Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2016 MODEL RENAULT MEGANE GÖRÜNTÜLENDİ

Renault’un yeni Megane modelini 2016 yılında yenileyerek satışa sunacağını biliyoruz. Markanın 5 kapılı kompakt hatchback modeli tamamen ye...

Renault’un yeni Megane modelini 2016 yılında yenileyerek satışa sunacağını biliyoruz. Markanın 5 kapılı kompakt hatchback modeli tamamen yenilenerek Renault’un son tasarım çizgisine kavuşacak. 

Kamuflajlı bir şekilde test sürüşleri de devam eden yeni Renault Megane’ın bir ihtimalle 15 Eylül’deki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. 2016 Renault Megane’ın tasarımı, 2008 yılından bu yana piyasada olan ve artık eskimeye başlayan Megane III’den tamamen farklı olacak. 

Test sürüşleri sırasında görüntülenen yeni Megane’ın, büyüyen ön logo, Clio’dan esinlenilen ön ve arka farlar ile yeni ürün gamına ayak uydurması hedefleniyor. 
Megane III’ün sıkıcı ve yuvarlak hatlara sahip olduğu düşünüldüğünde, daha keskin hatları ile yeni Megane 4, daha da sportif olacak. Golf ile başa çıkabilir mi bilinmez ama yeni Renault Megane’ın arka farları, Golf 7’yi andırıyor. 

Yen Megane IV, Renault’un yeni Espace modelinde kullanmaya başladığı ve yeni Talisman orta sınıf sedan modelinde de kullanacağı dikey tablet görünümlü ekranın bir benzerine sahip olacak. Modern bir tasarım ile yenilenen yeni Renault Megane’ın iç tasarımı, Megane III’deki demodelikten de kurtulacak. 

Yeni Renault Megane’ın kokpitinde kullanılan malzemelerin de daha yüksek kalitede tercih edileceği biliniyor. Henüz hangi altyapıyı kullandığı bilinmese de, yeni Renault Megane’ın Nissan ile ortak geliştirilen CMF platformu üzerine konumlandırılması bekleniyor. 

Bu platform sayesinde ağırlığı azalacak yeni Megane’ın boyutları da mevcut modele göre biraz daha büyüyecek. Yeni Renault Megane’ın alışılageldik 1.2 ve 1.6 litrelik TCe turbo beslemeli benzinli motorların yanısıra, Renault’un efsane motor seçeneği 1.5 dCi ve 1.6 litrelik dCi turbo dizel ünitelerinin kullanılması bekleniyor. 

Ağırlığı azalacak yeni Megane’ın bu motor seçenekleriyle daha az yakıt tüketeceği ortada. Detayları önümüzdeki haftalarda Franfurt’ta belli olacak Yeni Megane, hatchback olarak satışa sunulmasının ardından steyşın ve cou.pe modelleri de satışa çıkacak.Arabalar