Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Skoda Zor Beğenen Sürücülerin de İlk Tercihi

Skoda, zor beğenen İngiliz ve Alman tüketicilerin de bir numaralı tercihi oldu. Dünyaca ünlü pazar araştırması şirketi J.D Power'ın Alm...

Skoda, zor beğenen İngiliz ve Alman tüketicilerin de bir numaralı tercihi oldu. Dünyaca ünlü pazar araştırması şirketi J.D Power'ın Almanya ve İngiltere'deki araştırmalarında Skoda modelleri sınıflarında ilk sırayı almayı başardı... 

 J.D Power'ın, yaklaşık 15 bin Alman sürücünün katıldığı son "Araç Bağlılığı Anketi"nde Skoda'nın Superb ve Fabia modelleri, sırasıyla orta sınıf ve küçük sınıf otomobiller kategorisinde birinciliği almayı başardı. 

Dünyanın en zorlu pazarları arasında gösterilen ve tüketicilerin titizliğiyle bilinen Almanya'da Fabia, geçen yıl da küçük otomobiller kategorisinde yine birinci seçilmişti. 

Sunduğu geniş iç mekan ve bagaj kapasitesinin yanı sıra sahip olduğu Adaptif Hız Sabitleyici, Şerit Takip Asistanı gibi en son teknolojiye sahip güvenlik sistemleri, Superb'in Alman sürücülerden yüksek puanlar almasını sağlayan etkenler arasında bulunuyor. 
Fabia ise, yeni nesliyle birlikte sunulmaya başlanan ve akıllı telefonların araç içinde de kullanılmasına olanak tanıyan SmartLink sistemine, sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip oluşuyla birincilik kürsüsüne ikinci kez çıkmayı başardı. 

Almanya'da düzenlenen ankette, 24 üreticinin 68 farklı modeli değerlendirilirken, kriterler arasında motor-vites kutusu, sürüş özellikleri, gösterge paneli, araç içi iletişim ve eğlence sistemleri gibi pek çok unsur bulunuyor.  

En güvenilir marka ödülü 
J.D Power'ın bir başka önemli pazar olan İngiltere'de yaptığı aynı araştırmada da, sürücüler, üst üste ikinci kez Skoda'yı "en güvenilir marka" seçerken, Fabia ve Yeti'yi de kendi sınıflarında birincilikle ödüllendirdi. 

2013-2015 yılları arasında trafiğe kaydolmuş araçların sahipleriyle yürütülen, 13 bin kişinin katıldığı araştırmada Skoda, en az arıza çıkartan otomobillere sahip marka seçildi. İkinci seçilen markaya 13 puan fark atan Skoda, ayrıca geçen yıl aldığı puanların da üzerine çıkarak kendi rekorunu da kırmış oldu. 

Fabia ve Yeti, bu araştırmada sınıflarının birincisi olurken, Octavia da kendi sınıfında ikinciliği elde etti. İngiltere'deki araştırmada sürücülere, son 12 ayda karşılaştıkları problemler soruluyor. Bu kapsamlı araştırmada puanlama, 8 farklı kategoride toplam 177 problem üzerinden yapılıyor.