Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN POLO SEDAN AMEO GELİYOR

Volkswagen Polo Classic ismini hatırlayan çoktur. Bir dönem ülkemizde ciddi satış başarısı sağlayan bu modeli özleyenler için yeni bir Polo...

Volkswagen Polo Classic ismini hatırlayan çoktur. Bir dönem ülkemizde ciddi satış başarısı sağlayan bu modeli özleyenler için yeni bir Polo sedan modeli tanıtıldı. 


Fakat ne yazık ki şimdilik sadece Hindistan pazarı için satılacak. Dört metreden kısa boylu bu araç Ameo adıyla satılıyor. Hindistan’da üretilen bu otomobil Delhi Otomobil Fuarı’nda sergilendi. 
Zengin bir donanımı bulunan Ameo; hız sabitleyici, yağmur sensörlü silecekler, çift hava yastığı, park sensörlü geri görüş kamerası ve polen filtreli Climatronic klima gibi ekipmanlar sunuyor. 
Altyapısı 2014 Polo’dan alınan modelde birkaç köklü değişikliğe de imza atılmış. Otomobili sedan formuna kavuşturmak için arka cam, arka yolcular için daha öne doğru taşınmış. Bununla birlikte bagaj da biraz daha genişletilmiş. 

Polo HB ile neredeyse aynı boyutlara sahip olan Ameo’nun bagaj kapağı formu elbette daha farklı. Kabinde de Polo ile aynı malzemeler kullanılmış. Motorlar seçeneklerinde ise 1.2 litrelik üç silindirli MPI ünite ve beş ileri manuel şanzıman kullanılıyor. 

Bunun yanında 1.5 litrelik bir TDI motor da 5 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzıman opsiyonlarıyla Ameo’da yer alıyor.Automagg