Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BAJAJIN YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş tarafından temsil edilen Hintli motosiklet markası Bajaj, daralan pazarda Pazar payını arttırmaya devam ediyor...

Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş tarafından temsil edilen Hintli motosiklet markası Bajaj, daralan pazarda Pazar payını arttırmaya devam ediyor. 

2016 yılı Mayıs ayı Tüik verilerine göre motosiklet pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11.79 daraldı. Motosiklet pazarındaki bu düşüş 2016 yılının ilk 5 ayında yüzde 8,32 oldu. Bajaj ise aynı 2016 yılı Mayıs ayında Pazar payını yüzde 139 gibi çok yüksek bir oranda arttırırken pazarda en çok büyüyen marka olarak dikkati çekiyor. 

Pulsar NS200 modeli sport-super sport segmentindeki liderliğini sürdürdü. Tuik verilerine göre İstanbul’da motosiklet kullanımı her geçen gün artıyor. Pazardan aldığı pay ilk defa yüzde 19’a yükseldi. Yoğun trafik ve park sorunu sebebi ile ulaşım maksatlı kullanım her geçen gün artıyor. 
Mayıs ayında motosiklet satın alan İstanbulluların tercihi ise vitesli grubunda Bajaj oldu. Önceki yıllarda fiyatlarındaki düşüklük nedeniyle talep gören Çinli markalara olan rağbet gün geçtikçe azalıyor. 

Motosiklet kullanıcılarının kaliteye olan talepleri, Bajaj’ı ön plana çıkartırken, Çinli markaların Pazar paylarındaki düşüş hızla devam ediyor. İlk defa adetsel bazda yüzde 35’lere kadar geriledi.