Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

EN UYGUN TOPLU TAŞIMA ALTERNATİFLERİ SUNAN TRAFI ÇEVİRİM DIŞI MODUYLA İNTERNET BAĞLANTISI OLMADAN DA ÇALIŞIYOR

Dünyanın en çok tercih edilen taşımacılık uygulaması TRAFI, Türkiye’nin de en hızlı büyüyen ve aynı zamanda en beğenilen ulaşım uygulaması ...

Dünyanın en çok tercih edilen taşımacılık uygulaması TRAFI, Türkiye’nin de en hızlı büyüyen ve aynı zamanda en beğenilen ulaşım uygulaması oldu.


Kullanıcılarına en uygun toplu taşıma alternatiflerini, süre ve ücret bilgisiyle birlikte sunan TRAFI, ücretsiz olarak Apple App Store ve Google Play Store’dan indirilebiliyor. Ayrıca web.trafi.com üzerinden de kullanılabiliyor . 

Üstelik yeni çıkan çevirimdışı moduyla, internet bağlantısı olmadan da çalışıyor. Dünyada Brezilya, Litvanya, Letonya, Estonya, Rusya gibi ülkelerde hizmet veren uygulama, iOS ve Android platformlarında çalışıyor. 

Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa da aktif olan TRAFI’nin önümüzdeki aylarda diğer şehirlere de yayılması bekleniyor. 

TRAFI şu şekilde çalışıyor: Kullanıcı, uygulamadaki ilgili alana gitmek istediği lokasyonu giriyor ve TRAFI, sistemi tarayarak en uygun toplu taşıma alternatiflerini yaklaşık varış saatleri ve ücret bilgisiyle birlikte kullanıcının ekranına getiriyor. 

Bu öneriler içinde metro, metrobüs, minibüs, otobüs ve vapur dahil tüm toplu taşıma alternatifleri bulunuyor. Ayrıca gönüllü kullanıcılar yolda meydana gelen kaza bilgilerini sisteme girerek sisteme anlık gönderimler yapabiliyorlar. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de çevrimdışı yani internet bağlantısı olmadan da kullanılabilmesi. 

Seyahatlerimiz esnasında, örneğin yerin altında metro ile yolculuklarda, birçoğumuz zayıf ve hatta çekmeyen internet bağlantıları ile yolculuk ediyoruz. Bu gibi durumlarda, internete gereksinim duyan herhangi bir uygulamayı kullanmak imkansızlaşıyor. TRAFI de, çevirimdışı modu ile bu sorunları ortadan kaldırıyor. 

İşte bu sebeple, bugün sizlere TRAFI’nin yolculara yönelik tüm toplu taşıma saatlerine internet bağlantıları olmaksızın erişme imkanı sağlayan “Çevrimdışı Modu”nu hizmete aldığını duyurduğumuz için çok heyecanlıyız. Bu yenilik, tüm TRAFI kullanıcıları için şu anlama gelmektedir: Internet bağlantısına gerek yok TRAFI, toplu taşıma saatleri için sürekli olarak veri harcamaya ihtiyaç duymamaktadır. Hareket saatlerinin sıkıştırılmış formatını cihazınıza indiriyoruz. 

Bu da uygulamanın yeraltında, metrodayken bile çalışacağı anlamına geliyor! Her zamankinden daha hızlı Çünkü artık internet bağlantılarına ihtiyaç duymuyoruz. TRAFI uygulaması her zamankinden daha hızlı yanıt veriyor, hatta çevrimiçi (online) olduğunuzdakinden bile. 

Neredeyse hiç yer kaplamıyor En küçük Android cihazlar için bile uyumlu olan, tüm toplu taşıma seçeneklerini ve tiplerini içeren verilerin eksiksiz bir seti, birçok şehir için yaklaşık 1 MB boyutundadır. BASİT, GÜVENİLİR VE ZAMAN AÇISINDAN ETKİN Artık TRAFI ile daha çok yolcu, seyahatleri basit ve güvenli kılan sağlıklı toplu taşıma önerilerinden yararlanabilecektir. 

Yalnız gün içinde yapılan seyahatlerin zaman açısından daha etkin olması değil, otobüs durakları ve metro istasyonlarında gereksiz beklemelerin son bulması ile aynı zamanda gece yolculukları da daha güvenli bir hale gelmektedir. TRAFI’nin ÇEVRİMDIŞI bir şekilde mevcut olan doğru ve kesin bilgileri, seyahat edenlere ve güncel olan hareket saatlerini kontrol imkanı sağlayarak onların ailelerine gönül rahatlığı sağlayacaktır.

Çevrimdışı moda nasıl geçerim? Çevrimdışı modu istiyorsanız, sadece TRAFI’yi yeni bir kullanıcıya tanıtmanız yeterli. Daha önce TRAFI’yi kullanmamış bir arkadaşınızı uygulamayı kullanmaya davet edin, böylece çevrimdışı modu kullanmaya başlayın! Çevrimdışı mod aktif olduğunda, çevrimdışı hareket saatleri otomatik olarak mevcut olacaktır. 

Çevrimiçinde yaptığınız gibi bu kez internet bağlantınız olmadan hareket saatlerini görüntüleyebilir, hatta bunu daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. TRAFI, basit bir ihtiyacı çözmek için yola koyulmuştur: toplu taşımanın nasıl kullanılacağına yönelik en doğru ve kesin önerileri sağlamak. 

Toplu taşıma, günümüzdeki bir çok büyüyen şehirde trafiğin rahatlatılması, iklim krizinin çözülmesi ve şehirlerin daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi için en temel araçlardan biridir. Artık çevrimdışı erişim ile TRAFI’nin, zayıf ve pahalı internet paketlerine sahip olan herkes için en erişilebilen öneri olması yolunda büyük bir adım atıyoruz.