Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PETRONAS TÜRKIYE’DEKI ILK AMIRAL GEMISINI AÇTI

PETRONAS’ın ilk markalı serivisi için PETRONAS ile Model Otomotiv ortaklığı PETRONAS Malezya ulusal petrol şirketinin global yağlar üretim...

PETRONAS’ın ilk markalı serivisi için PETRONAS ile Model Otomotiv ortaklığı PETRONAS Malezya ulusal petrol şirketinin global yağlar üretim ve pazarlama kolu olan PETRONAS Lubricants International (PLI), Niğde’de kendi Amiral Gemisi olan PETRONAS markalı serivisini açtığını açıkladı. 

PLI’ ın Türkiye’de türünün ilki olan PETRONAS markalı servisi, PLI’ın özel servisler için geliştirdiği yeni müşteri değer teklifini sunan örnek bir servis olmakla beraber, Avrupa çapında önümüzdeki beş yıl içinde PETRONAS markalı servisler olarak geliştirilecek olan diğer 3500 servisin oluşturacağı geniş bir ağın parçası olacak. 

Niğde’deki yeni PETRONAS markalı servis ve gelecekteki PETRONAS markalı servisler, bölge genelinde PETRONAS markasını temsil etmek ve markanın bilinirliğini artırmak ve akabinde PLI’ ın markalarının marka değerini ve tekliflerini daha ileriye taşımak amacıyla kurulmakta. 

Niğde’ deki Amiral Gemisi, orijinal servis tasarımının ala elementleri ve yerleşim özelliklerini devam ettirirken, özel servislerin iş ihtiyaçlarını ve artan isteklerini karşılamak üzere ihtiyaca göre düzenledi. 

PLI Avrupa Bölgesi Başkanı Alessandro Orsini “Türkiye PLI Avrupa için kilit bir pazar. Bizim ana hedefimiz, müşterilerimize teknolojik olarak ileri seviyedeki ürünlerimiz ve servislerimiz aracılığıyla birinci sınıf çözümler ve uzmanlık sunmak. 

Servis ortaklarımız ile yakın çalışarak, son müşterinin emin olduğu ve tüm otomotiv motor bakımı konusunda güvenebileceği, güvenilir uzmanlar olmayı umut ediyoruz” dedi. PETRONAS markalı sevisleri, en önemli PLI markalarından bir tanesinin vitrinidir: 
PETRONAS Syntium: MERCEDES AMG PETRONAS (MAMGP) Formula 1 takımı tarafından kullanılan motor yağı. PETRONAS, Formula 1’ de 20 yıllık gelişen teknik deneyim ile, en zorlu sürüş şartları altında bile optimum motor performansı sunmak da dahil MAMGP Formula 1 takımı için cazip formüller geliştirdi. Markalı servisin önemli bir alanı, yağ değişim işlemi sırasında müşterilere teknik değer katmak için PETRONAS Syntium köşesi olarak şekillendirildi. 

Yeni köşe, PLI ürünlerinin arkasındaki teknoloji hakkında müşteriyi eğitmeyi ve yağ değişimi sırasında, müşteriye sunulan benzersiz katma değerli hizmetler aracılığı ile PLI’ın eşsiz teklifini kuvvetlendiren teknik uzmanlığı sergilemeyi amaçlamaktadır.

Bu köşe ayrıca, mekanikçiler tarafından daha etkin hizmet verilmesine imkan sağlamak için son teknoloji ekipmanlar ile donatılmıştır. 

Petronas’ın distribütörlerinden olan Model Otomotiv’e ait olan bu servis aynı zamanda tek çatı altında, sıfır araç satışı, ikinci el satış, servis, yedek parka ve oto ekspertiz hizmetleri de sunmaktadır. Alessandro Orsini “Amacımız, en gelişmiş teknik araçlar ve son teknoloji ekipmanları kullanarak, yağ değişimi gibi ana ve temel faaliyetlerin arakasındaki teknoloji ve inceliği göstermek. 

Bu, motor bakımı ile ilgili müşteriyi eğitmemize ve uzmanlığımızı ve Avrupa çapındaki teknolojik olarak ileri seviyedeki ürün yelpazemizi kuvvetlendirmemize olanak sağlayacak katma değer hizmetidir” dedi. 

PETRONAS Lubricants International Hakkında PETRONAS Lubricants International (PLI), PETRONAS Malezya ulusal petrol şirketinin global yağlar üretim ve pazarlama koludur. 

2008 yılında kurulan PETRONAS Lubricants International, global olarak 80’den fazla pazarda yüksek kaliteli otomotiv ve endüstriyel yağlarının ürün gamının tamamını üretmekte ve pazarlamaktadır. Genel Merkezi Kuala Lumpur’ da olan PLI’ ın 23 ülkede 30’ dan fazla pazarlama ofisi bulunmaktadır ve Kuala Lumpur, Torino, Belo Horizonte, Chicago ve Durban’ da bulunan bölge ofisleri aracılığı ile yönetilmektedir. 

Şu anda sektöründe dünya çapında en iyi 15 arasında bulunan PLI, önde gelen bir global yağ şirketi olarak agresif büyüme ile yerini daha da sağlamlaştırmaktadır.