Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT ALASKAN CONCEPT FRANKFURT AUTOSHOWDA GÜNYÜZÜNE ÇIKIYOR

Tam 17 yıldır Avrupa’nın 1 numaralı Hafif Ticari Araç markası konumunda olan Renault Grubu, Güney Amerika ve Afrika pazarlarında sahip oldu...

Tam 17 yıldır Avrupa’nın 1 numaralı Hafif Ticari Araç markası konumunda olan Renault Grubu, Güney Amerika ve Afrika pazarlarında sahip olduğu güçlü bölgesel pozisyonuna ilave olarak, Global arenada vites yükseltiyor. Hedef, Hafif Ticari Araç pazarındaki bölgesel zirve pozisyonunu, Global arenada da sergilemek. Renault bu hedefine ulaşabilmek amacıyla, küresel Hafif Ticari Araç pazarının üçte birinden fazlasına denk gelen pick-up pazarına girmeye karar verdi. 

Haziran 2015’te Buenos Aires’te Güney Amerika pazarına yönelik lanse edilen Renault Duster Oroch’un yanı sıra, küresel yeni aracı işaret eden ALASKAN pick-up konseptini 3 Eylül’de ilk gösterimi gerçekleştiriyor. Renault, ürün ve pazar politikalarına paralel olarak Hafif Ticari Araç müşterilerine ve kullanıcılarına hizmet verme konusunda küresel uzmanlığı olan Renault Pro+ hizmetini de lanse ediyor. 
Kişiye özel ürün ve hizmetler sunmanın yanı sıra, alanında uzman olan Renault Pro+ şebekesi, tanıtımdan satış sonrası servise kadar ticari müşterilere her adımda ayrıcalıklı deneyimler yaşatacak. Renault Pro+ uzman markası, Renault’un müşteri memnuniyeti anlayışını bünyesinde barındırıyor ve markanın küresel hedefleri yolunda planlarının ayrılmaz parçasını oluşturuyor.

Renault, Duster Oroch’un ardından ALASKAN Konsepti gün yüzüne çıkarıyor. ALASKAN Konsept, sürekli büyüyen pick-up pazarında yeni müşteriler kazanmaya yönelik büyük bir adımı ifade ediyor. Pick-up’lar küresel hafif ticari satışlarının üçte birinden fazlasına denk geliyor ve Renault’un ürün gamında yepyeni bir sayfa açıyor. 

ALASKAN Konsept küresel çapta etki yaratacak olan gelecek modelin yolunu açıyor. Bir ton taşıma kapasitesini hem ticari hem de bireysel müşterilerin gereksinimlerini karşılayacak modern ve atletik tasarımla birleştiriyor. 

ALASKAN Konsept: sağlam, atletik ve modern bir tasarım ALASKAN Konsept’in statü sahibi ve sağlam tasarımı pick-up segmentinden beklenen estetik unsurlar ile kusursuz biçimde bir araya getirilirken Renault markasının tasarım kodlarına sadık kalındı. 

Dikkat Çekici Tasarım: İddialı ve statü sahibi ALASKAN Konsept’in boyutları güçlü bir duruş sunuyor. Hem sağlam hem de atletik tasarımı 21 inçlik jantlarla tamamlanıyor, Yüksek teknolojili mühendislik ve sağlamlığı bir araya getiriyor. 

ALASKAN, göz alıcı tasarım, pick-up dünyasına modern ve estetik bir dokunuş getirirken Renault tasarım özelliklerini de bünyesinde barındırıyor: Daha büyük ve çarpıcı logo, Sağlamlık ve kaslı görünümü vurgulayan dört bölümlü kaput, 

Özel Saten cilalı boya seçenekleri, Kapı aynalarında, fren kaliperlerinde, jant göbeklerinde ve ön çekme kancasında ALASKAN Konsept’in duruşuna katkı sağlayan mavi ve sarı detaylar, “Bommerang” farlar (C-şeklinde), Tam-LED aydınlatmalar “Tasarım anlamımda ALASKAN Konsept, pick-up segmentindeki kodlara uyum sağlıyor: etkileyici boyutlar, güç ve sağlamlık hissi veren kaslı yapı. Bunun yanı sıra özellikle aracın ön tasarımına statü göstergesi olan etkileyici bir Renault dokunuşu ekledik.”

