Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ABD'DE ŞOFÖRSÜZ KAMYON YOL YAPIMINDA KULLANILACAK

ABD'de bir şirket şoförsüz ve çarpmaya dayanıklı kamyonu görücüye çıkardı.  Amaç trafik akışına yakın yerde çalışan işçilerin güv...

ABD'de bir şirket şoförsüz ve çarpmaya dayanıklı kamyonu görücüye çıkardı. 

Amaç trafik akışına yakın yerde çalışan işçilerin güvenliğini sağlamak. ABD'de bir şirket şoförsüz gidebilen kamyonu kamuoyunun beğenisine sundu. 

Şirket yetkililerine göre aynı zamanda çarpmaya dayanıklı bariyerlerle desteklenen böyle bir kamyon trafik yakınında çalışan işçilerinin güvenliğini sağlayacak. 
Köprü tamiri ya da sokaklardaki trafik ışıklarının onarımında çalışanların kamyondan özellikle faydalanabilecekleri belirtiliyor. Şoförsüz kamyonun tanıtımını yapan şirket yetkilisi, "Kamyonun kullanımı için bazı başvurular var. 

Şerit boyamada, köprü incelemede, trafik ışıklarının tamirinde gibi. Ne zaman bir çalışan trafikle karşı karşıya kalsa bu araçlar onların arkasında olacak ve onları koruyacak" dedi. 

Yıl sonunda bir pilot program çerçevesinde şoförsüz iki kamyonun ABD'nin Florida eyaletindeki bir otoban yapımı çalışmasında görücüye çıkması planlanıyor.