Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ CITROËN SPACETOURER TÜRKİYEDE SON ÇEYREKTE SATIŞTA

Citroën’in modern ve karakteristik özelliklere sahip yeni modeli “SpaceTourer”, günümüz ailelerinin ve ticari şirketlerinin ihtiyaçlarına y...

Citroën’in modern ve karakteristik özelliklere sahip yeni modeli “SpaceTourer”, günümüz ailelerinin ve ticari şirketlerinin ihtiyaçlarına yeni çözümler sunmak için 2016 yılında yollara çıkıyor. 


Üç farklı karoser uzunluğunda üretilecek olan “SpaceTourer”, 4.60 metrelik versiyonunda 9 kişilik (8+1) oturma kapasitesi sunarak segmentinde bir ilke imza atıyor. Stil sahibi tasarımında Citroën’in modern karakteristik çizgilerini barındıran “SpaceTourer” farklı yaşam alanı düzenlemeleri ile de konforu, pratikliği ve tasarımı birleştiriyor. 

Tamamen yeni bir platform üzerinden yükselen SpaceTourer, dinamik sürüş performansı ve düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekici bir verimlilik sağlıyor. 

SpaceTourer, bugünün ve yarının teknolojilerini kullanarak üst düzey güvenlik özellikleriyle günlük hayatı kolaylaştırıyor. Mart ayında gerçekleşecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı gerçekleştirilecek olan model, “sınır tanımayan” yaşam tarzları için yeni bir yol arkadaşı olmaya hazırlanıyor. 

Tek hacimli araçlar (MPV) segmentinin öncü markası Citroën’in, içinde kendinizi iyi hissedeceğiniz çok yönlü ve geniş araçların geliştirilmesinde uzmanlığını “SpaceTourer” modeli ile bir kez daha gösteriyor. SpaceTourer ile Citroën, ürün yelpazesi içerisindeki yenilenme sürecine devam ederken, bu araç markanın orta hafif ticari araç bölümüne yerleşiyor. Beraber yapılan yolculuklar SpaceTourer ile yeniden şekilleniyor. 
3 farklı uzunluk, segmentinde 8+1 kişilik oturma kapasitesi ile avantaj Çok yönlü, güçlü ve modüler “SpaceTourer” sürekli değişim gösteren dünyada, bugünün gereksinimlerine uyarlanarak, içinde daha fazla vakit geçirip, seyahat etmek isteyeceğiniz bir araç olarak tasarlandı. Citroën 'in cesaretini gösteren dokunuşlarla şekillenen “SpaceTourer”, 3 farklı karoser uzunluğuyla günümüz insanının gerçek ihtiyaçlarına karşılık veriyor.  

Pratik ve kullanıcı dostu “SpaceTourer”ın benzeri olmayan bazı özellikleri şöyle:
 - Akıcı çizgiler ve saf tasarım. 
- Yola hakim ve güvenlik hissi uyandıran sürüş pozisyonu, yeni modele tüm kişiliğini kazandıran enerjik bir stilin ardında gerçekleşiyor. 

- Farklı kullanımlara uygun, beraber yaşaması kolay ve pratiklik anlamında geliştirilmiş iç mekan. - Modüler, EMP2 tabanlı üretim platformu daha fazla yaşam alanı, bagaj hacmi ve şehiriçi kullanımlarda kolaylık sağlayan manevra kabiliyeti sağlıyor. 
- Pazarda bir ilk olan; kapasitesi 9 kişiye* (8+1) kadar çıkabilen 4.60 metrelik model. 
- 3 farklı karoser uzunluğu ile şehir hayatında gündelik bir yol arkadaşı. 
- Yalnızca 1.90 metrelik yüksekliğiyle kapalı otoparklarda avantaj sağlıyor. 
- “Eller serbest” sürgülü yan kapılar haricinde yeni modelde açılabilen arka yan camlar ve çok sayıda eşya saklama alanı.  

İç mekanda yüksek ergonomi, konfor ve teknolojiler 
Citroën SpaceTourer’in iç mekanında sürücü yola hakim sürüş pozisyonu ile hem ferah hem de güvenlik hissi yüksek bir pozisyonda yolculuk yapıyor. 

Cam tavan opsiyonu ve yolda “uçuş keyfi” hissi veren akustik gelişim sayesinde SpaceTourer segmentinde yeni bir dönemi başlatıyor. Head-Up-Display (HUD) ve 3D bağlantılı navigasyon sistemi (Citroën Connect Nav) gibi hayatı kolaylaştıran teknolojilerin yanı sıra, güvenlik teknolojileri de SpaceTourer’ın artılarından. 

 “Çarpışma Riski Uyarısı” ve iki saatlik kesintisiz sürüşten sonra bir mola öneren “Yorgunluk Uyarı sistemi” ile sürücü konsantrasyon ihmallerini tespit ediyor. Bütün bu teknoloji ve özellikleriyle SpaceTourer, EuroNCAP testlerinde en yüksek puan olan beş yıldız almayı başararak, güvenliğini kanıtlıyor.  

Segmentinin en düşük yakıt tüketimi 
Segmentinin en düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu sunmak amacıyla farklı versiyonları bulunan SpaceTourer’ın 180 HP ve 400 Nm torka kadar çıkabilen BlueHDi ailesinin son nesil dizelleri görev yapıyor. 

SpaceTourer BlueHDi 115 HP Start&Stop 6 ileri manuel, 5.1 lt/100 km’lik yakıt tüketimine ve 133 g/km CO2 emisyonuna sahip. Citroën, bu özellikleriyle segmentinin en uygun kullanım maliyetli aracını kullanıcıların hizmetine sunuyor. Citroën SpaceTourer 2016 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.