Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PAMUKKALE TURIZM 70 MILYON TL LIK DEV YATIRIMINDA MAN VE NEOPLAN’I TERCIH ETTI

Türkiye’de en büyük üç seyahat firmasından biri olan Pamukkale Turizm, son dönemde ortaya koyduğu başarılı atılımlar çerçevesinde gerçekleş...

Türkiye’de en büyük üç seyahat firmasından biri olan Pamukkale Turizm, son dönemde ortaya koyduğu başarılı atılımlar çerçevesinde gerçekleştirdiği 100 adetlik otobüs alımında, MAN ve NEOPLAN otobüsleri tercih etti. 

Pamukkale Turizm, 1 yıl içinde 22 adet NEOPLAN Tourliner ve 78 adet MAN Lion’s Coach 2+1 VIP olmak üzere 100 adetlik otobüs alımını tamamladı. 

Pamukkale Turizm’in 100 adetlik siparişin son bölümünü oluşturan 15 MAN Lion’s Coach 2+1 VIP otobüs, düzenlenen törenle teslim edildi. Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu Üyeleri Cafer Sadık Bababalım, Turhan Bababalım, Mazlum Bababalım, Ahmet Bababalım, Sadık Bababalım ile Pamukkale Turizm Genel Müdürü Mustafa Özdalgıç ve Anadolu Ulaşım Genel Müdürü Mehmet Ali Akçın ile Pamukkale Turizm Öz Mal Filo Müdürü Ahmet Aksoy’un hazır bulunduğu teslimat töreni İzmir Otogarı’ndaki Pamukkale Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. 

Törene MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, Volkswagen Doğuş Finans (VDF) Genel Müdürü Tijen Akdoğan Ünver, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz ve MAN bayi Şensan Otomotiv Otobüs Satış Müdürü Devrim Bayhan da katıldılar.  

Önceliklerimiz; ‘Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlanması’ ve ‘kaliteyi, opsiyon olarak değil standart olarak sunmak’… 
MAN ve NEOPLAN otobüslerin teslim töreninde konuşan Pamukkale Turizm Genel Müdürü Mustafa Özdalgıç, “Ülke ekonomisinin büyümesine ve gelişmesine paralel olarak ulaştırma sektörü de çok hızlı bir değişim göstermektedir. Sektörün önemli aktörlerinden biri olarak hem bu gelişime ayak uydurmak hem de ülkemizin etkin, hızlı, güvenli ve seçenekli ulaşım sistemine kavuşturulmasına katkı sunmak adına atılımlarımıza devam ediyoruz. 

2+1 Pamukyol konforunu başarılı şekilde yansıttığını düşündüğümüz MAN ve NEOPLAN otobüsleri, yolculuk kalitesinin yükseltilmesine katkı veren özelliklerinin yanı sıra satış sonrası hizmetleri, yakıt tüketimi, güvenli ve dayanıklı yapısıyla birlikte ek avantajlar sağlaması nedeni ile tercih ettik. ‘Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlanması’ ve ‘kaliteyi, opsiyon olarak değil standart olarak sunmak’ birinci önceliğimizdir. 

Bu noktadan hareketle, ‘Müşterisini dinleyen ve müşterisini düşünen’ MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. ile birlikte son 1 yıldır yürütmekte olduğumuz geliştirme projesinin ana konusu; ‘misafirlerimizin daha konforlu seyahat etmeleri ve yolculuk boyunca keyif sürmelerinin sağlanması’ idi. Teslim almakta olduğumuz 15 otobüsün tamamı da, bu amaca hizmet eden bu projenin eseri yeni nesil koltuklarla donatılmıştır. 

Pamukkale Turizm olarak, 54 yıllık tecrübemiz ve kurumsal vizyonumuz ile şekillendirilmiş ayrıcalıklı hizmetlerimizi, 2016 yılında yeni güzergahlarımız ile ülkemizin güzel insanlarına sunmaya devam edeceğiz. Ülkemize ve geleceğe güvenle bakan Pamukkale Turizm; yeni yatırımlarına hız kesmeden devam edecek; ulaşımda ‘Referans marka’ olma yolculuğuna emin adımlarla devam edecektir“. 

“Pamukkale Turizm’in başarılı ve önemli atılımlarında otobüslerimizle hizmet vermekten gurur duyuyoruz” 
 MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, "Türkiye seyahat sektörünün en önemli markaları arasında ilk sıralarda yer alan Pamukkale Turizm, son yıllarda önemli bir stratejik atılıma imza atıyor. Yürüttüğü bu stratejik atılımla birlikte geleceğe güçlü bir şekilde yürüyen Pamukkale Turizm, sefer yaptığı bölgeleri genişletirken çok kapsamlı, planlı bir çalışma yapıyor ve seçici davranıyor. 

Bunun sonucunda da girdikleri her bölgede kalıcı olabilmeyi ve o güzergahın en iyilerinden biri olabilmeyi hep başarıyorlar. Sayın Özdalgıç’ın vizyoner yönetim tarzı ve sektör bilgisi, Bababalım Ailesi‘nin de tecrübesi ile güven dolu yaklaşımı ve aralarındaki kusursuz uyum ile yakalanan güçlü sinerji, hiç şüphesiz bu başarıların arkasındaki en önemli etkenlerdir. 