Laurens van den Acker – Endüstriyel Tasarım Direktörü ALASKAN Konsept, mevcut Master serisinde kullanılan ve kendini kanıtlamış olan dört silindirli Twin turbo dizel motor ile donatıldı: Twin (çift) turbo teknolojisi: düşük motor hızlarında pürüzsüz hızlanma sağlayan küçük bir turbo ile birlikte yüksek devirlerde kullanılan büyük bir turbo, Eşdeğeri olan ortalama motorlardan daha hafif olan uzunlamasına yerleştirilmiş Twin turbo Sıra dışı hızlanma performansı, sınıfında lider yakıt tasarrufu ve CO2 emisyonları. 

ALASKAN Konsept: üç farklı dünyada hayattan En fazlasını elde etmek üzere tasarlandı ALASKAN Konsept üç farklı dünyada hayattan en fazlasını elde etmek üzere tasarlandı: ticari ve özel kullanım ile birlikte günlük kullanım. 

Ticari kullanıcıların gereksinimlerine kusursuz uyum: Mükemmel yol tutuşu için güçlü şasi, arttırılmış yerden yükseklik ve sıra dışı sürüş konforu, Beş yolcu ile birlikte bir tondan fazla yük taşıma kapasitesi ve geniş yükleme alanı, Ekipman sabitleme imkânı sunan üç adet uzunlamasına donatılan yükleme alanı, 

Yükleme alanının her iki yanında yer alan ilave saklama gözleri Sınıfının en iyisi durumundaki yakıt tasarrufu ve etkileyici güç ve hızlanma performansı. ALASKAN Konsept iş dışı ya da hafta sonu kullanım için de mükemmel bir arkadaş: Uzun yolda kullanım, macera ve spor deneyimleri için ideal. Dağ bisikletlerini, kamp gereçlerini, sörf malzemeleri, vs. rahatlıkla taşımanıza imkân veren geniş yükleme alanı. 

Outdoor aksesuarları (yükleme alanı örtüleri, kapakları, vs.) da sunuluyor, Ekipman ve internet bağlantısı ile birlikte üst düzey seyahat konforu, Kapı aynası muhafazalarında yer alan kamera sayesinde geçtiğiniz yerlerdeki manzarayı filme alma imkânı Günlük kullanıma uygun: 21 inçlik jantları, sürüş konforu ve pick-up dünyasına yeni bir soluk getiren modern stili ile geniş iç mekan hacmine sahip Sportif, çekici bir çizgi: • C-şekilli sinyal lambaları ile çevrelenen alüminyum detaylı büyük “LED PURE VISION“ arka lambalar, • Merkezi alüminyum egzoz borusu ile vurgulanan sofistike arka kısım. 

HASSELBLAD VE ALASKAN KONSEPT 
ALASKAN Konsept’in kullanımda çok yönlülüğünü öne çıkarmak için Renault, Hasselblad ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Hasselblad, kamera ve fotoğraf ekipmanları üreten İsveçli bir üretici. Söz konusu marka insanları ilk kez Ay’a taşıyan Apollo uzay programına sağladığı fotoğraf ekipmanları ile tanınıyor. 

 Bu ortaklık sayesinde her iki marka da Paul adını verdikleri bir kimlik yarattılar. Paul bir fotoğrafçı ve ALASKAN Konsept onun için kusursuz bir araç. ALASKAN Konsept, internete bağlı maceranın kusursuz dünyası. Uluslararası dergilere çalışan bir fotoğrafçı olarak Paul, her nereye giderse gitsin aracında profesyonel Hasselblad ekipmanları taşıyor. 

Üstelik bunu hem aşırı sıcak hem de çok soğuk iklimlerde yapıyor. Paul ALASKAN Konsept ’ini aynı zamanda gezinti amaçlı da kullanıyor. Bu araç ona ve ailesine her durumda mükemmel çözümler sunuyor. Ve konu arkadaşlarıyla zaman geçirmek olduğunda Paul, bir kaç dakika içinde ALASKAN Konsept’ inin tozunu alıyor ve göz alıcı aracını gururla park ediyor. 

Yeni 1 Tonluk Pick-Up, ALASKAN Konseptine yakın olacak Seri üretim versiyonlarının tasarımı ALASKAN Konsept ruhunu eksiksiz bir şekilde yansıtacak ve aynı boyutlarda olacak, Çok çeşitli gövde tipleri ve güç aktarma organı seçenekleri sunulacak, Hem ticari, hem de günlük kullanıma yönelik kusursuz bir pick-up. 

Bu araç Renault Captur ve Kadjar gibi modellerinden elde edilen crossover know-how’ını bünyesinde barındırıyor. Bir ton taşıma kapasitesine sahip bu yeni pick-up 2016’nın ilk yarısında tanıtılacak