Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SSANGYONG XLV DÜNYA LANSMANI CENEVRE AUTOSHOWDA YAPILACAK

60 yıllık SUV tecrübesi ile 4x4 uzmanı Güney Koreli SsangYong’un SUV, MPV, Pick-up ve Crossover sınıflarında konumlandırdığı modelleri Rext...

60 yıllık SUV tecrübesi ile 4x4 uzmanı Güney Koreli SsangYong’un SUV, MPV, Pick-up ve Crossover sınıflarında konumlandırdığı modelleri Rexton W, Rodius, Korando Sports ve Tivoli 1-13 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 86. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sevenleriyle buluşacak. 


Ayrıca Mayıs 2016’da Türkiye’de de satışa sunulması planlanan, SsangYong’un XLV modelinin de dünya prömiyeri yine Cenevre Fuarı’nda tüm ihtişamı ile yapılacak. 


Yine SsangYong’un 2018 yılında satışa sunmayı hedeflediği yeni konsept aracı SIV-2’nin de fuarda tanıtımı yapılacak olup, SIV-2’nin Tivoli’den daha geniş bir hacme, 1.5 litre turbo, benzinli bir motora eşlik eden elektrikli motora, aynı zamanda lityum iyon batarya takımına eşlik eden hibrit bir üniteye sahip olması bekleniyor. SsangYong gelecek vizyonu ile ilgili tüm bu haberler Cenevre Fuarı öncesi tüm SsangYong severleri heyecanlandırıyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda(Palexpo) basın toplantısı ise, 1 Mart Salı günü 4. salonda 12:15-12:30 saatleri arasında olacaktır. 
 SsangYong XLV teknik özellikleri detayları
• XLV dış görünüş olarak sportif ve dinamik bir tasarım sunarken, Tivoli’den 279 mm daha uzun gövde yapısı ve Tivoli’nin 423 litre bagaj hacmine karşılık 720 litre bagaj hacmiyle sınıfında lider bir iç alana sahip.

 • XLV, akıllı telefonunuzu araçtaki 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranına kolay entegre edebilmeyi sağlayan “smart connectivity” özelliğini kullanıcısına sunuyor olacak. 

• Sürücü ve yolcu korumasını üst seviyelere taşımak üzere XLV‘de bir diz yastığı da dahil olmak üzere yedi hava yastığı bulunacak. 

• XLV’de heyecan verici ve akıllı araç kavramının altını çizen, ince ama dinamik karakter çizgileri gövde boyunca ritmik bir şekilde akıyor. Önde, bir kartalın kanatlarının yayılmasını andıran ve düzgün ince bir görünüm sergileyen, radyatör ızgarası ve farları arasında bütünleşen bir tasarım mevcut. 

 • Aracın ön hava girişi, yan eşikler, kapı aynaları ve çevresinde altında detaylandırmalar, kırmızı kullanımı ile dinamik erkeksi görüntünün altını çizen tampon yapısı aracın karakterini yansıtıyor. 
• Ayrıca XLV’de Euro 6 ile uyumlu 1.6 litre benzinli /dizel motor, 6 vitesli otomatik /manuel şanzıman, iki tekerlekten çekiş veya dört tekerlekten çekiş seçenekleriyle eşleşiyor. 

 SsangYong SIV-2 özellikleri
• SIV-2, Tivoli’den daha geniş bir iç ve dış hacme sahip olacak. 
• Tivoli’den tasarım ve güvenlik olarak etkilenen SIV-2’ninde 5 koltuğa sahip olması planlanıyor. 
• SIV-2’de, 1.5 litre turbo benzinli bir motora eşlik eden elektrikli motora, aynı zamanda lityum iyon batarya takımına eşlik eden hibrit bir üniteye sahip olması bekleniyor. 
• Böylece daha sessiz ve verimli bir performansa ulaşılırken, egsoz emisyon değerlerinin de düşürülmesi sağlanacak.