Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOMTOM OTOMATIK SÜRÜŞ IÇIN YOLLARIN DNA’SINI ÇIKARIYOR

TomTom (TOM2), otomatik sürüşü gerçek kılmaya yardımcı olacak yenilikçi yeni araç konum belirleme sistemi TomTom RoadDNA’yı duyurdu.  ...

TomTom (TOM2), otomatik sürüşü gerçek kılmaya yardımcı olacak yenilikçi yeni araç konum belirleme sistemi TomTom RoadDNA’yı duyurdu. 

Araç veri depolama ve uygulama sınırlamaları göz önüne alınarak tasarlanan ve kolayca aracın yerleşik sistemine entegre edilebilen RoadDNA, son derece hassas konum bilgileri sunuyor. TomTom CEO’su Harold Goddijn konuyla ilgili şunları söyledi:

 “Biz otomatik sürüş geleceğinin bir aracın sürekli nerede olduğunu tam olarak bilme yeteneği bağlı olduğunu biliyoruz. TomTom RoadDNA, bu konuda verimli ve maliyet etkin bir şekilde son derece hassas araç konum belirleme içeriği sunan benzeri olmayan bir teknolojidir.” 

 TomTom RoadDNA’nın doğru teknolojisi, karayolunun yanal ve uzunlamasına görünümünü yüksek derecede optimize edilmiş şekilde sunuyor. Araç, gerçek zamanlı araç sensörü verileriyle RoadDNA verilerini eşleştirerek, yüksek hızda seyahat ederken veya yol kenarında değişiklikler meydana gelirken bile yoldaki konumunu biliyor. 

RoadDNA, küçük depolama alanı gereksinimleri ve işleme sınırları için detayları kaybetmeden çözümler sunar. TomTom RoadDNA karayolundaki her bir nesneyi belirleme karmaşıklığını ortadan kaldırır, buna karşılık karayolu ortamını eşsiz bir görüntüyle sunar. 

Bu da teknolojiyi güçlü ve ölçeklenebilir hale getiriyor. TomTom RoadDNA, TomTom HAD Haritası ile birlikte, bir yandan çevre değişiklikleri ile baş ederken bir harita üzerinde aracın hassas konumu ile ilgili gerçek zamanlı bilgi vererek doğru ve güçlü bir teknoloji sunar.