Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL GT CONCEPT CENEVRE AUTOSHOWDA TANITILACAK

Opel, 3-13 Mart tarihleri arasındaki 86'ncı Cenevre Motor Fuarı'nda tasarımı GT Konsept’in dünya prömiyerini kutlayacak.  S...

Opel, 3-13 Mart tarihleri arasındaki 86'ncı Cenevre Motor Fuarı'nda tasarımı GT Konsept’in dünya prömiyerini kutlayacak. 


Spor otomobil GT, Monza Konsept'in neslini ve markanın yenilikçi gücünü ifade ediyor. Sıralı şanzıman, ön orta-motor ve arkadan çekiş özelliğine GT Konsept kapı kollarına, dış kapı aynalarına ve sileceklere sahip olmaması ile dikkat çekiyor. 

Opel Grup CEO'su Dr. Karl-Thomas Neumann "Sonraki adımımızı atarken daha cesur ve duygusal ruhu yakalıyoruz. Bu coupé, tasarım felsefemizin sürekli gelişimini etkili şekilde kanıtlamaktadır. 

Biz kendinden emin, iddialı ve yenilikçiyiz ve her yeni otomobil ile daha fazla farkındalık yaratmak ve müşteri kazanmak istiyoruz" dedi. Otomobil gövdesini yatay bir biçimde kesen kırmızı şerit Opel GT Konsept modeline farklı ve enerjik bir görüntü veriyor. 

Farklı ve alışılmışın dışında görünüm ve renge sahip kırmızı ön lastikler, 1928 yılında tasarımı gerçekleştirilen Opel motosiklet Motoclub 500'ü anımsatmakta. 

GT Konsept uzun kaputu, bagaj kapağına sahip olmayışı, merkezi çift egzozu ve GT adıyla geçmişle pek çok bağlantıya sahip. 

 Opel GT Konsept modelimiz Adam, Corsa ve Astra'da kullanılan tamamı alüminyum 1,0-litre, üç silindirli turboşarjlı bir benzinli motora sahip. Motorumuz 107 kW/145 beygir güç ve sportif triminde maksimum 205 Nm tork üretiyor. 0'dan 100 km/sa hızına 8 saniyeden daha kısa sürede ulaşmakta olup 215 km/sa maksimum hıza sahip.