Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT TALİSMAN SPORT TOURER VE YENI MEGANE ILK GÖSTERIMI FRANKFURT OTOMOBIL FUARINDA GERÇEKLEŞTIRIYOR

“Yeni Megane, Renault’nun ürün gamında göze çarpan yeni tasarım anlayışının bir parçası. Yeni Megane’ın dinamik hatları duygulara ve statü ...

“Yeni Megane, Renault’nun ürün gamında göze çarpan yeni tasarım anlayışının bir parçası. Yeni Megane’ın dinamik hatları duygulara ve statü anlayışına hitap ederken, sahip olduğu iddialı orantılar, yoldaki sağlam duruşu ve güçlü omuz yapısı markanın Latin kökenlerine atıfta bulunuyor. 


Yeni Megane önde ve arkada hem gündüz hem de gece sıra dışı bir far tasarımı imzası taşıyor ve zarif iç mekanı kokpit havasını yansıtıyor.” Laurens van den Acker – Tasarım Direktörü Dinamik stil ve sıra dışı far tasarımı Sağlam bir duruş ve güçlü gövde formları Yeni Megane’ın dinamik duruşu dengeli orantılar sayesinde mümkün oldu. 

Araç, üçüncü nesil Megane’dan 64mm daha uzun (4,359mm) ve 25mm daha alçak (1,447mm). Daha geniş tekerlek aralıkları (önde: 1,591mm, +47mm/ arkada: 1,586mm, +39mm) ve dingil mesafesi (2,669mm, +28mm) rakiplerine göre daha uzun. Otomobilin arka çıkıntısı ise bir önceki versiyonuna göre daha kısa tutuldu. Sunulan jant çeşitleri 18 inçe kadar çıkabiliyor. 

Yeni Megane, büyük elmas logo ve geniş ızgara ile Renault marka kimliğini bünyesinde barındırıyor. Ayrıca, hem önde hem de yanlar boyunca krom detaylar göze çarpıyor (cam çerçeveleri, yandaki logo ve kapı kolları). 

Aerodinamik özellikler de tasarımda önemli rol oynuyor. Önde her iki yanda yer alan hava delikleri, arkadaki deflektör ve aerodinamik sürüklenmeyi azaltmak amacıyla otomatik kapanan motorlu kanatçıklar buna birkaç örnek. Güçlü omuzları sayesinde Yeni Megane, Renault markasını genlerine işlemiş olan ayrıntıları bünyesinde barındırıyor. Gövdenin ve kaputun alt kısmındaki düzenli ve hassasiyetle belirlenmiş hatlar otomobilin dinamik duruşuna katkı sağlıyor. 

Sıra dışı bir far tasarımı Temmuz ayında ilk gösterimi gerçekleştirilen Talisman’dan ilham alan yeni Renault Megane önde ve arkada hem gündüz hem de gece sıra dışı bir far tasarımı imzası taşıyor. Böylece markanın görsel kimliği ön plana çıkarılıyor. Önde yer alan gündüz sürüş ışıkları LED teknolojisine sahip. 

Söz konusu C-şekilli ışıklar aracın ön kısmına iddialı bir görünüm kazandırmak maksadıyla aşağıya, tamponlara kadar iniyor. Yeni Megane’ın daha üst versiyonlarında hem kısa hem de uzun huzme fonksiyonlarına sahip tam-LED aydınlatma modülleri bulunuyor. Söz konusu Pure Vision LED teknolojisi halojen aydınlatma sistemlerine göre gece görüşünde dikkate değer bir iyileştirme sağlıyor. 

Hepsi LED olan arka aydınlatma ünitelerinde sürekli yanan kuyruk lambaları yer alıyor. Söz konusu yeni yatay far tasarımı aracın genişliğine vurgu yapıyor. Yeni Edge Light teknolojisi sayesinde derin, mor esintiler taşıyan kırmızı bir ışık ile 3D fırça darbesi etkisi uyandırılıyor.   

Kokpit tarzında zarif bir iç mekân Kokpit tarzındaki iç mekânın odak noktasında sürücü var Yeni Megane’daki seyahat konforunu en üst düzeye çıkarmak amacıyla kullanılan malzemelerin kalitesine çok önem gösterildi. Sürücünün etrafına yerleştirilen ekipmanla L-biçimli bir kokpit yaratıyor. Bir üst sınıftaki araçlar için düşünülen tam renkli baş üstü göstergesi yeni Megane’da da yer alıyor. Ek olarak, ön panelde 7 inçlik renkli TFT (Thin Film Transistor) gösterge ekranı bulunuyor. 

