Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LEXUS LC 500h YAKINDA TÜRKİYEDE

Dünyada lüksün simgesi Lexus, Türkiye pazarına girerken aynı zamanda yeni modellerle ürün gamını genişletmeye de devam ediyor.  Lex...

Dünyada lüksün simgesi Lexus, Türkiye pazarına girerken aynı zamanda yeni modellerle ürün gamını genişletmeye de devam ediyor. Lexus, Mart ayında yeni showroom’unda sergileyeceği 7 modelinin yanı sıra yüksek performansa sahip modelleri de Türk lüks tüketicisinin beğenisine sunacak. Bu yeni modellerin başında ise Hollanda’da lansmanı gerçekleştirilen Lexus’un yeni performans otomobili LC 500h bulunuyor. 

LF-FC konseptinden ilham alınarak üretilen LC 500h, konseptin neredeyse aynı tasarımını kullanarak sıra dışı bir tasarıma kavuştu. LC 500h, Lexus’un tasarım ve teknoloji konusunda ulaştığı zirveyi de gözler önüne sererek marka için yeni bir dönemin kapısını da araladı. 

LC 500h, etkileyici görünüşüyle tanıtıldığı ilk günden itibaren tasarım ödüllerini toplamaya başladı. LC 500h önümüzdeki yıldan itibaren dünyada ve Türkiye’de aynı anda satışa sunulacak.

 “Konseptten Bire Bir Üretime” Lexus’un yeni modeli LC 500h’nin her açıdan sıra dışı bir otomobil olduğunu söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt, “LC 500h’nin başta gelen özelliklerinden birisi konsept modelin bire bir halinin üretime aktarılmasıydı. Bunu yapmak neredeyse imkansız gibi görünüyordu. 

Fakat Lexus mühendisleri süspansiyonlardan farlara kadar tüm detaylarda incelikle çalıştı ve bu otomobilin tasarımına gerçeğe dönüştürdü. LC 500h, aynı zamanda Lexus’un yeni modellerinin gelecekte gideceği yönü de temsil ediyor” diye konuştu. 

Performanslı Bir Hibrit Spor Otomobil Yeni LC500h’da yer alan Multi Stage Hybrid Sistemi, performans otomobilleri için özel olarak tasarlanmış hibrit güç ünitesinin yeni jenerasyonunu temsil ediyor. Sistemin üç amacı bulunuyor: Daha fazla güç ve tork, daha yüksek verimlilik ve daha fazla sürüş zevki. 
Bu sistem, güç ve yakıt tüketimi arasındaki optimum dengeyi sağlarken, aynı zamanda daha sportif ve keyif verici bir sürüş deneyimi için gaz pedalının sürücüye verdiği tepkinin de motor devriyle uyum içerisinde olmasını sağlıyor. LC 500h’de güçlü bir elektrik motoru, lityum iyon yeni batarya ve 3.5 litre V6 benzinli motor yer alıyor. 

Bu araçla birlikte bir hibrit araçta ilk defa E-CVT şanzıman yerine tam otomatik çok kademeli şanzıman kullanılıyor. Fiziksel viteslerin yerleştirilmesi, sürücünün ihtiyaç duyduğu motor devirleriyle daha iyi uyum sağlanmasına imkan veriyor. Elektrik motorunun yüksek torku, gaz pedalına basıldığı anda doğrudan alınabilir. 

Lexus LC 500h, dünyanın ilk Multi Stage Hybrid Sistemi’ne sahip ve performans otomobilleri için yapılmış yeni nesil hibrit güç ünitesiyle de dikkat çekiyor. V6 motoruyla 354 HP güç üreten LC 500h, 100 km/s hıza 5 saniyeden daha kısa sürede çıkabiliyor. Sürücü Odaklı Sofistike Kabin LC 500h’nin tamamen yeni kabini bir Lexus premium coupe’sinin zarif, kaliteli ve sofistike yanlarını taşıyor. 

Tamamen yeni kabin tasarımına sahip LC 500h, dinamik dış tasarımını içeride de devam ettiriyor. Lexus coupe modeli LC, sürüş keyfini ve yolcu konforunu, yüksek kalite ve zarafetle buluşturuyor. Araç içerisinde yer alan tüm bilgi ekranları, sürücünün görüş alanında yer alacak şekilde dikkatlice yerleştirildi. 

Göstergeler LFA’dan alınan ve ortası hareket eden halka kısmına ve orta konsolu yöneten yeni nesil dokunmatik uzaktan kumandalı ara yüze sahip. İç tasarımda kullanılan malzeme, maharet gerektiren el yapımı işçilikler ve işçilik kalitesi, Lexus’un detaylara verdiği önemi gösteriyor. 

Tamamen Yeni Bir Platform Yeni Lexus LC 500h, kullanıcısına daha keskin, daha rafine bir sürüş deneyimi sunacak şekilde üretildi. 

Lüks bir spor coupe’ya yakışır biçimde üstün bir sürüş kalitesinin yanı sıra, daha önce hiçbir Lexus’da yer almayan dinamik ve çevik bir sürüş karakterine sahip. 

LC 500h, markanın tamamen yeni, arkadan itişli platformunu kullanan ilk Lexus oldu. Bu yeni coupe’nin alt yapısı, ileride üretilecek olan önden motorlu/arkadan itişli Lexus modelleri için de bir örnek teşkil edecek. 

LC 500h’nin ağırlık merkezi alüminyum kaput ve çamurluk, karbon fiber kapılar ve alüminyum kaplamalar, ultra kompakt LED farlar, alüminyum alaşım jantlar ve karbon fiber tavan gibi parçaların kullanımı ile azaltıldı. 

Buna ek olarak belirli noktalarda kullanılan yüksek dayanımlı çelikten yapılmış gövde parçaları sayesinde ağırlığın azaltılması, gövde rijitliğinin artması ve aynı zamanda ağırlık dağılımının daha iyi bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlandı. Tüm özellikler ve gelişmelerin sonucunda; LC 500h’nin yoldaki dengesi ve direksiyon hakimiyeti de üst seviyeye çıktı.