veren kamuflaj kaplanmış olmasıyla da dikkat çekiyor Jeep FC 150 Gerçek bir yük beygiri olarak tabir edilen Jeep FC 150 konsept aracı zengin bir mirasa sahip ve hem zorlayıcı engebeli yolları hem de batının otlaklarını arşınlamak için tasarlanmış. 

Esasen 1956-1965 yılları arasında üretilmiş olan FC 150, CJ-5 temelli ve manevra yapabilme özelliği sağlamak adına genel uzunluğu asgari düzeyde tutarken, kullanışlılık için tam uzunluğa sahip bir yük kutusunu koruyarak akıllı bir yük taşıma çözümü sunuyor. 

Askeri mirasının izlerini gururla üzerinde taşıyan orijinal çelik gövdesi kullanılmaya devam ederken, alttaki parçalar yenilenmiş durumda. 

FC 150’nin off-road hünerleri, Dana 44 ön aksını, Dana 60 arka aksını ve 33 inçlik BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM2 lastiklerle sarılı 17 inçlik beyaz çelik jantları kabul edecek şekilde modifiye edilen 2005 Jeep Wrangler şasisiyle güçlendirilmiş. 

İç kısımda, FC 150 vinil koltuk kılıflarına, nostaljik bir ördek avı deseniyle kaplanmış özel bir tavan döşemesine, CB radyoya, analog pusulaya ve Mopar’ın tüm hava koşullarına uygun paspaslarına sahip. Jeep FC 150 aracı 4.0 litrelik bir PowerTech altı silindirli motor ile çalışıyor ve üç ileri otomatik şanzımana sahip.  

Jeep Comanche 
Jeep Renegade’den esinlenilerek üretilen Jeep Comanche konsept aracı, pratik kullanım off-road için üretilmiş. Geçmiş yılların Jeep kamyonetlerinden bir parça taşıyan Comanche konsept, tarz öğelerini askeri ve sivil Jeep mirasından alıyor. 

Comanche’nin “Beige Against the Machine” konseptli dış boyası, satensi siyah bir kaporta, bir ön konsept şeridi, vinç, çelik arka tampon, yumuşak bir üst kısım ve kasadaki yedek lastikle vurgulanıyor. 

Aks aralığı, Comanche’nin 1.5 metrelik tabanına uyum sağlayacak bir Renegade üretimine karşılık, altı inçlik ek bir mesafeyle genişletilmiş. İç kısımda, Comanche özel koltuk kılıflarına, pedal kılıflarına, kapı eşiği korumalarına ve Mopar’ın tüm hava koşullarına uygun paspaslarına sahip. 

Off-road yan basamakları, iki inçlik bir indirme kaldırma kiti ve bir vinç gibi Jeep performans parçaları, Comanche’nin off-road becerisini artırıyor. Comanche 16 inçlik boyanmış janlar ve 32 inçlik BFGoodrich All Terrain T/A lastikler üzerinde yükseliyor. Jeep Comanche 2.0 litrelik bir dizel dört silindirli motorla çalışıyor.  

Jeep Shortcut 
Sevilen Jeep CJ-5’in özenle tasarlanmış bir mirasçısı olan bu Wranger temelli konsept aracı, kısaltılmış gövdesi ve işlevsel sadeliğiyle 1950’lerin Amerikan ruhunu yansıtıyor. 

Değiştirilmiş bir egzoz, 17 inçlik kırmızı çelik tekerlekler ve 35 inçlik BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM2 lastikler, Jeep Shortcut’ın ikonik görünüşünü korumasına yardımcı oluyor. 

Shortcut üzerinde yer alan Jeep performans parçaları arasında bir ön ve arka Dana 44 aks ve Fox amortisörlerine sahip 2 inçlik bir kaldıraç yer alıyor. Tüm gövde uzunluğu, Shortcut konsept aracını hafif ve yollarda kolayca manevra yapabilir hale getirmek için tamponlar ve yedek lastikle birlikte 26 inç azaltılmış. 

Sade ama işlevsel iç kısımda ekose desenli eklemelere sahip alçak açılır kapanır deri koltuklar, kırmızı vites kolu tutacağı, dört noktalı güvenlik kafesi ve Mopar’ın tüm hava koşullarına uygun paspasları yer alıyor. Jeep Shortcut 3.6 litrelik Pentastar V6 motoruyla çalışıyor ve otomatik şanzıman özelliğine sahip.AUTOMAGG