Ayrıca portre formatlı 8.7-inçlik R-Link dokunmatik ekran da kolay erişilebilir şekilde orta konsoldaki yerini aldı. Kabin ortamının kalitesine ve uyumuna da büyük özen gösterildi. Ön göğüs için tercih edilen yumuşak dokunuşlu malzeme kapı kaplamaları boyunca zarif biçimde uzanıyor. Bu malzeme aynı zamanda ön panelin alt kısmından orta konsola doğru da uzanıyor. 

Üst versiyonlarda deri kaplamalı direksiyon simidi ve direksiyonun kendisinde, gösterge, havalandırma, konsol ve düğme çerçevelerinde zarif krom detaylar yer alıyor. Orta konsol son derece geniş ve yüksek olup, ileri/geri ayar imkanı veren kolçak ile donatıldı. Üst versiyonlarda ise iki ince ışık çizgisi sayesinde dikkatler konsolda toplanıyor. 

Söz konusu ışığın tonu Multi-Sense teknolojisi sayesinde kişiselleştirilebiliyor. Bose® audio sistemleri ise yüksek kaliteli bir ses ortamı yaratıyor. Bose ve Renault mühendisleri dokuz adet hoparlörü, subwoofer’ı ve dijital amplifikatörü optimize etmek için yakın işbirliği içinde çalıştı. Sistem son derece hassas, dengeli ve kristal gibi berrak bir ses sağlıyor. 

Kişiyi sarmalayan koltuklar Dikkatle şekillendirilmiş koltuklarda kullanılan çift yoğunluklu köpük sayesinde araç, yolcularına optimum konfor ve destek sağlanıyor. Koltukların şekli yeni Espace ve Talisman’dakiler ile aynı. İlhamını iç mekân mobilyalarından ve deri ürünlerden alan seçili malzemeler sıcak ve modern. Koltuklardaki ve kapı kaplamalarındaki üst dikişlerin işçiliğine Megane 3’e oranla daha fazla özen gösterildi. 

Yeni Megane’da beş döşeme tipi bulunuyor ve hepsi de siyah tonlarında. Üst versiyonlarda Alcantara® ile ortaklaşa geliştirilen kadife malzemeler bulunuyor. Bu sayede güçlü bir görünüm ve 3 boyutlu yoğun bir siyah etki yaratılıyor. Üst versiyonlarda ısıtmalı koltuklar ve elektrikli bel desteği ayarı mevcut. 

Sürücü koltuğunda ise masaj fonksiyonu dahi var. Yeni Megane’ın bagaj kapasitesi 384dm3 VDA (434 litre). Bu, kompakt otomobil sektöründe ikinci en büyük kapasite; üstelik ilave 25 litrelik saklama gözleri de sunuluyor. 175 mm’lik arka diz mesafesi Megane 3’e oranla 20mm daha fazla. Omuz genişliği ise (önde 1,441mm ve arkada 1,390mm) segmentinin en iyileri arasında. Konu arka yolcu alanı ve bagaj kapasitesi olunca Yeni Megane en iyisini sunuyor.  

Bir üst segmentten alınan teknoloji ve zengin motorlar seçeneği Segmentinin en iyileri arasında yer alan yüksek teknolojiler CMF (Common Module Family) C/D modüler mimarinin kullanılması sayesinde Yeni Megane’ın bir üst segment yani yeni Espace ve Talisman’ın özelliklerini kullanması mümkün oldu. 

Bu özellikler başında şunlar yer alıyor: renkli baş üstü göstergesi, 7 inçlik renkli TFT (Thin Film Transistor) gösterge paneli, iki versiyon halinde sunulan R-Link 2 tablet (7 inçlik harita formatı veya 8.7-inç portre formatı ekran), Multi-Sense teknolojisi ve 4Control. Bu kapsamlı teknolojiler segmentte eşsiz bir yer tutuyor. 

Bir üst segmentten alınan renkli baş üstü göstergesi Katlanabilen, renkli baş üstü göstergesi bir yandan güvenliği ve sürücü konforunu artırırken öte yandan sürücü desteklerinin kullanımını kolaylaştırıyor. 

