Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MARMARİSTE SİMİN BIÇAKCIOĞLU RÜZGARI ESECEK

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda son dört yılın kadın pilotlar birincisi olan Simin Bıçakcıoğlu Marmaris Rallisi’nde za...

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda son dört yılın kadın pilotlar birincisi olan Simin Bıçakcıoğlu Marmaris Rallisi’nde zafer için mücadele edecek. 

Bu yıl 45.’incisi düzenlenen Marmaris Rallisi, Marmaris Rally Turkey adıyla 13-15 Mayıs tarihlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenecek. Sezonun ilk yarışını geçtiğimiz haftalarda birincilikle tamamlayan Bıçakcıoğlu’nun hedefi hız kesmemek... 

Türkiye’nin en eski ve en köklü uluslararası otomobil sporları organizasyonu Türkiye Rallisi, 13-15 Mayıs tarihlerinde bu yıl 45. kez Marmaris Rally Turkey adıyla ilk kez Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenecek. 

Yarış severlerin yoğun ilgi göstermesinin beklendiği Marmaris Ralli’si 14 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00’da Marmaris İçmeler Pazar Yeri’nde verilecek olan start ile başlayacak. 

Rallinin ilk günü Asparan ve Yeşil Belde bölgesinde yer alan İçmeler Servis Alanı’nda saat 18:00’da son bulacak. Sporcular rallinin son gününde ise saat 08:30’dan itibaren, Asparan, Hisarönü ve Kufre pistinde kozlarını paylaşacaklar. 

Ekipler pazar günü 6 etabın ardından toplam uzunluğu 400 km olan Marmaris Rallisi’ni 15:00’da finiş podyumunda tamamlayacaklar. Türkiye Ralli’si geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan Renç Koçibey, Mustafa Koç, Ali Sipahi, Lem’i Tanca ve Yusuf Aramacı adları ile geçilecek. 

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Neo Motorspor adına, Mitsubishi EVO IX ile Serkan Okan co-pilotluğunda yarışan Bıçakcıoğlu, CPM Yazılım ve Palamut Group ana sponsorluğunda Klass Magazin, A&S Transport katkılarıyla yer alacağı mücadele için; “2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’na Ege Rallisi ile hızlı ve güzel bir başlangıç yaptık. 

Marmaris Rallisi ise bir çok ilki barındırıyor. Otomobil sporları tarihinde ilk defa Marmaris’te yarış düzenleniyor. Geçmişte hiç yarışılmamış bir etap olması sebebiyle oldukça heyecanlıyım. Umuyorum ki ralli severler de keyifli zaman geçirecekler. 

Hedefimiz yine birinci gelmek. Marmaris Rallisi’ni şampiyonanın en önemli virajı olarak tanımlayabilirim. Sezonun en uzun ve en yüksek katsayılı yarışı olması sebebiyle, pilotlar arasındaki mücadele de üst seviyede olacak.” dedi.