Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW 3.0 CSL HOMMAGE R CONCEPT

Pebble Beach yaklaşırken, BMW bombalarına devam ediyor. Alman marka M4 GTS Concept’ten sonra şimdi de 3.0 CSL Hommage R konseptini tanıttı....

Pebble Beach yaklaşırken, BMW bombalarına devam ediyor. Alman marka M4 GTS Concept’ten sonra şimdi de 3.0 CSL Hommage R konseptini tanıttı. 
Tanıtılan konsept bu yılın başlarında Concorso d’Eleganza Villa d’Este’da sahnelenen 3.0 CSL Hommage’ın yarış versiyonu olarak açıklandı.
 Tanıdık tasarıma sahip olan konseptin, siyah renkli ön ızgarası BMW’nin motorsporları tarihine saygı niteliğinde tasarlanmış. BMW M yarış çizgilerinin kullanıldığı konseptin, 21 inçlik hafif alaşım jantları oldukça şık duruyor. 
Kabin içerisinde beyaz deri döşemeler, altı noktalı emniyet kemerleri ve karbon fiber koltuklar dikkat çekerken, yine karbon fiberden üretilmiş roll cage ise aracın yarışçı ruhuna vurgu yapıyor. Araçta Formula 1 otomobillerinden tanıdık, herhangi bir yangın durumunda motora giden yakıtı kesebilen bir düğme bulunuyor. Ayrıca tur zamanını, toplam yarış süresini ve yarıştaki sıralamayı da gösteren bir ekrana yer verilmiş. 

BMW ayrıca araç için özel bir kask tasarlamış. Bu kaskla aracın hızını, motor devrini ve vites bilgilerine kafanızı hiç kımıldatmadan ulaşabiliyorsunuz.automagg