Sürücüleri gözlerini yoldan ayırmadan stressiz biçimde tüm bilgilere, navigasyon talimatlarına ve sürücü desteklerine (ADAS) ulaşabiliyor. Yeni Megane kısa süre önce yeni Espace ve Talisman’da gözler önüne serilen en yeni sürüş destek teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. Tüm ADAS işlevleri R-Link 2 tableti üzerinden kontrol ediliyor: 
• Artırılmış güvenlik: ACC ile hız kontrolü (adaptif seyir kumandası), aktif acil durum frenlemesi (AEBS). 
 • Uyarılar: şerit değiştirme uyarısı (LDW), güvenli mesafe uyarısı (DW), trafik levhası tanıma ile birlikte aşırı hız uyarısı (TSR), kör nokta uyarısı (BSW). 
 • Daha az stres: geri görüş kamerası, otomatik kısa ve uzun farlar (AHLB), ön, arka yan park sensörleri ve eller serbest park desteği. Bu segmentte portre-formatlı 8.7-inçlik tablet ekran ile sunulan ilk otomobil Yeni Megane’da 8.7-inçlik portre-formatlı ekrana sahip R-Link 2 bulunuyor. 

Bu, yeni Espace ve Talisman’da kullanılan ekran ile aynı. Bu segmentte daha önce görülmemiş şekilde, söz konusu ekran kolay kullanım için akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarda olduğu gibi kapasitif teknoloji kullanıyor. R-Link 2’ye navigasyon, telefon, uygulamalar ve radyo gibi unsurların daha kolay kullanılabilmesi için ses tanıma fonksiyonu da dahil. Sahip olduğu kişiselleştirilebilir üç ana sayfa sayesinde en sık kullanılan fonksiyonlara rahatlıkla erişilebiliyor. 

TomTom Traffic’e 12 aylık abonelik içeren (pazara bağlı olarak) bağlantı paketi ve R-Link Store sayesinde söz konusu multimedya tabletin kapsamı genişliyor. Yedi-inçlik renkli TFT ekranlı gösterge modüllü ön panel Yedi-inçlik renkli TFT ekranın içeriği seçilen sürüş moduna göre kişiselleştirilebiliyor. Ön panelde hız, navigasyon veya sürücü desteği gibi bilgiler görüntüleniyor. 

 İnovatif Multi-Sense teknolojisi 
Yeni Espace ve Talisman’da kullanılan Multi-Sense teknolojisi sayesinde kullanıcılar sürüş deneyimlerini kişiselleştirebiliyor. 

Bu işlem gaz pedalı ve motor tepisinin modifiye edilmesi, EDC otomatik şanzımanın vites değiştirme hızının ayarlanması, koltuklardaki masaj fonksiyonun ve kabin aydınlatmasının ayarlanması ile gerçekleştiriliyor. Orta konsoldaki Multi-Sense tuşu tüm bu fonksiyonlara erişilmesini mümkün kılıyor. Sistem beş farklı sürüş modu sağlıyor: 

‘Sport’, ‘Normal’, ‘Comfort’, ‘Perso’ ve ‘Eco’. GT versiyonunda en sonuncusunun yerini ‘R.S. Drive’ mod alıyor. Beş farklı iç aydınlatma seçeneği mevcut: kırmızı, yeşil, mavi, mor ve kahverengi. Aydınlatma ambiyansı orta konsolu ve lüks versiyonlarda ön ve arka kapıları kapsıyor. Yansıttığı renk is TFT ekran ve portre-formatlı multimedya ekran ile bağlantılı.    
4Control fonksiyonu Yeni Megane GT’de: segmentte bir ilk Yeni Megane GT modeli 4Control teknolojisini bu segmentte kullanan ilk otomobil. Bu teknoloji Renault Sport mühendislerince özel olarak geliştirildi. 4Control, şasi arka tekerleklerin yönünü kontrol eden bir Renault imzası taşıyan bir inovasyon. Bu şekilde eşsiz bir sürüş deneyimi ve sportif araç tepkisi güvenlik ile birleştiriliyor. 

4Control, virajlı yollarda hassas, dinamik kullanım ve yüksek hızlarda denge sunuyor. Acil durumlarda ise dört tekerlekten manevra sistemi sayesinde güven verici ve çok süratli tepkiler elde ediliyor. Ardından araç sürücünün sürüş keyfini artıracak biçime daha pürüzsüz ve hassas hale geliyor. Sistem düşük hızlarda ya da park ederken de manevra kabiliyetini artırıyor. 

