Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OTOMOBİL SPORLARINDA RENKLİ HAFTA SONU

23-24 Nisan tarihlerinde otomobil sporlarında 3 ayrı branşta Türkiye Şampiyonası yarışı gerçekleştiriliyor.  Bursa Orhangazi’de tı...

23-24 Nisan tarihlerinde otomobil sporlarında 3 ayrı branşta Türkiye Şampiyonası yarışı gerçekleştiriliyor. 

Bursa Orhangazi’de tırmanma yarışı, Çanakkale Çan’da trial yarışı ve İstanbul’da ise klasik otomobil yarışı farklı bir hafta sonu yaşamak isteyenler için iyi bir alternatif olabilir… 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 2016 Faaliyet takviminde yer alan 3 farklı branşın Türkiye Şampiyonası yarışları bu hafta sonu gerçekleştiriliyor... Bursa Orhangazi’de tırmanma yarışı, Çanakkale Çan’da trial yarışı ve İstanbul’da ise klasik otomobil yarışı farklı bir hafta sonu yaşamak isteyenler için iyi bir alternatif olabilir… 

İKİNCİ TIRMANMA BURSA ORHANGAZİ’DE 
2016 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ikinci yarışı, 24 Nisan 2016 Pazar günü Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK tarafından Powerpan sponsorluğunda Orhangazi Hamzalı yolunda organize ediliyor. 

Nadır Piknik Alanı önünden başlayacak olan etap, Hamzalı Köyü girişinde son bulacak. 5.25 kilometrelik asfalt zeminli parkurda 3 çıkış olarak gerçekleştirilecek yarışa, 4 ayrı kategoride araçlar katılacak. 10:00-12:00 saatleri arasındaki antrenman çıkışları ile başlayacak olan organizasyonda ilk start saat 12:30′da verilecek. 
ÇAN BİR KEZ DAHA TRIAL İLE BULUŞUYOR 
Türkiye Trial Şampiyonası’nın 2. Ayak Yarışı 23-24 Nisan’da Çan’da gerçekleştiriliyor. 23 Nisan Cumartesi günü 12.45’te Çan Termal Otel’den başlayacak olan organizasyonda 8 kapıdan oluşan Çan Belediyesi Etabı ve 9 kapıdan oluşan BASK Etabı olmak üzere 2 ayrı etap geçilecek. 

Yardımlaşma ve ekip ruhunun ön planda tutulduğu, takımların parkuru en kısa sürede geçebilmek için zorlu şartlarla mücadele ettiği yarışa, yüksek sayıda seyircinin gelmesi bekleniyor. Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından düzenlenen yarışın ödül töreni 24 Nisan Pazar günü saat 19.00’da Çan Seyirtepe'de yarış alanında gerçekleştirilecek. 

EFSANE KLASİK OTOMOBİLLER İSTANBUL’DA 
Klasik Otomobil Kulübü tarafıdan düzenlenen Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016, 23 Nisan Cumartesi günü saat 11:00'de, İstanbul Park, MercedesAMG Lounge önünden 100'e yakın klasik otomobilin katılımıyla başlayacak. Ekipler yarışın ilk gününde, İzmit'e gidecek ve gün yine Mercedes-AMG Lounge'da son bulacak. 

Rallinin ikinci günü rota Beşiktaş, Shangri La Bosphorus İstanbul Hotel önünden başlayacak ve İstanbul Avrupa Yakası'nda ilerleyerek Büyükçekmece Güzelce'de verilecek öğle yemeği molasından sonra dönüşe geçecek, Çatalca'da Aziz Nesin Vakfı-Çocuk Cenneti'ne de uğradıktan sonra 42 Maslak'da bitiş çizgisine ulaşacaklar.