Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ SKODA SUPERB’DEN 5 YILDIZLI GÜVENLİK

Yeni Skoda Superb Euro NCAP çarpışma testlerinde maksimum derece olan 5 yıldızla ödüllendirildi.  Yapılan testler, Yeni Superb’in sı...

Yeni Skoda Superb Euro NCAP çarpışma testlerinde maksimum derece olan 5 yıldızla ödüllendirildi. 

Yapılan testler, Yeni Superb’in sıra dışı güvenlik standartlarını karşıladığını kanıtladı. Son Euro NCAP testleriyle birlikte tüm Skoda ürün gamı yüksek güvenlik teknolojilerine sahip olduğunu göstermiş oldu. 

Euro NCAP çarpışma testinde Yeni Superb, yetişkin yolcu, çocuk, yaya koruması ve güvenlik ekipmanları kategorilerinin hepsinde üstün performans göstererek genel değerlendirmede 5 yıldız elde etmeyi başardı. 
Sonuçlar, Yeni Skoda Superb’in güvenlik konusunda hiçbir taviz vermediğini gösteriyor. Sayısız güvenlik asistanlarının yanı sıra dokuz adete kadar çıkarılabilen hava yastığı, daha rijit gövde ve özel olarak optimize edilen çarpma noktaları mümkün olan en iyi korumayı sağlıyor. Skoda Superb, aynı zamanda sınıfında daha önce standart olmayan bir dizi yeni güvenlik asistanlarını sunuyor. 

Bu teknoloji sayesinde sürücü ve yolcular tüm trafik şartlarında güvenle seyahat edebiliyor. Gelişmiş birçok aktif ve pasif güvenlik teknolojisine sahip Yeni Skoda Superb’de Ön Bölge Asistanı, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Çoklu Çarpışma Önleyici’yle birlikte Elektronik Denge Kontrol Sistemi standart olarak sunulurken Şehir İçi Acil Fren Desteği, Elektronik Diferansiyel Kilidi gibi özellikler de göze çarpıyor. 

Superb’de aynı zamanda Kör Nokta Tespit Sistemi, Trafik Asistanı, park yerinden çıkarken arkadan gelen araçları algılayan Arka Trafik Uyarı Sistemi, Şerit Takip Asistanı gibi sistemler de opsiyonel olarak sunuluyor. Aktif ve pasif güvenlik donanımlarıyla Euro NCAP’tan 5 yıldız alan Yeni Superb Ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulmaya başlanacak.