Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

NISSAN QASHQAI EN İYİ KOMPAKT SUV SEÇİLDİ

Kompakt SUV sınıfının en iddialı otomobillerinden Nissan Qashqai üç yıl üst üste “What Car?” tarafından “En İyi Kompakt SUV” seçilerek hat-...

Kompakt SUV sınıfının en iddialı otomobillerinden Nissan Qashqai üç yıl üst üste “What Car?” tarafından “En İyi Kompakt SUV” seçilerek hat-trick yaptı. 

İngiltere’de üretilen Nissan Qashqai; yüksek verimliği, pratikliği ve çevre dostu yapısıyla ödüle layık görüldü. Dünyanın köklü otomobil markalarından Nissan’ı kompakt SUV segmentinde temsil eden geniş bir hayran kitlesine sahip Qashqai, “What a Car?” tarafından “En İyi Kompakt SUV” seçildi. Üç yıldır üst üste ödül alan Nissan Qashqai böylece hat-trick yapmış oldu. 

Her yıl Londra’da gerçekleştirilen törende 16 rakibini geride bırakarak “Yılın En İyi Kompakt SUV”u seçilen Nissan Qashqai, ayrıca £15,000-£25,000 fiyat aralığında “Best Buy” da seçildi. 

What Car? elemelerinde öne çıkan Nissan Qashqai 1.5dCi 110 n-tech; verimlilik, yakıt ekonomisi, çevreci dizel motor, yumuşak süspansiyon, kaliteli iç mekan ve zengin ekipman seviyesi gibi özelliklerle juri tarafından övgü aldı. 
What Car editörü Jim Holder ödül ile ilgili yaptığı açıklamada, “Nissan Qashqai bu kategoride aldığı üçüncü ödülle hat- trick yapmış oldu. Sunderland tesislerinde üretilen kompakt SUV sahip olduğu özelliklerle güçlü rakiplerini geride bıraktı. 

Sadece sınıfının en yakıt cimrisi ve çevre dostu araçlarından biri olmakla kalmayan Nissan Qashqai, aynı zamanda yol rüzgarı, yuvarlanma ve motor gürültüsünden izole çok iyi yalıtılmış kaliteli iç mekanıyla da dikkat çekiyor. Pratik yapısıyla da beğeni toplayan Qashqai, yol konforuyla da yolcularını şımartmayı başarıyor” ifadelerini kullandı. 

Ödülü değerlendiren Nissan Motor İngiltere Genel Müdürü James Wright ise What Car? tarafından yapılan değerlendirmede Qashqai’nin tekrar bu ödülü almış olmasından dolayı mutluluklarını ifade ederken, “Sadece What Car? ailesine değil, Qashqai kullanıcılarına da minnettarız. Onların güveni Qashqai’yi sınıfının en çok satan otomobili yaptı” dedi. Eylül 2015’te 500 bin üretim adedine ulaşan Qashqai, Nissan için tam bir başarı hikayesi. 

İngiltere’deki Sunderland tesisleri üretim hatlarından her 62 saniyede bir Qashqai iniyor. Nissan Qashqai, kalitesi, tasarımı ve bünyesinde barındırdığı teknolojilerle Avrupa genelinde en çok satan kompakt SUV konumunda.