Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TÜM DÜNYADA 396 BİN 200 MOTOSİKLET SATILDI

Piaggio Group, İtalya Milano'da gerçekleştirilen Avrupa'nın en büyük motosiklet fuarı EICMA’da 2015 yılı değerlendirmelerini açıkla...

Piaggio Group, İtalya Milano'da gerçekleştirilen Avrupa'nın en büyük motosiklet fuarı EICMA’da 2015 yılı değerlendirmelerini açıkladı. 

Ocak ayından eylüle kadar tüm dünyada 396.200 taşıt satıldı, net satış oranı %7,7 arttı. İtalya Milano'da gerçekleştirilen Avrupa'nın en büyük motosiklet fuarı EICMA 2015 bu yıl da oldukça hareketli geçti. 

Birçok yeni modelin tanıtıldığı fuarda Piaggio Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Roberto Colaninno 2015 yılı satış ve gelir oranlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bünyesinde Vespa, Aprilia, Piaggio, Moto Guzzi gibi markaların bulunduğu Piaggio Group, scooter segmentinde yaklaşık %25 yükseliş gerçekleştirerek dokuz ayda %15,1'lik genel pazar payı ile iki tekerleklilerde Avrupa lideri oldu. 

Vespa’nın satışları scooter segmentinde +%6,8’lik oranda artarken Moto Guzzi ve Aprilia markaları motosiklet segmentinde sırasıyla +%35,7 ve +%23,4’lük yükseliş gösterdi. 2015’in ilk dokuz ayı için bir milyar avrodan fazla net satış elde edildi ve bu yıl ocak ayından eylüle kadar tüm dünyada 396.200 taşıt sevkiyatı yapıldı. 

Gelirler ise tüm bölgelerde arttı. (EMEA ve Amerika Bölgesinde +%6,4, Hindistan’da +%9,8 ve Asya Pasifik’te +%9,7) Piaggio Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Roberto Colaninno, “Piaggio Group, bugün her biri en yüksek kalite ve teknoloji seviyelerine ulaşmanın farklı bir yolunu temsil eden olağanüstü markalar serisiyle övünür. Tüm pazar segmentlerine çözümler sunan ve yeni mobilite kategorileri, biçimleri ve alanları için yolu açan harika bir marka portföyünün gücüne sahibiz. 
Ve grubun 130. faaliyet yılında Piaggio Fast Forward projesinin lansmanı ile insanların gelecekteki seyahat etme şekillerini ve aynı zamanda yaşam kalitelerini iyileştirmek için gelecek için düşünme, farklı stilleri gelişmiş teknolojiler ile birleştiren çözümler tasarlama ve üretme misyonunu üstlendik.” dedi. 

Piaggio Group’un Türkiye genel distribütörlüğünü yapan Ferco Motor, EICMA 2015’te sunulan yeniliklerin birçoğunu 2016 yılında Türkiye’deki motosiklet kullanıcılarıyla buluşturacağını duyurdu. Moto Guzzi’ye 95. yıl için önemli eklemeler EICMA 2015’te tamamen yeni bir dizi motosiklet görücüye çıktı. 

Bunlardan ilki, Moto Guzzi V9 oldu. İki yeni segmenti hedefleyen iki modeliyle yeni kasalı ve tasarımlı yeni V-ikiz 850cc motor gücüne sahip. ABD’ye ait gibi gözüken büyük tekerlekli, hafif ve kolay V9 Bobber ve olağanüstü, orta ölçekli özel motosiklet Roamer fuarın çok konuşulan modellerinden oldu. 

Vespa yine rengarenk Piaggio Group önümüzdeki sene Vespa’nın 70. yılını kutlamaya hazırlanıyor. EICMA 2015’te bir çeşit ön kutlama yapan marka, en son modellerinden Primavera ve GTS’nin yanında 1977’den beri üretimde olan çevreci PX için özel renklerle yeni versiyonları tanıttı. 

Aprilia’dan şampiyonluğun yenilenmiş hali; RSV4 RF Üst üste elde ettiği dünya şampiyonluğu ile tüm dünyadaki en başarılı markalarda biri olan Aprilia RSV4 RF modelini görücüye çıkardı. Daha olağandışı süper sportif motosikletlerin segmentinde Aprilia Fabrika Çalışmaları projesi geliyor: Aprilia şampiyon teknolojisi, şimdi herkese açık. 

Profesyonel sürücüler, koleksiyonerler veya Pazar günleri yarış pisti düşkünleri için Aprilia Racing, çeşitli ülkelerde Superstock ve SBK şampiyonası düzenlemeleri ile müşteri gereksinimlerine göre geliştirilmiş ve üretilmiş özel motorlar sunuyor. 

Piaggio Liberty ve Medley ile yüksek tekerlek devrimi Yıl be yıl kendi kategorisinde açık ara en iyi satan ürün olan devrim niteliğindeki ilk üç tekerlekli scooter MP3’ün başarısının ardından Piaggio iki yeni modelini sunuyor; Liberty ve Medley Yaklaşık bir milyon satış ile ilk Liberty jenerasyonunun olağanüstü başarısından sonra Piaggio, yüksek tekerlekli scooterlerin yeni neslini tanıttı. 

Yeni Liberty, düşük yakıt tüketimi için yeni 4-strok elektronik enjeksiyona sahip. Medley ise Liberty’den kısmen daha büyük, Beverly’den daha küçük bir motosiklet. Medley, normal sürücü ehliyetine sahip genç erkek ve kadın kullanıcıları hedefliyor.