Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES S SERİSİ CABRİO DETAYLARI BELLİ OLDU

Gerçekten lüks otomobil kavramı düşünüldüğünde, akla gelen modellerin başında S Serisi gelir. Peki bu lüks otomobille sportifliği beraber i...

Gerçekten lüks otomobil kavramı düşünüldüğünde, akla gelen modellerin başında S Serisi gelir. Peki bu lüks otomobille sportifliği beraber isteyenler için Stuttgartlı marka S Serisi Coupe'yi sunuyor.

Geçtiğimiz yıl mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı'nda dünya prömiyeri gerçekleşen ve artık Türkiye yollarında da satışa sunulan S Serisi Coupe'nin merakla beklenen üstü açık versiyonu da gün yüzüne çıktı. S Cabrio, markanın "tarihin en güzel ve özel S modeli" olarak tanımladığı S Coupe'yle benzer bir tasarıma sahip. 
Sesi azaltan, üç yüzeyli yumuşak tavanı istenildiğinde siyah, koyu mavi, bej rengi ve koyu kırmızı renklerde tercih edilebiliyor. S Serisi Cabrio'nun tavanı ise 60 km/s hıza kadar 20 saniyede açılabiliyor. 

MERCEDES S SERİSİ CABRİO
İç mekanda coupe kardeşinden izler taşıyan modelde, THERMOTRONIC akıllı klima kontrol sistemine yer veriliyor. Bu sistem aracın tavanı açık veya kapalıyken, maksimum konfora odaklanıyor. 

S Serisi Cabrio giriş seviyesinde S500 Cabrio olarak satılacak. 4.7 litrelik çift turbo V8 motorun görev yaptığı S 500 Cabrio, 455 HP güç ve 700 Nm torka sahip. Modelin en performanslı versiyonları ise S63 AMG ve S63 AMG 4MATIC Cabrio olacak. 

5.5 litrelik yine çift turbo bir V8'e sahip bu versiyonlar ise toplamda 585 HP güç ve 900 Nm tork ile gelecek. S63 AMG 4MATIC Cabrio, 0'dan 100 km/s