Yeni Megane’ın şasi paketini tamamlayan bir dizi kalibrasyonlar mevcut: amortisörler, yaylar, ESP, frenler, vs. Bu kalibrasyonlar sayesinde konfor ve çok yönlülük düzeyi her zaman aynı tutuluyor. Bu arada Yeni Megane GT’de Renault Sport tarafından geliştirilen bazı yeni teknolojiler de var: Multi Change Down teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde hızlı vites küçültme ve ilk kalkışta ani hızlanma için Launch Control mümkün oluyor. “Renault Sport olarak tüm know-how’ımızı kullanarak Yeni Megane GT’nin hem konforlu hem de güvenli olması için çalıştık. 

4Control isimli dört tekerlekten manevra sistemi Renault Sport mühendislerince geliştirilen bir süspansiyon sistemi ile birleştirildi. Böylelikle her yol koşulunda esiz bir sürüş deneyimi elde edilebiliyor. 205bg motoru, yedi vitesli EDC şanzımanı (direksiyondaki kulakçıklarla idare edilebiliyor), eşsiz dış tasarımı ve sportif iç mekanı sayesinde Yeni Megane GT performans, heyecan ve zevk arayan müşterilerin gözdesi olacak!” Patrice RATTI, Direktör, Renault Sport Technologies 

 205 beygire kadar çıkan geniş motor seçeneği 
Yeni Megane GT’de yedi vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzıman ile eşleştirilmiş 1.6 Energy TCe 205 benzinli motor kullanılacak. Altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzıman ile eşleştirilen Dizel 1.6 Energy dCi 165 motor ise GT serisini 2016 yılında tamamlayacak. 

Temel seride ise altı vitesli düz şanzımanla bir arada kullanılan 1.5 Energy dCi 110 Dizel motor yer alacak. Bu versiyonun emisyonu sadece 86g CO2/ kilometre düzeyinde (3.3 litre/100km) ve ECO2-listesinde yer alıyor. Yeni Megane’daki diğer motor seçenekleri: 

• Dizel: 1.5 Energy dCi 90, Altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzıman ile eşleştirilen 1.5 Energy dCi 110 ve 1.6 Energy dCi 130. 
• Benzinli: 1.2 Energy TCe 100; 1.2 Energy TCe 130 ve yedi vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzıman ile eşleştirilmiş Energy TCe 130. ‘Hybrid Assist’ Dizel motor ise 2017’nin başlarında sunulacak. 

Hedefi NEDC döngüde 3 litre/100km eşiğinin altına inme ve CO2 emisyonlarnı 76g/km, ‘ye düşürme olan söz konusu motor Yeni Megane’ı yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları açısından pazar lideri yapacak. Söz konusu sistem hız kesme ve frenleme esnasında oluşan enerjiyi depolayarak ve düşük motor devirlerindeki belirli koşullar altında enerjiyi açığa çıkararak bunu elde edebiliyor.  

Renault Talisman sedan ve Talisman Sport Tourer: stil, konfor ve sürüş keyfi Talisman Sport Tourer: Renault’nun yeni, büyük sport tourer modeli Renault, yeni Talisman ve Talisman Sport Tourer modellerini Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez gün ışığına çıkarıyor. Avrupa’da D segmenti her yıl bir milyonluk satış hacmi anlamına geliyor. Sport Tourer’lar ise bu rakamın yüzde 54’üne denk geliyor. Sport Tourer versiyonu, Sedan versiyonu ile aynı özellikleri taşıyor ve ek olarak bir sport tourer’ın stil dolu hatlarını ve pratikliğini sunuyor. 

Şık hatlar Renault Talisman Sport Tourer modeli Sedan versiyonu ile aynı ebatlara sahip (uzunluk: 4.86m Genişlik: 1.87m/ Yükseklik: 1.46m/ Dingil mesafesi: 2.81m). Önden bakıldığında TALISMAN son derece güçlü ve sıra dışı bir görüntü veriyor: Renault’nun yeni marka kimliğini yansıtan elmas logosu krom ızgara üzerinde gururla yükseliyor. 

Renault’nun yeni görsel imzası TALISMAN’ın C-şeklindeki gündüz sürüş ışıklarıyla vurgulanıyor. Söz konusu ışıklar aşağıya doğru, tamponlara kadar uzanıyor. Üst versiyonlardaki %100 ‘pure vision’ LED farlar ise en son teknoloji ürünü. 