Bursa, Çanakkale, Trakya gibi önemli ve başarılı atılımlarında otobüslerimizle Pamukkale Turizm'in hizmetinde olmak, bize gurur veriyor. Pamukkale Turizm ve MAN arasındaki başarılı, uyumlu ve iki taraf için de kazançlı bu birlikteliğin, güçlenerek süreceğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

VDF, uzmanlığı ve tecrübesi ile seyahat sektörünün hizmetinde” 
Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş.’nin (VDF), 1999 yılında %51 Volkswagen Financial Services A.G. ve %49 Doğuş Grubu’nun ortaklığı ile kurulduğunu hatırlatan Volkswagen Doğuş Finans (VDF) Genel Müdürü Tijen Akdoğan Ünver de, “VDF, araç kredilerindeki uzmanlığı ve 15 yıllık tecrübesi ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yeni ve özel finansal ürünler sunmakta, sektöründe ise piyasa yapıcı, trend belirleyici bir rol oynamaktadır. 

‘Daha az prosedür ve müşteri odaklı hizmet’ anlayışı ile araç kredisi, sigorta ürünleri ve servis hizmetlerini tek bir noktadan müşterilerine ulaştıran VDF, 2015 yılında ise MAN Finans ile birleşerek, otomotiv ve hafif ticari araçtaki uzmanlığını ağır vasıtaya da taşımıştır. 

VDF, finansman sağladığı tüm alanlarda olduğu gibi yolcu taşımacılığı sektöründe de müşterilerine en uygun koşullarda finansman sağlayarak, sektörün gelişimine katkıda bulunmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda seyahat sektörünün lider ve öncü firmalarından Pamukkale Turizm ile uzun yıllara dayanan iş birliğinin her geçen yıl yeni projelerle güçlenerek devam etmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. 

VDF olarak satın aldıkları MAN ve NEOPLAN marka otobüslerinin finansmanını yapmaktan, böylesine önemli bir atılımlarında finansal çözümlerimizle kendileri ile iş birliği içinde olmaktan gurur duyuyoruz. 

VDF, MAN, NEOPLAN ve Pamukkale Turizm arasındaki bu önemli işbirliğinin, yakaladığımız bu güçlü sinerjinin daha uzun yıllar artarak devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.  

“2+1 VIP dizilimde 38 yolcu koltuğuna sahip 12 metrelik standart otobüslerimizle fark yarattık”  
Sektörün son yıllarda 2+1 VIP otobüslere yöneldiğine dikkat çeken MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz de, “Artık tüm bölgelerde filolar bu araçlara sahip olmak durumunda kalıyorlar. Zira 2+1 VIP otobüsler artık sektörün rekabet şartlarına dahil oldu. Bir yandan bu önemli dönüşüm yaşanırken, diğer yandan geçmişte yaşanan önemli sorunların tekrarlanmasına da azami dikkat gösteriyoruz. 

Geçmişte 2 katlı otobüslerde ve 3 akslı (dingilli) otobüslerde hem işletme ve bakım giderlerinde hem de 2. el değerlerinde yaşanan kayıplar ortada. Yurtdışı pazarlarda bu otobüslere olan talebin daha az olması, 2. el değerlerinin de düşük olmasına sebep oluyor. Şimdi benzer bir yoğunlaşma 2+1 VIP otobüslerde yaşanıyor. 

Benzer aşırı değer düşmelerinin yaşanmaması için; 2+1 VIP yerleşimin, Lions Coach gibi standart (12 metre uzunluğunda) otobüslerle yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, 13 metrelik otobüslerimiz olduğu halde, 2+1 VIP çözümlerimizi sadece 12 metrelik standart otobüslerimizle pazara sunuyoruz.” dedi. 

 “Geliştirdiğimiz ikinci nesil 2+1 VIP koltuk düzenimizin sektörde en çok tercih edilen otobüs olacağına inanıyoruz” 
 12 metrelik standart otobüslere 38 koltuğun 2+1 düzende yerleştirilmesinin de çok hassas bir konu olduğuna dikkat çeken Eren Gündüz, “Koltukların konforlu, koltuk aralarının yeterince geniş olması önemli. Bu konudaki Ar-Ge çalışmalarımızı yürütürken, Sayın Özdalgıç’tan da önemli fikirler, katkılar aldık. 

Bu koltuklarla çalışan otobüslerimizden elde ettiğimiz önemli saha deneyimimiz sayesinde, bugün ikinci nesil 2+1 koltuk düzenimizi geliştirmiş durumdayız. Su anda Pamukkale'ye teslim ediyor olduğumuz 15 otobüsün tamamı yeni nesil koltuklarla donatılmış durumda. Yeni tasarımlarımız sayesinde koltuk aralıkları ortalama 5 cm daha genişlemiş durumda. 

Öndeki koltuk tam yatırıldığında dahi, 2 metre boyundaki bir yolcunun dizleri hala öndeki koltuğun sırtına değmiyor. ‎Bu ilave genişleme ile birlikte 2. el değer kaybı riski olmayan standart araçlarımızın 2+1 VIP dizilimde en çok tercih edilen otobüs olacağına inanıyoruz” diyerek, Pamukkale Turizm ile gerçekleştirdikleri bu önemli işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.