Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ FİAT SEDAN MODELİNİN DÜNYA PREMIERİ İSTANBUL AUTOSHOW YAPILACAK

Fiat’ın merakla beklenen yeni kompakt sedan modelinin ön gösterimi, 22-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Autoshow’da gerçekle...

Fiat’ın merakla beklenen yeni kompakt sedan modelinin ön gösterimi, 22-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Autoshow’da gerçekleşecek. 

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Stil Merkezi ve FCA’in en büyük Ar-Ge merkezlerinden biri olan Tofaş tarafından geliştirilen yeni Sedan, konfor, teknoloji, geniş iç hacim ve verimliliğin etkileyici bir birleşimini sunacak. 

Tüm bu özellikleri görkemli İtalyan tasarımı ile taçlandıran yeni model özgün ve güçlü sedan çizgilerini başarılı bir mühendislik projesiyle harmanlıyor. Sedan konseptinde geliştirilen bu yepyeni araç, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile göz doldurmayı hedefliyor. 
Fiat’ın yeni sedan modeli, Dünya Klasında Üretim alanında kazandığı Altın Madalya ile başarısını tescilleyerek dünyanın en iyi otomotiv üretim tesislerinden biri arasında yerini alan, Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilecek. 

Yeni modelin satışına Kasım 2015’te Türkiye’den başlanacak ve sonrasında otomobilin satışına Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde yer alan 40 ülkede devam edilecek. 

Yeni model, bölgede varlığını güçlendirmek isteyen Fiat markası için anahtar niteliğinde stratejik bir rol üstleniyor. İtalyan üretici yeni modelinde vaat ettiği konfor, geniş bagaj hacmi, geniş motor gamı ve dikkat çekici stil sayesinde, kompakt sedan sınıfında elini güçlendirmeyi amaçlıyor. (Ajansotomobil)