Bu arada aracın bel hattı tekerlek yuvalarının üzerinde yükselerek arka profile sıra dışı bir dinamik görünüm kazandırıyor. Alüminyum tavan rayları spoiler ile uzatılarak tavan hattına akıcılık kazandırıyor. C-sütunu ve krom çerçeveli yan camlar aracın şıklığını artırıyor. Arka camın eğimi ise bagaj hacminden ödün vermeksizin dinamik bir hava veriyor. Büyük çaplı tekerlekler (680mm) 16 ila 19 inç arasında değişen bir dizi alaşımlı jantlarla sunuluyor. 

Arka lamba grubunda ise 3D-etkili Edge Light teknolojisi kullanılıyor. Bu lambalar sürekli yanıyor ve Talisman’a iddialı bir görüntü kazandırıyor. Yaklaşık 1,700dm3’lük büyük bagaj hacmi 571 mm’lik eşik yüksekliği ve 1,074mm’lik açıklık sayesinde bagaja ulaşmak çok rahat. 

Üstelik sedan versiyonundaki gibi elektrikli bagaj kapağı da mevcut. 60/40 oranında katlanabilen bu koltuk sırasında yer alan Easy Estate özelliği ile bagajdaki iki kol yardımıyla katlama işlemi çok basit olarak gerçekleştirilebiliyor. Arka tamponun alt kısmına doğru ayağınızın hareketi ile devreye giren elektrikli bagaj kapağı sayesinden eller serbest açma-kapama mümkün. Yeni Talisman Sport Tourer’ın yük hacmi 572dm3 (VDA) ve maksimum yük uzunluğu 1,116mm. Arka koltuklar katlı haldeyken bu rakam 2,010mm’ye çıkıyor. 

Bu da yaklaşık 1,700dm3 (VDA) bagaj hacmine denk geliyor. Yolcu konforunun sırrı: geniş kabin ve rahat koltuklar Yolcu rahatlığı göz önünde bulundurularak tasarlanan Renault Talisman Sport Tourre – tıpkı sedan versiyonu gibi – iç mekân genişliği açısından sınıfının lideri. Sport Tourer versiyonu ek olarak arka yolcular için 30mm ekstra baş üstü mesafesi sunarak bu mesafeyi 886mm’’ye çıkarıyor. 

• Ön baş üstü mesafesi: 902mm, • Arka baş üstü mesafesi: 886mm, • Ön dirsek mesafesi: 1,512mm, • Arka diz mesafesi: 262mm, • Kabin içinde 25 litreden fazla saklama gözü.  Son derece rahat koltuklar bu sınıfta en iyi özellikler bir araya getiriyor: • 10 farklı ayar (sekizi elektrikli) ve 60mm’ye kadar ileri/geri ayarı • Elektrikli bel desteği ayarı (yükseklik/derinlik), • Tip ve yoğunluk olarak ayarlanabilen masaj fonksiyonu (iki program / beş sekans), 

• Uçaklardakine benzer ayarlanabilir başlıklar, • Isıtmalı minderler ve arkalıklar, • Altı bireysel profile kadar ayar hafızası. • Artı iki yeni özellik: • Sıcak havalarda daha fazla konfor için entegre havalandırma, • Yeni ‘Cover Carving Teknolojisi: 

Dünyada ilk kez ön koltuk arkalıklarında yarı sert, dirençli, esnek ve hafif bir kabuk şeklini alan Cover Carving Teknolojisi bulunuyor. Bu dahice Renault yeniliği tasarımcılara ilave özgürlük sağlıyor, kalite algısını yükseltiyor veriyor ve alan yaratıyor.  

Beş ekipman düzeyi: Talisman Sport Tourer, Initiale Paris döşeme tipi de dahil olmak üzere beş farklı seçenek sunuyor. Bunlar arasında daha fazla konfor sunması bakımından Améthyste Siyah dış renk, özel deri döşeme ve lamine yan camlar sayesinde artırılmış ses geçirmezliği de yer alıyor. 

Talisman ve Talisman Sport Tourer: sürüş keyfini ve seyahat konforunu artıran teknolojiler Multi-Sense teknolojisi dört tekerlekten manevra özelliğini aktif süspansiyon ile birleştiriyor Renault Talisman ve Talisman Sport Tourer bir dizi teknolojiyi paylaşıyor. 

