Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT ALASKAN PİCK UP GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Renault, pick-up segmentine taptaze bir soluk getiren ve enerjik ön tasarımıyla göz kamaştıran bir tonluk ALASKAN’ı gün yüzüne çıkarıyor.  ...

Renault, pick-up segmentine taptaze bir soluk getiren ve enerjik ön tasarımıyla göz kamaştıran bir tonluk ALASKAN’ı gün yüzüne çıkarıyor. 

Hem sağlam hem de konforlu olan ALASKAN en son teknoloji ürünü sağlam bir şasi ile sıra dışı bir sürüş konforu sunuyor. ALASKAN, üst düzey off-road kabiliyeti ile 2.3 litre dCi motoru sayesinde sınıfının en iyi yakıt tüketimini başarıyla bir araya getirecek biçimde tasarlandı. 

Profesyonel müşterilerin gereksinimlerini karşılamanın dışında hem keyif hem de günlük kullanıma son derece uygun. Ayrıca hafif ticari araçlar alanında sahip olduğu deneyim sayesinde Renault, müşterilerinin gereksinimlerine uygun geniş bir servis, dönüşüm ve aksesuar yelpazesi sunuyor. 

Renault son 18 yıldır Avrupa’nın bir numaralı hafif ticari markası durumunda. Renault, Latin Amerika ve Afrika pazarlarında sahip olduğu güçlü pozisyonlara ek olarak hafif ticari araçlar konusunda üst düzey bölgesel oyuncu olmaktan çıkıp üst düzey bir global oyuncu haline gelme yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

2015 senesinde 15 milyon adet satılan hafif ticari araçlar önemli bir stratejik pazar durumunda. Söz konusu pazarda her sene beş milyon adetlik satış gerçekleştiriliyor; yani tüm dünyadaki hafif ticari araç satışlarının üçte birinden fazlası. 

18 yıldır Avrupa’nın bir numaralı hafif ticari markası ünvanıyla ve hem Güney Amerika’da hem de Afrika’da güçlü konumuyla Renault Grubu üç tesiste üretilecek olan ALASKAN ile birlikte adeta vites yükseltiyor. 
ALASKAN, Renault’nun uzun süredir varlığını sürdürdüğü Latin Amerikalı pick-up pazarlarında lanse ediliyor. Araç ilk kez, ilk gösteriminin gerçekleştirildiği Kolombiya’da satışa sunulacak. 

“Bu göz kamaştırıcı pick-up tüm dünyadaki ticari ve bireysel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak. ALASKAN ile birlikte Renault’nun hafif ticari araçlarını üst düzey bölgesel oyuncu olmaktan çıkarıp üst düzey global bir oyuncu haline getireceğiz.” 

Ashwani Gupta – Başkan Yardımcısı, Hafif Ticari Araçlar Bölümü Global Başkanı ALASKAN: göz kamaştırıcı bir pick-up Sağlam olduğu kadar konforlu da olan ALASKAN son derece güçlü, her ayrıntısı dâhice düşünülüş bir araç. Fransa, Japonya ve Latin Amerika’da yürütülen çalışmalarla geliştirilen ALASKAN dünyanın her yerindeki müşterilerin çok çeşitlilik gösteren gereksinimlerini karşılayacak özelliklere sahip. 

Upuzun bir listeden oluşan gövde tipleri çift kabinliden şasi kabinine, uzun veya kısa şasiden geniş ya da dar gövdeye kadar uzanıyor. Renault aynı zamanda müşterilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz biçimde karşılamak için çok geniş bir servis, kişiye özel dönüşüm ve aksesuarlar yelpazesi sunuyor. 

Dikkat çekici tasarım ALASKAN’ın statü yükseltici görüntüsü söz konusu segmentteki müşterilerin estetik taleplerini kusursuzca yerine getirdiği gibi Renault markasının kimliğini de yansıtıyor. 

Aracın sahip olduğu endamlı ve güzel hatlar Renault tasarım anlayışını bünyesinde barındırıyor ve bu haliyle pick-up dünyasına görsel açıdan hoş bir dokunuş getiriyor. “ALASKAN’ın göz alıcı ön kısmı ve kaslı hatları gücü ve kuvveti simgeliyor. 

ALASKAN pick-up dünyasına taptaze bir soluk getiriyor ve hem ticari hem de normal müşterilerin tüm gereksinimlerini yerine getirerek müşteri deneyimini en üst seviyeye taşıyor.” Laurens van den Acker – Tasarım Direktörü Güçlü ve ekonomik Renault 2.3-litrelik dCi motoru sayesinde segmentinin en iyi yakıt tüketimi • ALASKAN gücünü Renault’nun kendini çoktan kanıtlamış olan dört silindirli, çift turbolu dizel motorundan alıyor. 
 
