Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LASSA ÇİFTÇİLERE VE TARIMA DESTEK İÇİN YOLLARDA

Lassa’nın, 2013 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Tarım Sağlamsa, Gelecek Sağlam” projesinin kapsamı her yıl biraz daha genişliyor.  ...

Lassa’nın, 2013 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Tarım Sağlamsa, Gelecek Sağlam” projesinin kapsamı her yıl biraz daha genişliyor. 

İlk adımında çiftçilere yolda sürüş güvenliğiyle ilgili bilgilendirme ve uygulamalar ile başlayan proje 2015 yılında “İyi Tarım Uygulamaları”na yönelik danışmanlıkla zenginleşti. 

Brisa’nın “Sürdürülebilirliği hayatın her alanında uygulanması” vizyonuyla yola çıkan markası Lassa, 18 Mayıs tarihine kadar 11 ilde tarımsal alanları ziyaret edecek. Ziraat mühendisleri ile birlikte iyi tarım uygulamaları, verimli araç kullanımı ve emniyetli sürüş alanında danışmanlık sunacak. 

Brisa’nın 40 yılı aşkın deneyime sahip markası Lassa, ‘Tarım Sağlamsa, Gelecek Sağlam’ projesini bu yıl 11 ilde sürdürüyor. 2013 yılında römorkların karanlıkta fark edilmemesi nedeniyle yaşanan kazalara dikkat çekmek için başlatılan proje, geçtiğimiz yıl itibarıyla sürdürülebilir tarım konusunu da kapsayarak sunduğu değeri zenginleştirdi. 

Lassa ekibi içerisinde yer alan ziraat mühendisleri eşliğinde tarımsal alanlar gezilerek “İyi Tarım Uygulamaları”na yönelik eğitimler verildi. Projenin her durağında çiftçilere, bölgelerinde yetişen ürün çeşitlerine uygun olarak, tarımda verimlilik uygulamaları ve tarım ekonomisi hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti verildi. 
Ayrıca traktör römorklarına yoldaki görünürlüğünü arttırmak amacıyla reflektör montajı gerçekleştirildi. Bu kapsamda 2015 yılında 9.500 çiftçiye ulaşan Lassa bu yıl 18 Mayıs tarihine kadar sürdürülebilirlik, verimlilik ve güvenli yolculuk için çalışmalar gerçekleştirecek. 

Bu projenin Brisa’nın ‘Yolculuğunuzun geleceğini tasarlıyoruz” vizyonu doğrultusunda yürütüldüğünü ifade eden Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat, “Sürdürülebilirlik kavramını her alanda ele alıyoruz ve tüm paydaşlarımıza değer üretmeye odaklanıyoruz. Tarımla uğraşan çiftçilerimizin güvenliği ve refahı hem bizim için hem de ülkemiz için büyük önem taşıyor. 

Sektörümüzün öncü markalarına sahip bir şirket olarak özellikle trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pek çok proje yürütüyoruz. Tarım araçları için ışıksız römorkların yol açacağı kazaları önlemek için bugüne kadar Lassa markamızla 10.740 reflektör montajı yaptık. Bu sene de devam ediyoruz. 

Çiftçilerimiz bu konuda tedbirli olurlarsa, kazaların önlenebileceğini biliyoruz… Markamızla öncelikle tarım araçlarında trafik emniyeti için başlattığımız projemizi tarımsal sürdürülebilirliği de içerecek şekilde iyi tarım uygulamaları ile her sene zenginleştiriyoruz. Bu kapsamda geçen sene 5.425 saat bilgi ve danışmanlık hizmeti verdik.

Amacımız; çiftçilerimizin sorunlarını dinleyebilmek, ilgili uzmanlarla yanıt bulabilmek ve çiftçilerimize doğru bilgi sağlayarak kaynaklarını daha verimli kullanmaları konusunda yol göstermek. Ülkemizin dört bir yanında çiftçilerimize danışmanlık sağlayarak çevresel, toplumsal ve ekonomik alandaki katkımızı artırmaya odaklanıyoruz” dedi. 

Lassa, tarımda verimiliği artırmak için tarım lastiklerinin kullanım amacına uygunluğu, sağlamlığı ve kalitesinin önemli olduğundan hareketle, çiftçilere en uygun ürün ve hizmetleri tasarlayarak, ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için çalışmalarını yürütüyor. Brisa hakkında: Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ile Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, Türkiye lastik endüstrisinin lideridir. Brisa’nın kökleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. 

Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda, Brisa bugünkü adını almıştır ve 25 yılı geride bırakmıştır. 1993 yılında ilk Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan Brisa, 1996 yılında da iş mükemmelliği konusunda gösterdiği üstün performans sonucu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Türk şirketi olmuştur. Brisa, bugün Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi konumundadır. 

Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 metrekareye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Bu tesis, aynı zamanda, Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır. Brisa, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağı 4,2 milyon adet lastik üretim kapasitesine sahip yeni üretim tesisini 2018 yılında devreye almayı planlamaktadır. 

Türk ekonomisine olduğu kadar ülkenin toplumsal gelişimine de önem veren Brisa, sürdürülebilirlik faaliyetlerini çevresel, ekonomik ve toplumsal açıdan ele almaktadır. Biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğu “Turnalar Hep Uçsun”, eğitime katkısını ortaya koyduğu “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği”, trafikte emniyetli sürüşe katkı sağladığı “Lassa Yola Sağlam Çık” ve kültürel bir değer olan “Brisa Müze” bu anlamda ön plana çıkan projeler arasında yer almaktadır. 

“Yolculuğunuzun Geleceğini Tasarlıyoruz” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Brisa, bir sanayi şirketinden inovasyon şirketine dönüşümünü hızla devam ettirmektedir. Brisa, sürdürülebilirlik vizyonundan aldığı ilham ve inovasyon anlayışıyla, fosil yakıt kullanmadan yalnızca güneş enerjisiyle çalışan “Solar Impulse”ın dünya çevresinde yaptığı yolculuğun Türkiye Resmi Partneri olmuştur. 2016 yılında “Türkiye’nin lastik markası” Lassa’nın 42’inci yılını kutlayan Brisa, Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası, Energizer akü markası, OtoPratik, Propratik, Lastiğim, Lastik Vs ve Speedy satış noktaları, Lastik.com.tr adreste lastik değişimi ve bakımı internet sitesi, Mobilfix ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan mobil bakım servisi, Probox ve Bridgestone Box mobil satış ve hizmet noktası ve Lastik Oteli lastik saklama hizmetiyle Türkiye’ye değer kazandırma kararlılığındadır. www.brisa.com.tr