Bu segmentte ilk kez olarak Renault Talisman 4Control sistemini aktive süspansiyon ile bir araya getiriyor. Renault’ya özel olan 4Control şasi TALISMAN’a sıra dışı çeviklik kazandırıyor. Bu kombinasyon, sürüş keyfi, konfor ve güvenlik sağlıyor. Bu sistem sayesinde TALISMAN yolcuların ruh haline göre 4 ön ayarlı ortam sunuyor: 

Comfort, Sport, Eco ve Neutral, artı tamamen kişiselleştirilebilir Perso modu. Tüm bunlarla sürücü tek bir araçla birçok farklı tip aracın keyfini sürebiliyor. Bu ayarların her biri - motor tepkisi, - EDC şanzımanın vites değiştirme kalibrasyonu, - direksiyonu döndürmek için gereken efor, - aktif amortisör ayarları, - 4Control sisteminin konfigürasyonu ayarlayarak koordine ediyor. 

Talisman göz açıp kapayıncaya kadar kişiliğini değiştirebiliyor: bir ‘kısa yol’ tuşu sayesinde sürücünün ‘Comfort’ ve ‘Sport’ modları arasında geçiş yapması iki tık’la mümkün oluyor. Büyük bir aile otomobilinden beklenen bir unsur da sürüş keyfidir. Düşük ağırlık merkezi ve yola yakın sürüş pozisyonu ile TALISMAN gerçek sürüş keyfi sağlıyor. Araç içi ambiyansı yine iç aydınlatmaya (mavi, kırmızı, sepya, yeşil veya mor), bilgi ekranına ve motor sesine uyum sağlayacak şekilde değiştirilebiliyor. .    

R-Link 2: internete bağlı kontrol merkezi Araç içi kullanım için tasarlanmış olan fonksiyonlar ve ergonomik özelliklerle birlikte Renault R-Link 2 internete bağlı tablet yedi-inçlik manzara formatında veya 8.7-inçlik portre ekranı ile sunuluyor. R-Link 2, sürüş yardımcıları ile birlikte navigasyon, audio ve iklim kumanda fonksiyonları gibi standart görevleri yerine getiriyor. 

Dokunmatik ekranın özellikleri kısa yol tuşlarına da sahip; orta konsoldaki döner düğme ve direksiyon kumandaları yardımıyla dokunmatik ekran idare edilebiliyor. Sistemdeki ana sayfalar kolaylıkla konfigüre edilebildiğinden sürücüler sık kullandıkları fonksiyonlara kolaylıkla erişebiliyor. 

Özel tasarım Bose® sound Talisman Sport Tourer’da özel tasarım BOSE® Surround Sound sistemi bulunuyor. Sistem yüksek performanslı 12 hoparlörden oluşuyor. Centerpoint® Teknolojisi stereo kaynağından gelen sinyali dönüştürerek Surround Sound olgusunu yaratıyor. Bose® sinyalinin dijital olarak işlenmesi ise Talisman’a özgü bir akustik kalite ortaya çıkarıyor.  

Kapsamlı İleri Sürüş Destek Sistemleri (ADAS) 
Güven verici:: adaptif seyir kumandası (ACC); aktif acil durum frenlemesi (AEBS). Uyarılar: şerit değiştirme uyarısı (LDW); güvenli mesafe uyarısı (SDW); trafik levhası tanıma ile birlikte aşırı hız uyarısı (TSR / OSP kör nokta uyarısı (BSW). Sürüş yardımcıları: geri görüş kamerası; otomatik kısa ve uzun farlar (AHL); otomatik el freni; ön, arka ve yan park sensöreri; eller serbest park desteği. Katlanır renkli baş üstü göstergesi bir yandan güvenliği ve sürücü konforunu artırırken öte yandan sürücü desteklerinin kullanımını kolaylaştırıyor. Sürücüleri gözlerini yoldan ayırmadan stressiz biçimde tüm bilgilere, navigasyon talimatlarına ve sürücü desteklerine (ADAS) ulaşabiliyor.  

Verimli motorlar sayesinde eşsiz bir sürüş keyfi Renault Talisman Sport Tourer, Sedan versiyonu ile aynı motor seçeneğini sunuyor. İki benzinli motor: • Energy TCe150 ve Energy TCe 200 motorları yedi vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzımanla eşleştirildi. 

Üç dizel motor: • Energy dCi 110 motor altı vitesli düz şanzımanla veya altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzımanla eşleştirildi. • Energy dCi 130 motoru da altı vitesli düz şanzımanla veya altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzımanla eşleştirildi. • Twin turbo Energy dCi 160 motoru sadece altı vitesli çift kavramalı EDC şanzımanla eşleştirildi.