Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FİAT 124 SPİDER TANITILDI

Fiat ikonlaşmış modellerinden 124 Spider’ın yeni versiyonunu Los Angeles Otomobil Fuarı öncesi görücüye çıkardı. Üstü açılır 2017 model Fia...

Fiat ikonlaşmış modellerinden 124 Spider’ın yeni versiyonunu Los Angeles Otomobil Fuarı öncesi görücüye çıkardı. Üstü açılır 2017 model Fiat 124 Spider çevik ve sportif gövdesiyle dikkat çekiyor. 

Daha önce casus fotoğrafları sızan otomobili düşük kalitede de olsa görmüştük. O zaman da belirttiğimiz gibi 124 Spider, Mazda’nın MX-5 Miata modeliyle aynı platformu paylaşıyor. Dolayısıyla hem iç hem de dış tasarımda Miata’dan fazlasıyla iz bulmak mümkün. 

124 Spider’da çekik gözlü kardeşinden farklı olarak yuvarlatılmış farlar, biraz daha kalkık bir burun, köşeli LED stop lambalarına sahip. İç kısım da tıpatıp Miata görünümünde. Bilgi eğlence sistemi, konsol ve klima kontrol sistemleri doğrudan Miata’dan alınmış. 

Kaputun altında 160 beygir güç ve 250 Nm tork üreten 1,4 litre hacimli ve turbo beslemeli bir motor yatıyor. 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle gelen 2017 Fiat 124 Spider önümüzdeki yıl yaz aylarından itibaren piyasada olacak.milliyet