Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL AVRUPA PAZARLARINDAKI BÜYÜMESINI SÜRDÜRÜYOR

Opel Haziran ayında Avrupa genelinde ortalama %9, Türkiye pazarında ise %36'lık artış yakaladı. Opel, 2015 yılının ilk yarısında 582,3...

Opel Haziran ayında Avrupa genelinde ortalama %9, Türkiye pazarında ise %36'lık artış yakaladı. Opel, 2015 yılının ilk yarısında 582,300 adet otomobil satışı ile Avrupa'daki yükselişini hız kesmeden sürdürdü. 

İlk gelen rakamlara göre bir önceki yılın aynı periyoduna kıyasla %3 yükseliş gerçekleşti. 20 Avrupa pazarında Pazar payını artıran Opel, ilk 6 ayda en çok büyümeyi %36'lık büyüme rakamı ile Türkiye'de gerçekleştirdi. 

Opel 2015'in ilk yarısında yakaladığı bu satış adetleri ile 2013 ve 2014 yıllarından bu yana istikrarlı şekilde devam eden artış trendini sürdürerek Avrupa genelinde yüzde 6'lık bir pazar payına ulaştı. 

 Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik "Avrupa'daki 20 ülkede pazar payı ve satışlarını artırmayı başaran Opel markamız özellikle ülkemiz pazarında yüzde 36'lık büyüme oranı ile dikkat çekti. Polonya (%20), Portekiz (%21), İspanya (%18), İtalya (%17), Fransa (%7), Almanya (%2) ve İngiltere (%4) gibi geçen yılın aynı dönemlerine göre daha yüksek satışların gerçekleştiği, pazara sunduğumuz yeni ve çekici ürün ve motor portföyü ile daha iyi performans göstermeyi hedefliyoruz. 
Bunun en güzel ve somut örneklerinden biri pazarlara yeni sunduğumuz Karl ile ilk etapta 30 bin adet sipariş almayı başarmamız. "dedi. 

MOKKA'nın 1.6 dizel otomatik motor kombinasyonu ile pazarlara hızlı giriş yapan ve Almanya'da üst üste iki yıldır yılın 4x4 ödülünü kazanan MOKKA, 20 binden fazla satış adeti ile Avrupa'da yüzde 28 pazar payı elde etti. 

Türkiye pazarında da Mokka 1.6 dizel otomatik motor ve şanzıman seçeneğiyle çok kısa sürede segmentini en çok talep edilen modellerinden biri konumuna geldi. 

Keklik sorumuz üzerine ‘'Merakla beklenen bu dizel otomatik motor ve şanzıman seçeneğinin Ekim ayında Insignia'da, Kasım ayında da yeni jenerasyon Astra modelinde pazara sunulacağını'' ifade etti. Opel, Avrupa'da hafif ticari araç pazarında da oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor. 

Movano ile yüzde 34, Vivaro ile yüzde 27 , Combo ile yüzde 15 lik büyümeyi altı ayda gerçekleştirdi. Toplam hafif ticari araç pazarında 51 bin araç satışına ulaştı.