Bu motor Renault Master serisinde de kullanılıyor:  160bg ve 190bg versiyonları,  Sıra dışı hızlanma ile birlikte ALASKAN’ın sınıfındaki en düşükler arasında yer alan yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları,  Çift-turbo teknolojisi: düşük motor devrinde pürüzsüz hızlanma için küçük bir turbo ile birlikte daha yüksek devirlerde performans için daha büyük bir turbo, • Farklı iki motor da ayrıca sunuluyor (pazarlara bağlı olarak):

 2.5 litre benzinli motor (160bg) ve 2.5 litre dizel motor (160bg ve 190bg).  Altı vitesli düz vites kutusu veya yedi vitesli otomatik vites kutusu seçeneği ile birlikte iki veya dört tekerlekten çekiş seçeneği. Kusursuz off-road kabiliyeti 

Sürüş modları: 2WD (arka tekerlekten itiş) / 4H ve 4LO (Integral 4WD)  2WD: günlük kullanım ve kaplanmış yollar için – daha iyi yakıt tasarrufu ve daha iyi kullanım, 4H (60 km/s’ye kadar hızlarda devreye girer): yol tutuşu kısmen kaybolduğunda (ıslak yol, kayalık yerler, vs.) 100 km/s’ye kadar,  4LO (araç durağan haldeyken deveye girer): yol tutuşu tamamen kaybolduğunda (kum, kar, derin çamur, vs.). 

Elektronik Sınırlı Kaymalı Diferansiyel (eLSD): 4WD ile birlikte daha emniyetli, daha emin bir sürüş sağlıyor. Söz konusu ileri sistem tekerlek hızlarını sürekli gözlem altında tutan frenleme sensörlerinden istifade ediyor. 

Sistem her hangi bir akstaki iki tekerlekten bir tanesinin diğerine oranla daha hızlı döndüğünü saptarsa, hafifçe fren uyguluyor ve daha iyi yol tutuşu için daha hızlı dönen tekerlek yavaşlatılıyor. Böylece viraj alma kabiliyeti artırılıyor ve emniyetli bir sürüş sağlanıyor. 

Arka kilitli diferansiyel: zorlu durumlara karşı arka diferansiyelin mekanik olarak kilitlenmesi. Araç kontrol yardımcıları: tehlikeli manevralar esnasında sürücüye yardımcı olur, sürüş konforunu ve emniyeti artırır: 

Yokuş Kalkış Desteği (HSA): yokuşta kalkış yaparken frenleri kısa süreliğine devreye sokarak aracın geri kaymasını engeller,  (HDC): yokuşta seyrederken aracın hızlanmasını engellemek maksadıyla frenleri kontrol atında tutar. 

Artı: Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS), Elektronik Fren Dağılımı (EBD), Fren Desteği (BA), Elektronik Stabilite Programı (ESP). Geniş bir servis, dönüşüm ve aksesuar yelpazesi Ticari müşterilere yönelik özel servisler Uzman Renault Pro+ şebekesi tüm profesyonellerin gereksinimlerini karşılıyor. Aracını ticari amaçla kullanan bir ALASKAN müşterisi tüm bu hizmetlerden istifade edebiliyor. 

Dünya çapında uzmanlaşmış Renault Pro+ şebekesine 2016 sonuna kadar 4 ülkede 700 Renault Pro+ merkezi dâhil olacak. Latin Amerika’da: 65 tanesi Brezilya’da; 18 tanesi Arjantin’de; 9 tanesi Kolombiya’da ve 3 tanesi de Şili’de. 

Kişiselleştirmeye yönelik aksesuarlar Yükleme ve boşaltmayı kolaylaştıracak bir dizi özellik: kayar tabla, metal basamak, yatak ayırıcı; vs. Yatağı korumaya ve bu yolla yükü emniyete almaya yönelik teklifler: yatak kaplaması, c-kanalı ve kayar kancalar, alet kutusu, vs. 

Kişiselleştirme pick-up sahiplerinin çok düşkün olduğu stil aksesuarlarıyla da mümkün hale getiriliyor. Renault pick-up pazarına giriyor Pick-up pazarı tüm dünyada beş milyondan fazla araç anlamına geliyor 

Global hafif ticari araç pazarının büyümesi büyük oranda üç sınıftan oluşan ve sürekli genişleyen pick-up pazarına dayanıyor:  Yarım tonluk pick-up’lar: küresel pazarın %3’ünü oluşturuyor ve 2014 ile 2019 arasında %35 büyüme sergileyeceği ön görülüyor. 

