Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT TRUCKS 2015 YILININ YAKIT TASARRUFU ŞAMPİYONUNU ARIYOR

Renault Trucks’ın düzenlediği ‘OPTIFUEL CHALLENGE 2015 - Yılın Yakıt Tasarrufu Şampiyonu Kim?’ adlı ekonomik sürüş yarışması Antalya’da baş...

Renault Trucks’ın düzenlediği ‘OPTIFUEL CHALLENGE 2015 - Yılın Yakıt Tasarrufu Şampiyonu Kim?’ adlı ekonomik sürüş yarışması Antalya’da başladı. 

Renault Trucks’ın yoğun ilgi gören VE 4 Mayıs tarihinde başlayan ekonomik sürüş yarışması 9 Mayıs tarihinde son bulacak. Antalya’nın ardından İzmir, Mersin, Samsun ve Kayseri illerinde düzenlenmesi planlanan ‘Yılın Yakıt Tasarrufu Şampiyonu Kim?’ ekonomik sürüş yarışının birincileri Eylül ayında İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Finali’ne katılacaklar. 

Türkiye Finali’nin en iyi yakıt değerlerini sağlayan ilk iki yarışmacı ise Ekim ayında düzenlenecek olan Optifuel Challenge Avrupa Finali’nde Türkiye’yi temsil etme imkanı yakalayacaklar. 

04 – 09 Mayıs tarihlerinde Antalya’da düzenlenen ilk ayakta, Antalya ve beldelerinden yarışmaya başvuran kişiler arasından seçilen şoförler belirlenen 34 km’lik güzergahta Renault Trucks T Optifuel çekici ve 22 ton yüklü treyler ile yarışıyor. 
Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax sonuç raporlarındaki değerler ile belirlenecek yakıt tasarrufu yarışmasının birincisi 4 adet Michelin lastik, ikincisi Renault Trucks Oils iki yıllık, üçüncüsü ise 1 yıllık motor yağı kazanıyor. 

Yarışma, 4 Mayıs tarihinde Renault Trucks Türkiye Bölge Satış Direktörü Tolga Küçükyumuk, Renault Trucks Türkiye Bölge Satış Müdürü Engin Demirel ve ASSAR Otomotiv yöneticilerinin katıldığı tanışma toplantısı ile başladı. 

Toplantıda Renault Trucks hakkında bilgi veren Tolga Küçükyumuk “Yakıt tasarrufunda lider Renault Trucks’ın tamamen yenilenen ürün gamının düşük yakıt tüketimi ve dayanıklılık genlerinde bulunuyor. 

Araçtan sağlanan yakıt tasarrufuna ek olarak uzman eğitmenler tarafından verilen Optifuel Eğitimi ve Infomax sürüş takip sistemi ile filoların genel giderlerini daha da azalıyor.” dedi.