Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ VOLKSWAGEN CADDY TEMMUZDA TÜRKİYEDE SATIŞTA

Volkswagen Ticari Araç’ın sınıfının en beğenilen modellerinden biri olan ve pazara sunulduğu tarihten bu yana dünya genelinde yaklaşık 1.5 ...

Volkswagen Ticari Araç’ın sınıfının en beğenilen modellerinden biri olan ve pazara sunulduğu tarihten bu yana dünya genelinde yaklaşık 1.5 milyon adetlik bir satış rakamına ulaşan modeli Caddy’nin dördüncü nesli, Marsilya/Fransa’da düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. 

Yeni Caddy’nin temmuz ayı itibarıyla Türkiye’de satışa sunulacağını belirten Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Adil Şanlıoğlu, “Yeni Caddy Türkiye’de 1.6 lt TDI 102 HP motorla pazara sunulacak. 

İki farklı şanzıman seçeneği; yedi ileri DSG ve beş ileri manuel olarak satın alınabilecek yeni Caddy’de iki farklı donanım yer alacak” dedi. Daha güçlendirilmiş ve her açıdan geliştirilen yeni Caddy, kendine özgü, karakteristik yeni tasarımıyla yepyeni bir görünüm kazanmış. Yeni Volkswagen DNA’sını taşıyan keskinleştirilmiş kıvrımlar, belirginleştirilmiş hatlar Yeni Caddy’ye dinamik bir görünüm sağlamış. 
Yeni Caddy’de, önceki nesillerde görülen tüm olumlu fonksiyonel özelliklerin korunduğuna dikkat çeken Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Adil Şanlıoğlu, “Aracın görünüş, kendine özgülük ve dinamizm özelliklerinde fark edilir şekilde iyileştirmeler yapıldı” dedi. 

Yeni Caddy’nin tamamen yenilenen ön konsolu şık ve kaliteli çizgiler taşıyor. Sürüş konforunu artıran fonksiyonel ön konsolda radyo kumandalı deri kaplı yeni direksiyon ilk bakışta dikkat çekiyor. Yenilenen ve standart olarak sunulan radyonun renkli 5 inç dokunmatik ekranı üzerinden hem araç bilgileri takip ediliyor hem de radyo kontrol edilebiliyor. 

MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SD kart/AUX-in/USB desteği ile istenilen kaynaktan müzik dinleme keyfi sunuyor. Bluetooth özelliği cep telefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişim sağlarken telefon görüşmeleri de güvenli bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. 

Yeni Caddy modellerinde standart olarak sunulan yorgunluk tespit sistemi sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor. Yeni eklenen güvenlik sistelerinden bir diğeri de ikincil çarpışma önleme asistanı. Yeni Caddy’de standart olarak sunulan sistem olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor.

İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.Automagg