Bir tonluk pick-up’lar: küresel pazarın %17’sini oluşturuyor ve 2014 ile 2019 arasında %19 büyüme sergileyeceği ön görülüyor. Büyük pick-up’lar: küresel pazarın %18’ini oluşturuyor (ABD ve Kanada’da %90). Renault’nun pick-up pazarına girişi 

Ekim 2014 tarihinde Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gözler önüne serilen Renault Duster Oroch Concept: yarım tonluk bir show car.  Haziran 2015 tarihinde Arjantin’in Buenos Aires kentinde gözler önüne serilen Renault Duster Oroch: Curitiba, Brezilya’da üretilen ve Latin Amerika’ya yönelik yarım tonluk bir pick-up. 
Eylül 2015 tarihinde Fransa, Paris’te gözler önüne serilen Renault ALASKAN Concept: bir tonluk show car. 

Haziran 2016 tarihinde Kolombiya’da lanse edilen Renault ALASKAN: global hedeflerle yola çıkan bir tonluk pick-up. ALASKAN Cuernavaca, Meksika’da üretiliyor. Ayrıca Barcelona, İspanya’da ve Cordoba, Arjantin’de de üretilecek. Global hafif ticari araç stratejisi • Çok yönlü ürünler, pazarlar ve ortaklıklar. 

Yenilenmiş bir hafif ticari araç serisi: 2014’te yeni Trafic ve yeni Master; 2013 ortasında yeni Kangoo,  Renault, tamamen elektrikli hafif ticari araç sunan ilk marka: Avrupa’nın bir numarası Kangoo Z.E., ile birlikte Twizy Cargo, ve Twizy’nin hafif ticari araç versiyonu, Renault çeşitli otomobil üreticileri ile ortaklıklar kurdu: 

Nissan, Renault Trucks, GM, Daimler ve yakın zaman Fiat. Latin Amerika: güçlü bir pick-up pazarı Latin Amerika'da güçlü ve büyüyen bir pick-up pazarı • 2015 senesinde Latin Amerika’da bir milyon adet hafif ticari araç satışı gerçekleşti (pazarın %17,4’ü). 

Bölgedeki hafif ticari araç pazarında Renault’nun sahip olduğu hacim son 10 yılda neredeyse üçe katlandı (2005’te 14 bin 200 ve 2015 senesinde pazarın %5,1’ini kapsayacak şeklide 38 bin 400). 

Bir tonluk pick-up alt-segmenti hafif ticari araç pazarının % 45’ini temsil ediyor ve önümüzdeki 3 yıllık süreçte %15 büyüyeceği tahmin ediliyor. Renault Duster Oroch: Latin Amerika'da sağlam bir başlangıç 

Renault Duster Oroch Latin Amerika’da tasarlandı. Renault Duster Oroch 2015 senesinde yaklaşık 100 ülkede 334 bin adet satan Renault Duster’ı baz alan pick-up niteliğinde. 

Renault Duster Oroch dört kapılı, beş koltuklu ve cömert boyutlarda yükleme yatağına sahip çevik ve güvenilir çift kabinli bir pick-up. 

Araç Duster’ın stilini, ekipman ve aksesuarlarını bünyesinde barındırıyor. Bununa birlikte ilave iyileştirmeler ve inovasyonlar da göze çarpıyor. Araç içi ekipman paketi ise C-segmenti SUV’lara eşdeğer. 

Renault Duster Oroch Kasım 2015’ten beri Brezilya, Uruguay ve Paraguay’da satılıyor. Mart 2016 tarihinden beri de Kolombiya ve Nisan 2016’dan bu yana Arjantin’de satışta. 2016 yılında diğer Latin Amerika ülkelerinde satışa çıkacak 2016. 

Renault Duster Oroch Mayıs 2016 sonu itibariyle 8 bin 500 adet satarak bir başarıya imza attı: bu rakam pick-up segmentinde %4.2’lik pazar payı ve yarım tonluk pick-up segmentinde en iyi satan üçüncü araç anlamına geliyor. 

Duster Oroch Brezilya’da 2015 senesinde “Yılın Pick-up’ı” seçildi ve bu segmentte şimdiden %5,4’lük pazar payına sahip;

Duster Oroch Kolombiya’da piyasaya çıktıktan sadece iki ay sonra en iyi satan ikinci pick-up unvanını elde etti;  Duster Oroch Arjantin’de piyasaya çıktıktan sadece bir ay sonra arım tonluk pick-up segmentinde en iyi satan ikinci pick-up unvanını elde etti.