Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YAMAHA SPOR OTOMOBİL GELİYOR

Yamaha, Valentino Rossi'nin MotoGP yarışlarında kullandığı, motosiklet üreticisi bir marka olarak bilinir.  Yamaha, bot ve motor...

Yamaha, Valentino Rossi'nin MotoGP yarışlarında kullandığı, motosiklet üreticisi bir marka olarak bilinir. 

Yamaha, bot ve motor sistemi, golf arabaları, kar araçları ve daha birçok şey ile geniş bir yelpazede ürün sunarken, şu sıralar yeni bir ürünü tanıtmaya hazırlanıyor

spor otomobil. Birçok alanda faliyet gösteren Yamaha şirketinden 1955 yılında ayrılan Yamaha Motor şirketinin logosunu ATV türü araçları saymazsak herhangi bir otomobilde görmeniz mümkün değil. Toyota 2000GT modelinin üretiminde rol alan Yamaha, 1989-1997 yıllarında F1 takımlarına motor sağlamış, otomobil konusunda oldukça deneyimli bir marka. 
1994 yılında OX99-11 isimli bir süper spor otomobil üretme girişimi de bulunan marka, Formula 1'de kazandığı deneyimi göstermek istediği 3.5 litrelik V12 motora sahip modeli, 1 milyon dolarlık fiyatı nedeniyle satışa sunamamıştı. 

Yamaha, 2019 yılından itibaren efsane Mclaren F1 modelinin tasarımcısı Gordon Murrays'in kaleminden çıkan ve Smart'a rakip olacak Motiv modelini üreteceğini açıklamıştı. 

Şimdi de Japon üretici, Ekim sonunda gerçekleşecek Tokyo Otomobil Fuarı'nda yeni spor otomobil konseptini tanıtacağını açıkladı. Konsept model hakkında henüz bir bilgi verilmese de aracın yalnızca karanlık bir görseli yayınlandı. Yayınlanan görselden anlaşıldığı kadarıyla 2 kişilik bir coupe modele benzeyen Yamaha'nın konsept modelinin kısa kaput kısmı, aracın ortadan motorlu yada tamamen elektrikli olabileceği izlenimini oluşturuyor. 

Peki yeni Yamaha'nın yeni konsept modeli, 2012 yılında yine Tokyo'da sergilenen R-Car modeli gibi bir çalışma olarak mı kalacak yoksa üretimin öncüsü mü olacak? 10 gün içerisinde kapılarını ziyaretçileri açacak Tokyo Otomobil Fuarı ile birlikte tüm soru işaretlerinin netleşmesi bekleniyor.arabalar.