Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAI MOTORSPORT YENİ i20 R5 TESTLERİ BAŞLADI

Geçtiğimiz haftalarda koşulan Monte Carlo Rallisi ile 2016 sezonunu üçüncülük podyumuyla açan Hyundai Motorsport, özel müşterileri için haz...

Geçtiğimiz haftalarda koşulan Monte Carlo Rallisi ile 2016 sezonunu üçüncülük podyumuyla açan Hyundai Motorsport, özel müşterileri için hazırladığı Hyundai i20 R5 yarış otomobilinin testlerine Fransa’da başladı. 

Ralli parkurlarında boy göstermek müşterilerini ve yarış takımlarını düşünerek Yeni i20 R5’i geliştiren Hyundai Motorsport, İtalyan Andrea Adamo liderliğindeki özel bir ekip ile aracın testlerini resmen başlatmış oldu. 

Geçtiğimiz hafta Güney Fransa, Fontjoncouse’da yapılan testleriyle çalışmalarına start veren Hyundai ekibi, homologasyon işlemlerine de çok kısa bir süre sonra başlayacak. 

Aynı zamanda i20 WRC’nin de test pilotu Kevin Abbring tarafından kullanılan i20 R5, yaza kadar zorlu testlere tabi tutulacak. FIA yönetmeliklerine uygun olarak geliştirilen i20 R5, Grup N 32mm turbo sınırlayıcılı, 1.6 litre direkt enjeksiyonlu turbo motora sahip. 
Beş ileri sıralı şanzımanlı R5, tıpkı i20 WRC gibi oldukça gösterişli bir gövde kitiyle satışa sunulacak. Hyundai’nin marka imajını ve motorsporlarındaki iddiasını artırması için geliştirilen yarış otomobili, 2015 Eylül ayında kurulan Hyundai Motorsport Proje Departmanı’nın ilk meyvesi olarak öne çıkıyor. 

WRC2 kategorisinin yanı sıra ulusal ve yerel rallilerde de yarışabilecek olan i20 R5, aynı zamanda Hyundai tarafından parça ve servis imkanıyla da sürekli olarak desteklenecek. Beş kapılı güncel i20 baz alınarak hazırlanan R5 yarış otomobili, 2016 yazında tamamen satışa hazır olacak.