Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MAZDA MX-5 SPEEDSTER VE SPYDER TANITILDI

Mazda, Las Vegas’ta başlayan 2015 SEMA Show’da yepyeni MX-5 üzerine geliştirilen iki konsept tasarımı görücüye çıkardı.  MX-5 Spyder...

Mazda, Las Vegas’ta başlayan 2015 SEMA Show’da yepyeni MX-5 üzerine geliştirilen iki konsept tasarımı görücüye çıkardı. 




MX-5 Spyder ve MX-5 Speedster konseptleri, açık hava sürüşüne vurgu yaparken ağırlığı daha da azaltarak MX-5’in hafif, sürüş keyfi veren roadster felsefesini bir adım ileri taşıyor. Tasarımcılar, vintage roadster modellerinden ilham aldı. 
MX-5 Spyder’da bikini top, Cıva Gümüşü renginde dış tasarım, karbon fiber aero kiti, ızgara girişi, hafif 17 inç Yokohama Advan Racing RS II lastikler ve Spinneybeck Prima doğal sırçalı deri kabin dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. 

MX-5 Speedster ise eski tarz saçları uçuşturan spor otomobili tecrübesi vermek için ön cam yerine deflektör gibi roadster modeli özüne döndüren özelliklere sahip. 

Mazda, karbonfiber kapılar ve koltuklar ile özel yapım 16 inç Rays 57 Extreme Gram Lights jantlarla otomobilin ağırlığını azaltma tutkusunu bu modellerde daha da ileri götürdü. Speedster yalnızca 943 kg ağırlığı ve ayarlanabilir coilover süspansiyonu sayesinde MX-5’ten yere 30 mm daha yakın. 
Mazda Kuzey Amerika’da tasarım müdürü olan Ken Saward hem MX-5 Spyder hem de MX-5 Speedster, MX-5’in temel güçlü özelliklerinin altını çizen taviz vermeyen tasarımlar olduğunu belirtti. 

Saward ve Mazda’daki diğer çalışma arkadaşları bu iki konsepti oluştururken birçok satış sonrası parça tedarikçisi ve performans atölyesiyle işbirliği yaptı. 
Saward şunları kaydetti, “Yeni 2016 MX-5 ile, lokomotif spor otomobil modelimizde satış sonrasının misyonuna sadık kalırken ne kadar yaratıcı işler yapabileceğini görmüş olduk…” MX-5 Spyder ve MX-5 Speedster, Las Vegas Fuar Merkezi Kuzey Salonda yer alan 11647 numaralı Mazda standında sergileniyor. 

Her yıl gerçekleştirilen SEMA Show, Specialty Equipment Market Association (Uzmanlık Aletleri Pazar Birliği) tarafından düzenlenen ve otomobil satış sonrası uzmanlık ürünlerinin bir araya geldiği ticari bir fuar olup 2015 etkinliği 6 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.Automagg