Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DÜNYANIN ILK VE TEK AKILLI DEVRIYESI DUBAIDE ILGI ODAĞI OLDU

Dünyanın ilk ve tek akıllı devriyesini tasarlayarak adını tüm dünyada duyuran ekin Technology, 7 – 9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen ve tra...

Dünyanın ilk ve tek akıllı devriyesini tasarlayarak adını tüm dünyada duyuran ekin Technology, 7 – 9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen ve trafik teknolojileri ve ekipmanları alanında dünyanın önde gelen fuarları arasında yer alan Gulf Traffic Dubai Fuarı’nda katılımcıların ilgi odağı haline geldi. 


 Lamborghini üzerinde tanıtılan ekin Patrol hayranlık uyandırdı ! Türkiye’de, ekin Technology tarafından geliştirilen dünyanın ilk ve tek akıllı devriyesi ekin Patrol, sektörlerindeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getiren fuarın gözdesi oldu. 

Yüksek teknolojiyi kullanıcılarla buluşturarak dünyanın en iyi spor araba markalarından biri olan Lamborgihini üzerinde tanıtılan ekin Patrol, hem seyir hem de park halindeki araçların plakasını, hızını okumadaki büyük başarı oranı ile dikkatleri üzerine çekti. 

Bir çok ülkenin güvenlik güçleri ve karar vericileri tarafından olumlu yorumlar alan ekin Technology’nin fuarda ilgi gören diğer ürünleri ise, plaka tanıma (Micro Plate) ve yüz tanıma (Face Recognation) oldu. Akif Ekin: “Trafik akıllı olmadan şehirler akıllı olamaz” ekin Technology Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, fuarda akıllı trafik güvenliği odağında yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çekti. 
Eşsiz yol kullanım ortamı için bölgeye özel tasarlanmış uygulama hakkında konuşan Ekin: “Akıllı şehir konseptinde akıllı trafiğin önemi büyük. Bir şehir ne kadar gelişmiş olursa olsun, trafik akıllı olmadığı, yaşamların kazalarda kaybedildiği sürece o şehir akıllı olamaz. 

Bunun yanı sıra, akıllı şehirler yaratmak için ülkelerin kendine has özelliklerini bilmek ve doğru ihtiyaçlara yönelik çözüm sunmak gerekiyor” dedi. Trafik tatbik uygulamalarında son teknolojinin hayata geçirilmesinin büyük önem taşıdığını da sözlerine ekleyen Akif Ekin, akıllı trafiğin hayatlarımıza getirdiği kolaylığın da altını çizdi.