Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN GOLF TCR CONCEPT

VW özel yarış serileri için yeni bir otomobilini denemeye başladı. Golf üzerine geliştirilen 330 HP gücündeki konsept sporcu, şimdiden TCR ...

VW özel yarış serileri için yeni bir otomobilini denemeye başladı. Golf üzerine geliştirilen 330 HP gücündeki konsept sporcu, şimdiden TCR yarış serisinde ilk adımlarını atıyor. 330 HP güç ve 410 Nm tork... Önden çekiş ve çift kavramalı, otomatik, 6 ileri DSG şanzıman... VW'nin motorsporları departmanı özel yarış serileri için yedinci nesil Golf üzerine bir spor otomobili geliştiriyor. 

Volkswagen markası 2016 yılı için bu sporcuyu yarışlara hazırlıyor. Önümüzdeki yıl bu konsept yarış otomobili TCR yarışlarında görev alacak. Şampiyona kuralları gereği, konsept otomobil, seri üretimden daha geniş ve daha hafif bir yapıya sahip. 

Öte yandan da Golf TCR, başarısını şimdiden kanıtlamış durumda. Konsept otomobil, geçtiğimiz günlerde Avusturya'da Red Bull Ring pistinde katıldığı henüz ikinci yarışında zirveye çıkmasını bildi. Görsel açıdan da bu konsept araç, tam bir sporcu olduğunu gösteriyor. 
18 inçlik yarış jantları, normalden yaklaşık 40 cm kadar daha geniş bir yapı, karbondan oluşan devasa arka kanat ve ön spoyler ile tam bir yarış otomobili. Yarış koltuğu ve iç kabin güvenliği, özel yakıt deposu ile tamamlanıyor. 

VW motorsporları bölümünün, yeni konsept yarışçıyı Seat'ın spor departmanı ile birlikte geliştirmiş olmasının nedeni de çok açık. Seat'ın motorsporları bölümü, daha önce, bir başka yol canavarı olan Leon Cup Racer modelini asfalta çıkartmıştı. sabah