Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

7 ADIMDA ARACINIZI KIŞA HAZIRLAYIN

Aracınız kış aylarında yaz aylarından daha fazla risk altındadır ve daha çok zorlanır. Bu nedenle aracınızın mevsimsel koşullardan etkilenm...

Aracınız kış aylarında yaz aylarından daha fazla risk altındadır ve daha çok zorlanır. Bu nedenle aracınızın mevsimsel koşullardan etkilenmemesi için kış gelmeden mutlaka bakımını yaptırmalısınız. 

Dünyanın en büyük bağımsız servis organizasyonlarından biri olan Bosch Car Service, ileride çıkacak ek masrafları önlemeniz, daha az yakıt tüketimi sağlamanız ve yüksek performansla aracınızı güven içerisinde kullanmanız için dikkat edilecek bakım ipuçlarını paylaşıyor. 

 1. Adım: Güvenliğiniz İçin Fren Sistemi Bakımınızı Yaptırın Kışın zorlu koşullarında fren sisteminin çalışır konumda olması çok önemlidir. Bu nedenle kış aylarının başlangıcında fren hidroliği ve balatalar kontrol edilmelidir. Özellikle de ülkemizin yoğun kar yağışı görülen doğu illerinde araçların fren sistemlerinin bakımı büyük önem taşımaktadır. 

2. Adım: Lastiklerinizi ihmal etmeyin Yolculuğunuz sırasında güvenliğinizin sağlanması için anahtar bileşenlerden biri lastiklerinizdir. Uygun lastik kullanılmaması durumunda savrulma ya da kayma gibi istenmeyen durumlar oluşabilir. Lastik diş derinliklerini ve lastik havalarını belirli aralıklarla kontrol edin. 

3. Adım: Antifriz kullanın Kış aylarında araç motorunun sağlıklı çalışabilmesi için motor soğutma suyu ve net bir görüş için cam soğutma suyunun antifriz seviyelerine dikkat edilmelidir. Bulunduğunuz bölgeye en uygun antifriz seviyeleri için Bosch Car Service’lerden destek alabilirsiniz. 
4. Adım: Akünüzü kontrol edin Akü aracınızın tüm önemli bileşenlerine güç sağlayan parçadır. Özellikle kış aylarında motorun çalışması daha zor olduğu için akünüz daha çok zorlanır. Aracınızın performansının düşmemesi ve yarı yolda kalmamak için akünüzün voltaj, şarj gücü ve su seviyesini kontrol ettirin. Gerekirse akünüzü değiştirin. 

5. Adım : Buji bakımınızı yaptırın Bujilerinizle ilgili sorunlar direkt olarak yakıt tüketiminize etki eder. Buji tırnaklarını kontrol ettirin, gerekirse yenileriyle değiştirin, tasarruf edin. 

6. Adım : Görüş açısı için aydınlatma ve cam sileceklerine dikkat edin Araç kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri görüş açısıdır. Kışın, özellikle yağışlı havalarda bu konu daha da önem kazanır. İyi bir görüş açısı için cam silecekleriniz bakımlı olmalıdır. Sileceklerin yanı sıra aydınlatma ve ampullerin çalışır durumda olması gerekmektedir. Kış aylarının başlangıcında yanmayan ampullerinizi değiştirin ve far ayarınızı yaptırın. 

7. Adım: Hem konfor hem güvenlik için kaloriferlerinizi kontrol edin Kaloriferler hem ısıtma fonksiyonlarıyla konforunuzu hem de buz çözme fonksiyonları nedeniyle güvenliğinizi etkiler. Kaloriferlerin de kış aylarında özellikle kontrol ettirilmesi gerekmektedir. 

Hem kendi hem de beraberinizdeki yolcuların güvenliği için kış bakımını ihmal etmeyin. Sürüş konforunuzu arttıracak olan bu ipuçları aynı zamanda aracınızın performansını arttıracak, aracınızın ikinci el değerini koruyacak ve çevreye daha az zarar vermenizi sağlayacaktır. 

Kışa özel araç bakımınız için Bosch Car Service'leri ziyaret edebilirsiniz. Her Marka Araca Bakım ve Onarım: Bosch Car Service Her marka ve model araca hizmet verebilen dünyanın en büyük bağımsız servis organizasyonlarından biri olan Bosch Car Service, kurumsal yapısıyla Bosch tarafından özel eğitime tutulmuş personeli ile kaliteli hizmeti uygun fiyata sunuyor. Araç sahiplerinin kolaylıkla ulaşabilecekleri noktalara kurulu olan Bosch Car Service’ler, 53 ilde, 200 noktada hizmet veriyor.